X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Prolaktyna i TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog u którego byłam (jest specem od niepłodności) za dobre TSH uważa poniżej 2, a najlepiej poniżej 1,5.
    Dla dziewczyn starających się. Mi TSH 4,4 (norma 4,6)bardzo podwyższało prolaktynę i miałam plamienia (o PMS nie wspomnę, w sumie nadal jeszcze je mam).
    Może kup sobie ziołowe tabletki na zbicie, np Castagnus?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2017, 15:47

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 23 listopada 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Ginekolog u którego byłam (jest specem od niepłodności) za dobre TSH uważa poniżej 2, a najlepiej poniżej 1,5.
    Dla dziewczyn starających się. Mi TSH 4,4 (norma 4,6)bardzo podwyższało prolaktynę i miałam plamienia (o PMS nie wspomnę, w sumie nadal jeszcze je mam).
    Może kup sobie ziołowe tabletki na zbicie, np Castagnus?

    Mnie sie wydaje ze to zależy czy TSH i prolaktyna zaburza cykl i owulacje. I jak organizm reaguje. Jedna nie odczuje druga będzie miała plamienia itd. Jeśli wg monitoringu jest wszystko ok to warto wziąć pod uwagę ze oba wyniki mogą byc zafałszowane współżyciem czy nawet pieszczotami dzien/2 przed badaniem, zmęczeniem, niewyspaniem, emocjami no czymkolwiek. Mega czule sa oba. Ale sprawdziłabym przy takiej prolaktynie poziom progesteronu 7-8dni po owulacji. Bo czasem wpływa jedno na drugie i obniża a wiadomo jak progesteron jest ważny i nie moze byc za niski.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 25 listopada 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 13:05

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 25 listopada 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w podobnej sytuacji, choć moja prolaktyna wynosi 67,05 ng/ml (przy Twoich jednostkach 1341) a TSH 2,36. Lekarz kazał ponowić badanie PRL, TSH wg niego powinno być <2,5 więc jest ok i tak samo monitoringi mają pokazać co i jak. Progesteron oscyluje koło 6. Rozumiem swojego i Twojego lekarza i uważam, że powinnaś mu zaufać (przynajmniej na jakieś pół roku).
    Bo teoretycznie każdy organizm inaczej reaguje na różne wartości hormonów. Jedną kobietę wyniki w normie wybijają z formy a druga przy tragicznych wynikach bez problemu w ciążę zachodzi. Po co dawać Ci leki, które mają przywrócić owulację skoro ona już jest. Poza tym lekarze dzielą się mocno uogólniając na dwa typy: pierwszy to taki, który działa schematycznie i jak coś za wysokie- zbijamy, jak za niski- podnosimy a drugi idzie w konkret- sprawdzamy czy działa, jak nie to leczymy. Długo się starasz o ciążę? Twój lekarz ma jakiś plan jak dalej działać?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 25 listopada 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój lekarz mówił, że ma znaczenie dzień cyklu przy badaniu i mnie opierniczyl za prolaktynę 7dpo. 3 miesiące to faktycznie krótko i jak byłam po takim czasie u innego ginekologa to kobieta kazala czekać pol roku. Teraz lekarz nawet nie wnikal ile się schodzi - chce się przebadac i juz. Skoro masz owulację, to wyniki raczej nie powinny mocno szkodzić, ewentualnie progesteron (jeżeli jest niski) może wadzic. Reszta hormonow ze sobą działa skoro pęcherzyk rośnie i pęka. Nic tu więcej zdziałać nie można i pewnie po jakimś czasie bezskutecznych starań wyślą Cię na hsg, autoimmunologie itp póki co faktycznie jest dość wcześnie i nie martw się na zapas. Jest owulacja to już jest dobrze :)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 25 listopada 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I pamiętaj by 24h przed (dla bezpieczeństwa nawet 48h) nie uprawiać seksu, nie denerwować się, wyluzować, nie wysilać się nadmiernie, nie stymulować piersi, bo to wszystko ma wpływ na wynik. Najlepiej jeszcze się możliwie wyspać w dniu badania i chwilę przed pobraniem usiąść i chwilę odczekać, żeby nie robić pobrania z biegu bo prolaktyna jest naprawdę czuła i wynik może być niewiarygodny :)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ