X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aniaa89 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zależności od cyklu występuje u mnie różnia odległośc od momentu pozytywnego testu owulacyjnego a skoku temperatury. Czasami jest tak, że jest pozytywny test, następny dzień temperatura rano jest nisko i dopiero następny dzień skok, a czasami tak że po pozytywnym teście mam jeszcze dwa dni nisko temperaturę i dopiero na trzeci dzień skok. Jest to dla mnie ważne dlaczego tak jest, bo chciałbym zaplanować płeć dziecka. Bardzo zależy mi na dziewczynce (proszę nie oceniajcie ) a w ostatnim cyklu kochałam się w dniu pozytywnego testu mając nadzieję że będą jeszcze dwa dni niskiej temperatury, a był tylko jeden dzień niskiej i skok. Czy mam jakieś szanse na dziewczynkę?Czy u was odległość od pozytywnego estu a skokiem temperatury jest jednakowa?

    ania
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 lutego 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego nigdy się nie da przewidzieć. Tak naprawdę to jest ruletka. Zwłaszcza, jeśli nie masz regularnych cykli. A nawet jeśli masz super regularne to różnie to może być, może akurat w tym jednym cyklu coś się przesunie. Nie jesteśmy maszynami. A na dziewczynkę masz zawsze szanse - 50% :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 21:32

    Paulinucha87 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaa, mam dokładnie tak jak Ty i bardzo mnie to irytuje. Zdarza mi się że następnego dnia po pozytywnym teście temp już wysoko, a kiedyś miałam tak że skoczyła dopiero po 4 dniach... Nie mam pojęcia od czego to zależy. Teoria niby mówi że owu powinna wystąpić ok. 24-36 h od pozytywnego testu, ale... Skok temp może też mieć się różnie do owu. Zazwyczaj jest tak że temp idzie w górę dzień po owu, ale niekoniecznie tak musi być. Może skoczyć już przed owu albo nawet do 3 dni po... Dlatego ciężko z tym planowaniem, no chyba że ktoś ma bardzo regularne i powtarzalne cykle. Ja się niestety do tych szczęściar nie zaliczam ;)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania89 na dziewczynkę to kochasz się od konca @ do pojawienia się dwóch kresek na teście. Jak widzisz 2 krechy to już post.
    Ja tez planuje córkę ale kochałam się właśnie w dniu dwóch kresek na drugi dzień temp nisko i dopiero dwa dni po stosunku skok ale nawet przy tym skoku czułam bóle owulacyjne i duża wilgoć wiec ja myślę że skok był w dniu owulacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ