X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Progesteron w 19dc proszę o interpretacje
Odpowiedz

Progesteron w 19dc proszę o interpretacje

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, z mężem o dzidziusia staram się bezskutecznie od 1,5roku. Wcześniej myślałam że przeszkodą jest ciągle dolegający ropień gruczołu bartholina, ale po marsupializacji problem minął a ciąży nadal brak. Mąż zrobił badania, ma niczym noworodek, więc lekarz zajął się w tym momencie mną. Dał mi Inofolic, jestem na tej kuracji od sierpnia, jestem już po monitoringu owulacji, mam dość gęsty śluz. Ginekolog dał mi również na zbadanie progesteronu i estradiolu, wykonałam te oba badania w 19dc , i progesteron mam 7,11 ng/ml natomiast estradiol 204 pg/ml. Kompletnie mi to nic nie mówi, na tych wynikch nie mam żadnych norm, wiec nie wiem czy mam za wysokie czy za niskie. Dlatego proszę was może któraś miała podobnie i powie mi czy wyniki są ok czy nie. Czeka mnie jeszcze zrobienie prolaktyny ale to już na początku cyklu więc na razie lekarz czeka na komplet badań a ja już umieram z ciekawości. Boję się że coś jest ze mną nie tak, że może jestem niepłodna.
    Pozdrawiam i ściskam wszystkie staraczki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goni estradiol sie bada w 2-3 d c, a nie pod koniec, wiec trzeba powtorzyc. Ntomiast progesteron sie bada po owulacji, Jezeli przebylas juz owulacje to progesteron masz w normie.

  • dotik Autorytet
    Postów: 3173 3658

    Wysłany: 25 października 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniaa, tak jak aszka napisała, estradiol na początku cyklu. do tego razem z estradiolem warto by zrobić lh i fsh. prolaktynę jak najbardziej, do tego tsh, jeśli nie robiłaś jeszcze. natomiast progesteron powinno się robić w 7-8dpo - wtedy wynik jest miarodajny, więc wszystko zależy, kiedy miałaś owulację, bo 7,11 to niski wynik.

    ewa81 lubi tę wiadomość

    jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam monitoring owulacji przed wykonaniem progesteronu, jeśli chodzi o estradiol to gin kazał mi zrobić razem z progesteronem i tak jak mówicie badanie powtórzyć na początku cyklu, więc teraz czekam na @ i mam ponownie zrobić wyniki. Dziękuje wam za odpowiedzi :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ