Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a moment owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • aniaa89 Debiutantka
  Postów: 15 0

  Wysłany: 20 lutego 2017, 21:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W zależności od cyklu występuje u mnie różnia odległośc od momentu pozytywnego testu owulacyjnego a skoku temperatury. Czasami jest tak, że jest pozytywny test, następny dzień temperatura rano jest nisko i dopiero następny dzień skok, a czasami tak że po pozytywnym teście mam jeszcze dwa dni nisko temperaturę i dopiero na trzeci dzień skok. Jest to dla mnie ważne dlaczego tak jest, bo chciałbym zaplanować płeć dziecka. Bardzo zależy mi na dziewczynce (proszę nie oceniajcie ) a w ostatnim cyklu kochałam się w dniu pozytywnego testu mając nadzieję że będą jeszcze dwa dni niskiej temperatury, a był tylko jeden dzień niskiej i skok. Czy mam jakieś szanse na dziewczynkę?Czy u was odległość od pozytywnego estu a skokiem temperatury jest jednakowa?

  ania
 • m_d_f Autorytet
  Postów: 1772 765

  Wysłany: 20 lutego 2017, 21:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tego nigdy się nie da przewidzieć. Tak naprawdę to jest ruletka. Zwłaszcza, jeśli nie masz regularnych cykli. A nawet jeśli masz super regularne to różnie to może być, może akurat w tym jednym cyklu coś się przesunie. Nie jesteśmy maszynami. A na dziewczynkę masz zawsze szanse - 50% :D

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 21:32

  Paulinucha87 lubi tę wiadomość

  Starania o drugie dziecko

  HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
  Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
  Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

  Hormony w normie
  LH:FSH poniżej 0,6 (?)
  AMH w normie (2,39 ng/ml)
  TSH w normie

  Diagnoza:
  Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
  Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

  Leczenie:
  Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
  Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
  Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
  Zamrożony 3AB
 • magdis Autorytet
  Postów: 676 258

  Wysłany: 21 lutego 2017, 13:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  aniaa, mam dokładnie tak jak Ty i bardzo mnie to irytuje. Zdarza mi się że następnego dnia po pozytywnym teście temp już wysoko, a kiedyś miałam tak że skoczyła dopiero po 4 dniach... Nie mam pojęcia od czego to zależy. Teoria niby mówi że owu powinna wystąpić ok. 24-36 h od pozytywnego testu, ale... Skok temp może też mieć się różnie do owu. Zazwyczaj jest tak że temp idzie w górę dzień po owu, ale niekoniecznie tak musi być. Może skoczyć już przed owu albo nawet do 3 dni po... Dlatego ciężko z tym planowaniem, no chyba że ktoś ma bardzo regularne i powtarzalne cykle. Ja się niestety do tych szczęściar nie zaliczam ;)

  f2w3rjjg9rxvzya9.png
  km5suay3700g32yy.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 21 lutego 2017, 20:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ania89 na dziewczynkę to kochasz się od konca @ do pojawienia się dwóch kresek na teście. Jak widzisz 2 krechy to już post.
  Ja tez planuje córkę ale kochałam się właśnie w dniu dwóch kresek na drugi dzień temp nisko i dopiero dwa dni po stosunku skok ale nawet przy tym skoku czułam bóle owulacyjne i duża wilgoć wiec ja myślę że skok był w dniu owulacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ