X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pomozcie mi zrozumiec moj wykres
Odpowiedz

pomozcie mi zrozumiec moj wykres

Oceń ten wątek:
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Na moje oko jesteś w trakcie dni płodnych.
    Poza długością cyklu ważna jest znajomość długości fazy lutealnej. Standardowo licząc 12-16 dni fazy lutealnej przy cyklu 35 dniowym wskazywałoby na owulację w okolicy 19-23 dc.
    Owocnych starań życzę.

    A co może na to wskazywać, ze są to jeszcze dni płodne a nie cykl stracony? :( Dodam, że mam totalny brak śluzu jakiegokolwiek, co mnie załamuje:( Wiesiołek nie zadziałał na mnie, teraz próbuje siemię lniane. Co do fazy lutealnej obawiam się, że może być za krótka. W ogóle nie idzie u mnie obliczyć owulacji, przez brak śluzu, nieregularne cykle. Długo brałam tabletki, może to powód?

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    Hej dziewczyny.. prosze powiedzcie mi co z tym moim wykresem . w zeszły pon pęcherzyk 16 mm , monitoring w zeszłaą śr pęcherzyka brak i płynu brak, prawdopodobne wchłonięcie sie.. a temp ? i owu wyzaczyło mi owulke.. czy to możliwe że nie doszło do owulki a taki wykres mam ? juz sie pogubiłam.
    Tutaj przydałaby się wiedza medyczna, na ile możliwe jest ile czasu potrzebuje pęcherzyk, żeby dojrzeć (na ile moja spekulacja ma racje bytu). Oznaczeniem ovu bym się tu nie sugerowała. Dopiero temperatura 23 i 24 dc spełnia warunki skoku (wg Rotzera), jeżeli temperatura się utrzyma na tym poziomie to liczenie fazy lutealnej zaczęłabym od 23 dc. Jeżeli dominujący pęcherzyk nie pękł, nie wydzielił odpowiedniej ilości progesteronu, by zahamować rozwój innych pęcherzyków być może po nieudanej próbie jajeczkowania w Twoim organizmie dojrzewał inny pęcherzyk, którego już nie zdążyliście z lekarzem podpatrzeć i dzięki niemu jesteś w trakcie dni płodnych. Jeżeli jutrzejsza temperatura będzie na poziomie 36,78 to jutro po 20 zaczyna się u Ciebie faza niepłodności bezwzględnej, a jeśli nie to wrócimy do tego tematu, po co mieszać ;)

    Podsumowując: <3 bo jeszcze jest szansa :D

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2071 wrote:
    A co może na to wskazywać, ze są to jeszcze dni płodne a nie cykl stracony? :( Dodam, że mam totalny brak śluzu jakiegokolwiek, co mnie załamuje:( Wiesiołek nie zadziałał na mnie, teraz próbuje siemię lniane. Co do fazy lutealnej obawiam się, że może być za krótka. W ogóle nie idzie u mnie obliczyć owulacji, przez brak śluzu, nieregularne cykle. Długo brałam tabletki, może to powód?
    Na tę chwilę? Niska temperatura (plus spadek), dwa dni śluzu płodnego (a przynajmniej tak go oznaczyłaś) plus plamienie, które może się w czasie owulacyjnym pojawić.
    Jak sprawdzasz śluz?

    Za cykl stracony uważam cykl, który się już zakończył i nie wystąpiły pożądane objawy, dopóki cykl trwa nie ma nic straconego, nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu potrwa dany cykl. Faza folikularna może mieć różną długość, więc głowa do góry.

    Tak, tabletki hormonalne mogły poważnie namieszać i teraz organizm potrzebuje czasu by wrócić na właściwe tory. Jak długo brałaś tabletki i kiedy odstawiłaś?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:05

  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Na tę chwilę? Niska temperatura (plus spadek), dwa dni śluzu płodnego (a przynajmniej tak go oznaczyłaś) plus plamienie, które może się w czasie owulacyjnym pojawić.
    Jak sprawdzasz śluz?

    Za cykl stracony uważam cykl, który się już zakończył i nie wystąpiły pożądane objawy, dopóki cykl trwa nie ma nic straconego, nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu potrwa dany cykl. Faza folikularna może mieć różną długość, więc głowa do góry.

    Tak, tabletki hormonalne mogły poważnie namieszać i teraz organizm potrzebuje czasu by wrócić na właściwe tory. Jak długo brałaś tabletki i kiedy odstawiłaś?

    Śluz sprawdzam po wizycie w toalecie, jednak na papierze jest go mało, bądź nie ma wcale. W środku też nie ma. Tabletki brałam z 9-10 lat ;( a odstawiłam 14 miesięcy temu już. Miesiączka zazwyczaj przychodzi, ale cykle są różnej długości 30-43 dni. Lekarz stwierdził u mnie lekkie PCOS, ale tarczyca i prolaktyna (16) w normie. Mam nadzieję, ze się coś uda niedługo, ale z takimi suchotami? :)

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy przy okazji badań miałaś robione badanie FSH i estradiolu?
    Drugie pytanie - jak dużo płynów pijesz w ciągu dnia?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH i estradiol nie był badany. Estradiol robi się na początku cyklu chyba? a FSH? Dwóch lekarzy nie zleciło mi żadnych badań, kazali się starać na razie. Dosyć mało pije, muszę to zmienić, zazwyczaj 2 kawy i 2 szklanki wody w ciągu dnia.

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2071 spróbuj zwiększyć ilość wypijanej wody w ciągu dnia do około 1,5-2litrów mały szczegół, ale wpływa na śluz (bo z czegoś organizm musi go produkować, a jeśli ma niski poziom płynów to będzie oszczędzał).
    http://portal.abczdrowie.pl/estradiol

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta dzięki za porady. A odnośnie tej owu w tym cyklu myślisz, że jest jeszcze jest jakaś szansa? Czy tak późno pęknięty pęcherzyk jest ok?

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2071 wrote:
    Lekarz stwierdził u mnie lekkie PCOS, ale tarczyca i prolaktyna (16) w normie. Mam nadzieję, ze się coś uda niedługo, ale z takimi suchotami? :)
    Pozwolę sobie zadać to pytanie. Jaki masz wynik tsh? bo norma jest ogólna dla życia ale nie dla płodności. TSH dla staraczki powinno być poniżej 2 a najlepiej około 1.
    Warto spróbować poprawić śluz wodą, wiesiołkiem wit. A itd ale jeżeli to nie pomoże to trzeba szukać dalej.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa TSH wynosi u mnie 2,78, a prolaktyna dokładnie 17,1 (pomyliłam się o 1 pisząc 16). Lekarz, gdy zobaczył te wyniki, to nic nie kazał robić tylko się starać :/ Wiesiołek nie bardzo na mnie działa, jak już napisałam, może to siemię. Nie wiem czy dobrze je pije, zalewam 2 łyżeczki mielonego ciepłą wodą i piję jak wystygnie.

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh jak na staraczkę to masz troszkę za wysokie. Jak lekarz wie że się starasz i nic Ci na temat tsh nie powiedział tzn że sie nie zna. Od jednego gina kiedyś słyszałam że TSH około 3 to już może być swego rodzaju antykoncepcja.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i co w takim wypadku należałoby zrobić, udać się do endokrynologa czy innego ginekologa. Zobaczę jeszcze ten cykl i najwyżej zacznę działać. Najgorsze jest to, że lekarz nawet prywatnie nie kieruje na badania tylko karze się starać:(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej do DOBREGO endokrynologa i zbić lekami to tsh bo podwyższone może prowadzić też do poronienia ale nie wiem przy jakich wartościach.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania2071 wrote:
    Asta dzięki za porady. A odnośnie tej owu w tym cyklu myślisz, że jest jeszcze jest jakaś szansa? Czy tak późno pęknięty pęcherzyk jest ok?
    Myślę, że tak. Jeżeli hormonalnie wszystko jest w porządku to i z pęcherzykiem powinno być dobrze :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie przeraziłyście tym TSH ale poczekam do końca cyklu i zobaczę. W sumie lekarz powiedział, że teraz jest takie ale jak zajdę to powinno się obniżyć samoczynnie.

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedzi ale z <3 nici bo mężuś w środe ma badanie nasienia.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 11 marca 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się, że nic z tego jednak :( skoku brak nadal:(

    https://ovufriend.pl/graph/5353edf78e4bde2c3157a6ceaeb85522

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:05

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 11 marca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2071 jedyne co mogę powiedzieć to niestety "cierpliwości" za wcześnie, żeby przesądzać, żeby wnioskować i stawiać pewne tezy, a te niestety obarczone są błędem. Czy obserwację śluzu prowadzisz przy każdej wizycie w toalecie? Na tym etapie nie można ocenić, że skoro śluz "znikł" tzn że już więcej się nie pojawi.
    Z tego co widzę mierzysz temperaturę termometrem elektronicznym z dwoma miejscami po przecinku, czy kiedykolwiek sprawdzałaś może jego działanie z innym (najlepiej zwykłym) termometrem? Zdarza się, że za zbyt płaski/rozstrzelony wykres odpowiada właśnie wadliwie działający termometr i on wówczas zafałszowuje obserwację.

    Sylwiaśta159 nie :( obecność śluzu płodnego znaczy, że coś się dzieje, więc spokojnie.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ