X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Progesteron a okres

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 9 maja 2014, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W skorcie: dostalam skierowanie na badania hormonalne do szpitala- zrobilam je prywatnie.
    LH, FSH, estradiol i testosteron 3dc, reszta wraz z tarczyca miala byc 7 dni po owulacji.
    Cykl mi sie poprzestawial, owu byla 3 dni wczesniej niz zwykle i 7 dpo wypadlo akurat w majowke, a labolatoria zamknite.
    W zwiazku ze stresem w pracy, klopotach z autem i milionem roznych rzeczy badanie reszty hormonow (w tym prolaktyny, kt. skacze w gore przez stres) moglam zrobic dopiero wczoraj- w 25 dc.
    Krew zostala pobrana o 7 rano, a kolo 19 zaczelam plamic, a przez noc 'nasiaknal' mi caly tampon mini (przepraszam za obrazowosc).
    I teraz nie wiem czy liczy ten dzien jako 1 dc czy nie? Bo inne sa normy dla progesteronu w roznych fazach cyklu...

    Mialam 0,85 ng/mL: norma dla fazy lute., to 1,7-27,00, a dla folik. 0,2-1,5.

    Nie wiem czy mam sie martwic czy nie...

    Do tego prolaktyna wyszla mi lekko podwyzszona 24,68 ng/ml a gorny zakres wartosci, to 23,30.
    Jakby czlowiek mial za malo problemow w zyciu :/
    Co o tym myslicie Dziewczyny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 07:34

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak dzisiaj jeszcze plamisz, to zalicz ten dzień do @, u mnie tak zazwyczaj jest, że najpierw plamienie, a potem @....zobacz jak się rozwinie sytuacja....
    Jesteś pewna, że owu miałaś wcześniej???monitoring miałaś? bo jak tak, to szkoda, bo progesteron to najlepiej 7-8dni po owu...

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj, to juz na pewno okres, nie wiem co z wczoraj :/
    Monitoringu nie mialam, na podstawie skoku temp. zakladam, ze mialam owu wczesniej (wiem, ze wcale tak nie musialo byc), @ o 3 dni wczesniej niz kiedykolwiek tez by to potwierdzila- szybsza owulacja, szybsza miesiaczka (swoja droga nigdy nie mialam tak krotkiego cyklu).
    Wiem, ze z tym badaniem troche nawalilam, ale nie moglam sie wczesniej zwolnic z pracy zeby je zrobic :/

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ