X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • m.m. Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wykresu. staramy się z mężem o dzidzię od pół roku. We wrześniu miałam okres a potem dopiero w listopadzie (wyjazd męża, nerwy itp) - niestety nie była to ciąża. Poszłam więc do lekarza który najpierw mnie zbadał wykluczył ciążę, torbiele itp i dał mi tabletki na wywołanie okresu. Zlecił też zrobić mi badania : tarczyca OK ale prolaktyna za wysoka. Dostałam tabletki (dastinex) Lekarz powiedział, że cały czas mamy sie starać a jeśli do stycznia się nie uda o zaczynamy monitoring. Od tego miesiąca zaczęłam mierzyć temperaturę i sprawdzam śluz. O ile śluz wydaje mi się ok to ta temperatura wygląda słabo (dość niska prawda?).. no i cały czas brakuje skoku. Możliwe, że to coś z ty termometrem jest nie tak albo źle mierzę? Pomóżcie mi proszę...
    i oczywiście pytanie najważniejsze: czy zapowiada się na owulację? :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 11:29

    f2w3gzu3442kk16w.png
  • m.m. Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wykres:

    https://ovufriend.pl/graph/7be28e22e03d82664df05ef92a095673

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 10:45

    f2w3gzu3442kk16w.png
  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie to temperatura nadal niska, ale testy owu dodatnie, śluz okey. czekałabym do @ i testowała a temperaturą się nie stresowała. ja w tym mc też idę na monitoring, ale ja u siebie podejrzewam cykle bezowulacyjne.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • m.m. Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zawsze miałam bóle przy owulacji. potworne,potrafiły mnie w nocy obudzić. Tym razem jest cisza. Do tego nigdy nie miałam żadnych plamień w środku cyklu. Teraz było plamienie (15dc) - krew, mało ale jednak i to mnie martwi - skąd to? Czy przez to, że dostałam luteinę by wywołać poprzedni okres? i teraz coś się tam reguluje?

    f2w3gzu3442kk16w.png
  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 3 miesiące temu miałam plamienia w trakcie cyklu ale dość mocne i brunatne, byłam u lekarki i sama stwierdziła, że to cykl bez owulacji a krwawienie było z macicy. Przeszłam kurację luteiną przez 3 cykle, właśnie nie dawno skończyłam i tak z luteiną cykle miałam równe, bynajmniej te 2 ostatnie i plamienie jednorazowe w 10 i 11 dc. zobaczymy jak będzie wyglądał ten miesiąc czy będzie też punktualny, zawsze cykle miałam co 31-36dni. no ja niestety żadnych bóli owulacyjnych nie mam, tak samo przed @ czy w trakcie, z jednej strony dobrze, z drugiej @ mnie zawsze zaskakuje.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m.m. wrote:
    Cześć, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wykresu. staramy się z mężem o dzidzię od pół roku. We wrześniu miałam okres a potem dopiero w listopadzie (wyjazd męża, nerwy itp) - niestety nie była to ciąża. Poszłam więc do lekarza który najpierw mnie zbadał wykluczył ciążę, torbiele itp i dał mi tabletki na wywołanie okresu. Zlecił też zrobić mi badania : tarczyca OK ale prolaktyna za wysoka. Dostałam tabletki (dastinex) Lekarz powiedział, że cały czas mamy sie starać a jeśli do stycznia się nie uda o zaczynamy monitoring. Od tego miesiąca zaczęłam mierzyć temperaturę i sprawdzam śluz. O ile śluz wydaje mi się ok to ta temperatura wygląda słabo (dość niska prawda?).. no i cały czas brakuje skoku. Możliwe, że to coś z ty termometrem jest nie tak albo źle mierzę? Pomóżcie mi proszę...
    i oczywiście pytanie najważniejsze: czy zapowiada się na owulację? :|[/QUOTE

    Powiedz mi moja droga, gdzie mierzysz temperaturę? Cykl zapowiada się fajnie, jak najwięcej przytulasków powinno teraz być, myślę że skok dopiero przed Tobą. Wysoką masz prolaktynę?


    c41b915483e732d74bd07e2f29a80237.png

    m.m. lubi tę wiadomość

  • m.m. Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna 535.. Ale w poniedziałek wziąłem 1/4 tabletki na obniżenie no i staram się wyluzować w pracy i w domu ~ ponoć to hormon stresu... a mierze w pochwie..
    Na prawdę sądzisz ze temp. dobrze sie
    zapowiada?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 14:25

    f2w3gzu3442kk16w.png
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co sadzicie kiedy u mnie ogła byc owulka? ehh tak bym chciała aby sie udało...

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.m nie masz bardzo wysokiej prolaktyny, ale trzeba ją zbić wiec bierz dostinex jak zalecił lekarz. Po miesiącu -dwóch zrób badanie z krwi i sprawdź czy spada. Nie masz "złego "wykresu. Nie takie cuda tu miałyśmy. Niestety prolaktyna tez przekłada sie na to że blokuje owulacje. Powiedz mi ilu dniowe masz cykle? Patrzę na Twój wykres i przede wszystkim rzuca sie w oczy sluz, u mnie z zauważaniem rozciagliwego był mega problem wiec masz to szczęście ze go masz!

    m.m. lubi tę wiadomość

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszka2200 trudno bez monitoringu stwierdzić ze jajeczka były i owulacja tym samym. Wykres masz bardzo ładny, jeśli temperatura będzie utrzymywać sie na wyższym poziomie to prawdopodobnie już po ovu. Myśle ze wkraczasz w fazę lutealna, ale to trzeba poczekać kilka dni by zobaczyć jak temperatura sie będzie trzymać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2014, 20:45

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Mam do was serdeczną prośbę, czy możecie zerknąć na mój wykres i wypowiedzieć się na jego temat. Chodzi mi o to kiedy była ovu. Tempki mam ignorowane bo budzę się na długo przed budzikiem a przecież nie będę jej mierzyć o 3 nad ranem. Zaznaczyłam sama ovu ale nie wiem czy dobrze .

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • m.m. Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wykres pokazał mi owulację. Czy pewne jest, ze nastąpiła i czy na pewne jest ze w ten dzien czy mogą być wahania?

    f2w3gzu3442kk16w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m.m. wrote:
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wykres pokazał mi owulację. Czy pewne jest, ze nastąpiła i czy na pewne jest ze w ten dzien czy mogą być wahania?
    Hej.
    Zaznaczyl ci prawdopodoną date owulacji (przerywane linie). Owszem, może ci ją jeszcze przerzucić. Z tego co czytałam po owulacji nie ma już śluzu płodnego, a u Ciebie śluz płodny jeszcze jest zaznaczany.
    100 % potwierdzeniem owulacji jest tylko ciąża.

    m.m. lubi tę wiadomość

  • m.m. Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:)
    Obserwuję więc nadal :)

    f2w3gzu3442kk16w.png
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka owulacje miałaś chyba dZien wcześniej :) wykres bardzo ladny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 22:29

    madlenka lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spojrzcie na moj wykres i powiedzcie czy waszym zdaniem jest to cykl bezowulacyjny ? @ powinna miec 20.12 wydaje mi sie, ze owulki juz nie bedzie i zastanawiam sie czy moge porobic juz zabiegi zakazane w ciazy (na poprawe humoru) skoro i tak nici z tego i nie ma sensu testowac ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • zabcia2806 Ekspertka
    Postów: 238 134

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również proszę koleżanki, żebyście spojrzały na mój wykres, bolały mnie od kilku dniu jajniki jak na owulację, a tu temperatura taka niska, pewnie nic z tego.

    o1483e5etckudhmf.png

    3jgxvfxmqavtht7y.png
  • zabcia 41 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sądzicie o moich temp.
    1 dc 36.8 plamienie
    2 dc 36.7 silna @
    3 dc 36.9 lekka @
    4 dc 36.8 plamienie
    5 dc 36.7 plamienie +RS +przytulanko
    6 dc 36.8 brunatne brudzenie +RS
    7 dc 36.9 RS +przytulanie
    8 dc 36.7 W
    9 dc 36.9 W bardzo duzo przytulanko
    10 dc 36.8 W test owulacyjny pozytywny , przytulanko
    11 dc 37 W test owulacyjny pozytywny
    12 dc36.8 K
    13 dc 37.1 K
    14 dc 36.9 K przytulanko
    15 dc 36.7 K
    16 dc 36.8 K
    17 dc 36.8 Kprzytulanko
    18 dc 36.8

    Żabcia41
  • pannamigota Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, możecie spojrzeć na mój wykres i powiedzieć co z tą owulacją, bo przy wpisywaniu nowych temperatur cały czas zmienia dzień owulacji. Najpierw zaznaczył ovulacje w 17 dc (według mnie wtedy wystąpiła) potem w 19 dniu cyklu, a teraz w 24. I już sama nie wiem co mam o tym myśleć.

  • magdalenka789 Znajoma
    Postów: 30 65

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę o pomoc w interpretacji mojego wykresu...
    2236eee9465f9cd06918ee36b109b813.png

    p19uyx8dgmeyiaey.png
    7ux3xzdv10g2dniq.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ