Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • aniaa89 Debiutantka
  Postów: 15 0

  Wysłany: 20 lutego 2017, 21:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W zależności od cyklu występuje u mnie różnia odległośc od momentu pozytywnego testu owulacyjnego a skoku temperatury. Czasami jest tak, że jest pozytywny test, następny dzień temperatura rano jest nisko i dopiero następny dzień skok, a czasami tak że po pozytywnym teście mam jeszcze dwa dni nisko temperaturę i dopiero na trzeci dzień skok. Jest to dla mnie ważne dlaczego tak jest, bo chciałbym zaplanować płeć dziecka. Bardzo zależy mi na dziewczynce (proszę nie oceniajcie ) a w ostatnim cyklu kochałam się w dniu pozytywnego testu mając nadzieję że będą jeszcze dwa dni niskiej temperatury, a był tylko jeden dzień niskiej i skok. Czy mam jakieś szanse na dziewczynkę?Czy u was odległość od pozytywnego estu a skokiem temperatury jest jednakowa?

  ania
 • m_d_f Autorytet
  Postów: 1772 764

  Wysłany: 20 lutego 2017, 21:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tego nigdy się nie da przewidzieć. Tak naprawdę to jest ruletka. Zwłaszcza, jeśli nie masz regularnych cykli. A nawet jeśli masz super regularne to różnie to może być, może akurat w tym jednym cyklu coś się przesunie. Nie jesteśmy maszynami. A na dziewczynkę masz zawsze szanse - 50% :D

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 21:32

  Paulinucha87 lubi tę wiadomość

  Starania o drugie dziecko

  HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
  Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
  Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

  Hormony w normie
  LH:FSH poniżej 0,6 (?)
  AMH w normie (2,39 ng/ml)
  TSH w normie

  Diagnoza:
  Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
  Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

  Leczenie:
  Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
  Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
  Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
  Zamrożony 3AB
 • magdis Autorytet
  Postów: 676 258

  Wysłany: 21 lutego 2017, 13:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  aniaa, mam dokładnie tak jak Ty i bardzo mnie to irytuje. Zdarza mi się że następnego dnia po pozytywnym teście temp już wysoko, a kiedyś miałam tak że skoczyła dopiero po 4 dniach... Nie mam pojęcia od czego to zależy. Teoria niby mówi że owu powinna wystąpić ok. 24-36 h od pozytywnego testu, ale... Skok temp może też mieć się różnie do owu. Zazwyczaj jest tak że temp idzie w górę dzień po owu, ale niekoniecznie tak musi być. Może skoczyć już przed owu albo nawet do 3 dni po... Dlatego ciężko z tym planowaniem, no chyba że ktoś ma bardzo regularne i powtarzalne cykle. Ja się niestety do tych szczęściar nie zaliczam ;)

  f2w3rjjg9rxvzya9.png
  km5suay3700g32yy.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 21 lutego 2017, 20:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ania89 na dziewczynkę to kochasz się od konca @ do pojawienia się dwóch kresek na teście. Jak widzisz 2 krechy to już post.
  Ja tez planuje córkę ale kochałam się właśnie w dniu dwóch kresek na drugi dzień temp nisko i dopiero dwa dni po stosunku skok ale nawet przy tym skoku czułam bóle owulacyjne i duża wilgoć wiec ja myślę że skok był w dniu owulacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego