X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Praca w nocy, a temperatura
Odpowiedz

Praca w nocy, a temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 19 lipca 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was pracuje na 3 zmiany? Jak wygląda u Was mierzenie temperatury?
    Ja pracuję na 3 zmiany i staram się zawsze mierzyć temp. o 6.00. Niestety po zmianie nocnej mierzę temp. po 3 godzinach snu (niby tyle wystarczy) i potem śpię dalej. Czy w moim przypadku mierzenie ma sens?
    Mój wykres jest jakiś dziwny. Obstawiam, że w tym miesiącu mam cykl bezowulacyjny i stąd to wszystko. Zobaczymy przy kolejnym cyklu.

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety pomóc nie potrafię , ale podbijam temat. Co prawda nie pracuję na 3 zmiany ale mam zaburzony sen.. Budzę się w nocy i długo nie mogę zasnąć nieraz po kilka razy albo nad ranem i się tłukę w łóżku. Dlatego zmieniłam czas mierzenia z 6 na 4 rano - bo to jedyna pora o jakiej mam szansę obudzić się po ok 3 godzinach nieprzerwanego snu:( (ale zdarza się że i o 2 potrafię się obudzić i przez godzinę nie zasnąć). Jak mierzyłam o 6 bywało, że budziłam się o 4 i do 6 już nie spałam - leżałam bez sensu w łóżku i o 6 mierzyłam temperaturę. Postanowiłam zmienić godzinę na 4, bo zauważyłam po kilku dobrze przespanych nocach, że temp. jest dużo niższa o 6 wtedy gdy śpię porządnie, a jak leżę ok 1 bez snu (chociaż nie wstawałam) to miałam temperaturę dużo wyższą. Byłam bardzo ciekawa czy pomiary są wiarygodne. No i co jest ważniejsze - ta sama godzina pomiaru (mimo że się nie śpi), czy może ten 3 godzinny sen?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigsa pytanie ile razy w ciagu tygodnia pracujesz na ta zamiane ze nie mozesz zbadac temperatury. Jezeli np 3 razy to ja bym dawała ignoruj temperature i patrzyła na ogólne temperatury, jezeli to tydzien to gorzej i wtedy wprowadzic dodatkowo testy owu, śluz i szyjka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się chciałam wspomóc tymi testami kiedyś ale mi nie wychodziły.. już chyba nawet o tym pisałam, że potem na usg było ciałko żółte i gin powiedział że owulacja była na pewno z prawego jajnika! Także myślę, że jak ktoś umie badać szyjkę (ja nie, dlatego o 4 mierzę temp.) to chyba będzie najlepsze.

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 20 lipca 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję teraz tydzień przez tydzień, czyli noc, rano, noc, rano. Jak mam noc to idę spać o 3, czasem po 3 i nastawiam budzik na 6 żeby zmierzyć temp. potem idę dalej spać. Zastanawiam się czy to nie za mało snu jednak. Jak mam ranki lub popołudnia to bez problemu, bo i tak wstaję o 6.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2014, 18:10

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gigsa wrote:
    Ja pracuję teraz tydzień przez tydzień, czyli noc, rano, noc, rano. Jak mam noc to idę spać o 3, czasem po 3 i nastawiam budzik na 6 żeby zmierzyć temp. potem idę dalej spać. Zastanawiam się czy to nie za mało dnu jednak. Jak mam ranki lub popołudnia to bez problemu, bo i tak wstaję o 6.
    a to spokojnie, jest ok.

  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 21 lipca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie mam podobnie choc na 2 zmiany na pierwsza wstaje o 5 a na druga 7-8 czy jezeli bede mierzyc tem w tych godzinach wykres bedzie prawidłowy ?

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • czarnaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 lipca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pracuję roznie od 13:45 do 23 45, 15 do 01:00, 16 do 02:00, 17do 03:00, 19 do 05:00, 20 do 06:00 i od 22 do 8:00 i godzina ktora w miarę daje dobry wynik oprocz ostatniej zmiany to godzina 9 rano. jelsi mam te zmianę do 8 to albo mierze po przbeudzeniu albo nie mierze w tym dniu w ogole :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agawera wrote:
    witajcie mam podobnie choc na 2 zmiany na pierwsza wstaje o 5 a na druga 7-8 czy jezeli bede mierzyc tem w tych godzinach wykres bedzie prawidłowy ?

    Chyba bym na Twoim miejscu mierzyła zawsze o 5. U mnie jest spora różnica między 4 a 6 rano nawet jeśli sen jest niezakłócony. Kładź termometr przy łóżku - najlepiej elektroniczny - chwila i zapamiętuje wynik - potem możesz go spisać. Możesz potem spać dalej.

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 21 lipca 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz termometr Microlife MT16C2 i nie mogę wyczaić gdzie jest ta opcja zapamiętywania ostatniego pomiaru

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ