X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Poziom LH w fazie owulacyjnej - ważny?
Odpowiedz

Poziom LH w fazie owulacyjnej - ważny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lisek Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię w tym cyklu komplet badań, ale owulacja wypadnie mi 3.05, a pik lh 2.05. Moje laboratorium będzie zamknięte 2.05 i przez cały weekend. Mogę zatem zrobić to badanie 29 kwietnia, tj. 4 dni przed owulacją i 3 dni przed pikiem albo 4.05, czyli dzień po owulacji i 2 dni po piku. Ta pierwsza opcja wydaje mi się całkiem bez sensu, bo tyle dni przed owu testy lh wychodzą mi zawsze negatywne. Dzień po owu być może poziom lh będzie jeszcze podwyższony, ale niekoniecznie. Czy powinnam się tym przejmować i zrobić to badanie w kolejnym cyklu? Czy może jak zrobię prolaktynę i progesteron w 7dpo to już da mi wystarczający obraz i to LH będę mogła odpuścic?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po co chcesz badac LH przed samą owulacją? Z tego co wiem, to takie badania robi sie przy planowanych inseminacjach. A przed rozpoczęciem stymulacji fsh i lh ale to w 2-3 dc a nie w połowie. Jesli chcesz sprawdzic, czy Twój pecherzyk jest gotowy do pekniecia, wystarczy zrobic badanie estradiolu. Ale, będzie przekłamanie, jesli sie okaze, ze masz wiecej niz 1 pecherzyk. A skąd pewnosc ze owulacja bedzie 3.05 a pik 2.05? :)
    Po 1, owulacja moze sie przesunac, po drugie, dzien po piku wcale nie musi być owulacji. Mało tego, pik, wcale nie gwarantuje owulacji ( patrz moj wykres)

    Jeśli chcesz robic komplet badan to polecam badania lh, fsh, progesteron w 2-3 dc, prolaktyne, tsh, ft3 i ft4 w dowolnym (przed prolaktyna sa pewne obostrzenia, poczytaj o tym). A potem 7-8dpo progesteron. Podobno tylko on jest wyznacznikiem przebytej owulacji, choc tez niekoniecznie, bo moze wyjsc graniczna norma. Progesteron warto powtórzyć dzien, dwa dni pozniej.

  • Lisek Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 1 maja 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, wiem to wszystko, badania w 3dc już zrobione, w 7dpo zaplanowane ;) Gdzieś wyczytałam, że warto powtórzyć badania z 3dc także w fazie owulacyjnej, ale nie chce mi się jechać, ty mówisz, że ma znaczenia, więc daruję sobie :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ