Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Poziom LH w fazie owulacyjnej - ważny?
Odpowiedz

Poziom LH w fazie owulacyjnej - ważny?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Lisek Znajoma
  Postów: 18 7

  Wysłany: 20 kwietnia 2016, 12:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Robię w tym cyklu komplet badań, ale owulacja wypadnie mi 3.05, a pik lh 2.05. Moje laboratorium będzie zamknięte 2.05 i przez cały weekend. Mogę zatem zrobić to badanie 29 kwietnia, tj. 4 dni przed owulacją i 3 dni przed pikiem albo 4.05, czyli dzień po owulacji i 2 dni po piku. Ta pierwsza opcja wydaje mi się całkiem bez sensu, bo tyle dni przed owu testy lh wychodzą mi zawsze negatywne. Dzień po owu być może poziom lh będzie jeszcze podwyższony, ale niekoniecznie. Czy powinnam się tym przejmować i zrobić to badanie w kolejnym cyklu? Czy może jak zrobię prolaktynę i progesteron w 7dpo to już da mi wystarczający obraz i to LH będę mogła odpuścic?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 26 kwietnia 2016, 15:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A po co chcesz badac LH przed samą owulacją? Z tego co wiem, to takie badania robi sie przy planowanych inseminacjach. A przed rozpoczęciem stymulacji fsh i lh ale to w 2-3 dc a nie w połowie. Jesli chcesz sprawdzic, czy Twój pecherzyk jest gotowy do pekniecia, wystarczy zrobic badanie estradiolu. Ale, będzie przekłamanie, jesli sie okaze, ze masz wiecej niz 1 pecherzyk. A skąd pewnosc ze owulacja bedzie 3.05 a pik 2.05? :)
  Po 1, owulacja moze sie przesunac, po drugie, dzien po piku wcale nie musi być owulacji. Mało tego, pik, wcale nie gwarantuje owulacji ( patrz moj wykres)

  Jeśli chcesz robic komplet badan to polecam badania lh, fsh, progesteron w 2-3 dc, prolaktyne, tsh, ft3 i ft4 w dowolnym (przed prolaktyna sa pewne obostrzenia, poczytaj o tym). A potem 7-8dpo progesteron. Podobno tylko on jest wyznacznikiem przebytej owulacji, choc tez niekoniecznie, bo moze wyjsc graniczna norma. Progesteron warto powtórzyć dzien, dwa dni pozniej.

 • Lisek Znajoma
  Postów: 18 7

  Wysłany: 1 maja 2016, 21:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Spokojnie, wiem to wszystko, badania w 3dc już zrobione, w 7dpo zaplanowane ;) Gdzieś wyczytałam, że warto powtórzyć badania z 3dc także w fazie owulacyjnej, ale nie chce mi się jechać, ty mówisz, że ma znaczenia, więc daruję sobie :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego