Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Progesteron w 19dc proszę o interpretacje
Odpowiedz

Progesteron w 19dc proszę o interpretacje

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 24 października 2014, 10:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, z mężem o dzidziusia staram się bezskutecznie od 1,5roku. Wcześniej myślałam że przeszkodą jest ciągle dolegający ropień gruczołu bartholina, ale po marsupializacji problem minął a ciąży nadal brak. Mąż zrobił badania, ma niczym noworodek, więc lekarz zajął się w tym momencie mną. Dał mi Inofolic, jestem na tej kuracji od sierpnia, jestem już po monitoringu owulacji, mam dość gęsty śluz. Ginekolog dał mi również na zbadanie progesteronu i estradiolu, wykonałam te oba badania w 19dc , i progesteron mam 7,11 ng/ml natomiast estradiol 204 pg/ml. Kompletnie mi to nic nie mówi, na tych wynikch nie mam żadnych norm, wiec nie wiem czy mam za wysokie czy za niskie. Dlatego proszę was może któraś miała podobnie i powie mi czy wyniki są ok czy nie. Czeka mnie jeszcze zrobienie prolaktyny ale to już na początku cyklu więc na razie lekarz czeka na komplet badań a ja już umieram z ciekawości. Boję się że coś jest ze mną nie tak, że może jestem niepłodna.
  Pozdrawiam i ściskam wszystkie staraczki.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 24 października 2014, 17:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Goni estradiol sie bada w 2-3 d c, a nie pod koniec, wiec trzeba powtorzyc. Ntomiast progesteron sie bada po owulacji, Jezeli przebylas juz owulacje to progesteron masz w normie.

 • dotik Autorytet
  Postów: 3173 3658

  Wysłany: 25 października 2014, 17:23

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Goniaa, tak jak aszka napisała, estradiol na początku cyklu. do tego razem z estradiolem warto by zrobić lh i fsh. prolaktynę jak najbardziej, do tego tsh, jeśli nie robiłaś jeszcze. natomiast progesteron powinno się robić w 7-8dpo - wtedy wynik jest miarodajny, więc wszystko zależy, kiedy miałaś owulację, bo 7,11 to niski wynik.

  ewa81 lubi tę wiadomość

  jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 27 października 2014, 10:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Miałam monitoring owulacji przed wykonaniem progesteronu, jeśli chodzi o estradiol to gin kazał mi zrobić razem z progesteronem i tak jak mówicie badanie powtórzyć na początku cyklu, więc teraz czekam na @ i mam ponownie zrobić wyniki. Dziękuje wam za odpowiedzi :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ