Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Progesteron w 19dc proszę o interpretacje
Odpowiedz

Progesteron w 19dc proszę o interpretacje

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 24 października 2014, 10:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, z mężem o dzidziusia staram się bezskutecznie od 1,5roku. Wcześniej myślałam że przeszkodą jest ciągle dolegający ropień gruczołu bartholina, ale po marsupializacji problem minął a ciąży nadal brak. Mąż zrobił badania, ma niczym noworodek, więc lekarz zajął się w tym momencie mną. Dał mi Inofolic, jestem na tej kuracji od sierpnia, jestem już po monitoringu owulacji, mam dość gęsty śluz. Ginekolog dał mi również na zbadanie progesteronu i estradiolu, wykonałam te oba badania w 19dc , i progesteron mam 7,11 ng/ml natomiast estradiol 204 pg/ml. Kompletnie mi to nic nie mówi, na tych wynikch nie mam żadnych norm, wiec nie wiem czy mam za wysokie czy za niskie. Dlatego proszę was może któraś miała podobnie i powie mi czy wyniki są ok czy nie. Czeka mnie jeszcze zrobienie prolaktyny ale to już na początku cyklu więc na razie lekarz czeka na komplet badań a ja już umieram z ciekawości. Boję się że coś jest ze mną nie tak, że może jestem niepłodna.
  Pozdrawiam i ściskam wszystkie staraczki.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 24 października 2014, 17:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Goni estradiol sie bada w 2-3 d c, a nie pod koniec, wiec trzeba powtorzyc. Ntomiast progesteron sie bada po owulacji, Jezeli przebylas juz owulacje to progesteron masz w normie.

 • dotik Autorytet
  Postów: 3173 3658

  Wysłany: 25 października 2014, 17:23

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Goniaa, tak jak aszka napisała, estradiol na początku cyklu. do tego razem z estradiolem warto by zrobić lh i fsh. prolaktynę jak najbardziej, do tego tsh, jeśli nie robiłaś jeszcze. natomiast progesteron powinno się robić w 7-8dpo - wtedy wynik jest miarodajny, więc wszystko zależy, kiedy miałaś owulację, bo 7,11 to niski wynik.

  ewa81 lubi tę wiadomość

  jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 27 października 2014, 10:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miałam monitoring owulacji przed wykonaniem progesteronu, jeśli chodzi o estradiol to gin kazał mi zrobić razem z progesteronem i tak jak mówicie badanie powtórzyć na początku cyklu, więc teraz czekam na @ i mam ponownie zrobić wyniki. Dziękuje wam za odpowiedzi :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego