X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Proszę o wtrącenie 3 groszy - DUPHASTON
Odpowiedz

Proszę o wtrącenie 3 groszy - DUPHASTON

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy sie pół roku o dziecko. Ostatnie usg wykazało 2 niepęknięte pęcherze. A to był 30 dzień cyklu. Ginekolog przepisała mi powyższy lek. Kazał brać od razu aż do pierwszego dnia cyklu a potem od 16-25. Moje pytanie jak ma sie branie duphastonu w dni kiedy jeszcze nie miałam owulacji w końcu pęcherzyki nie pękły a niby blokuje owulacje? kiedy dostane mniej więcej okres przy braniu do pierwszego dnia cyklu? i czy zdarzyło się którejś z was zajść w ciąże przy pierwszym cyklu duphastonu i zażywania go przed owulacją? :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to z progesteronem nie powinno sie wchodzić w nowy cykl (a pierwszy dzień @ to juz początek nowego cyklu) bo negatywnie wpływa na ten nowy cykl.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 30 listopada 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei biorę dupka , bo już po pozytywnym teście ciążowym zauważyłam lekkie plamienie, dlatego lekarz przypisał ten lek. on nie hamuje owulacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie po owulacji... ale ja niestety owulacji nie mam bo mam niepęknięte pęcherze i kolo Macieja się zamyka.. :(

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm a masz pełne zaufanie do tego lekarza? Ja miałam tak z porządniczka obecnego. Dawała mi chyba wszystkie możliwe leki by jajka zaczęły rosnąć. W końcu sie wkurzyłem, znalazłam lekarza z super opiniami. Jak zobaczył co brałam to za głowę sie złapał, bo oprócz tego co nie było potrzebne to dawki z kosmosu. Moze skonsultuj to jakimś innym lekarzem?

  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bom bom wrote:
    Staramy sie pół roku o dziecko. Ostatnie usg wykazało 2 niepęknięte pęcherze. A to był 30 dzień cyklu. Ginekolog przepisała mi powyższy lek. Kazał brać od razu aż do pierwszego dnia cyklu a potem od 16-25. Moje pytanie jak ma sie branie duphastonu w dni kiedy jeszcze nie miałam owulacji w końcu pęcherzyki nie pękły a niby blokuje owulacje? kiedy dostane mniej więcej okres przy braniu do pierwszego dnia cyklu? i czy zdarzyło się którejś z was zajść w ciąże przy pierwszym cyklu duphastonu i zażywania go przed owulacją? :)
    Ja brałam 2 dni po owulacji, miałam brać przez 10 dni i potem czekać na okres, ale od razu zaszłam w ciążę, więc brałam (tak lekarz zalecił) przez cały I trymestr. Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 14:49

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • zaneta880 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kiedys przepisal tabletki na wywolanie a potem mialam brac duphaston i ja osobiscie dobrze tego nie wspominam mialam wszystkie objawy ciaz piersi bolaly mnie przy braniu prysznica ze wytrzymac sie nie dalo do tego zle saamopoczucie.

    zaneta880
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaneta880 wrote:
    Mi lekarz kiedys przepisal tabletki na wywolanie a potem mialam brac duphaston i ja osobiscie dobrze tego nie wspominam mialam wszystkie objawy ciaz piersi bolaly mnie przy braniu prysznica ze wytrzymac sie nie dalo do tego zle saamopoczucie.
    Duphaston PO wywołaniu @? Toż to Duphaston wywołuje @.

  • zaneta880 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak niby pierwszy okres mialam wywolac innym tabletkami a potem juz duphaston i ze mialam problem z tarczyca to przepisal mi euthyrox po ktorych w krotkim czasie przytylam ok 10 kg lekarz wogole byl straszny zlecil mi badania krwi aby sprawdzic hormony i cos tam jeszcze juz nie pamietam postanowilam po jakims czasie zmienic lekarza i okazalo sie ze te badania ktore mi zlecil za ktore zaplacilam 300zl nie robi sie dziewczyna w moim wieku i byly wogole nie potrzebne

    zaneta880
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ