X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów reakcja ginekologów na prowadzenie wykresu
Odpowiedz

reakcja ginekologów na prowadzenie wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 23 marca 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam.

    może dość dziwny temat - ale chciałabym się podzielić pewną refleksją i zapytać czy któraś z Was spotkała się z czymś podobnym.

    Spotkałam na swojej drodze już dwóch ginekologów, którzy na informację, że prowadzę wykres i mierzę temperaturę zrobili duże oczy i delikatnie zasugerowali, że to dziwna i przestarzała praktyka.... szczerze mówiąc dziwi mnie takie podejście lekarzy i lekko jestem zszokowana. przecież podaję im na tacy chyba dość istotne informacje na temat mojego cyklu.... czekam na Wasze spostrzeżenia.

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 23 marca 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to dziwne :) moja ginekolog zalecila mi prowadzic wykresy i dac jej do wgladu by przyjrzec sie moim cyklom. Takze u mnie doswiadczenie w druga strone :)

    ovufriend.pl
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 23 marca 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam z wykresami u 5 lekarzy. Dwóch specjalnie nie zwróciło na nie uwagi. Zrozumiałam to tak jakby chcieli powiedzieć, że co ja sobie tam mogę obserwować, przecież i tak się nie znam (moje obserwacje nie koniecznie muszą się pokrywać z rzeczywistością). Z dużą rezerwą podchodzili do wykresów.
    Dwóch innych lekarzy było niemalże zachwyconych. "Bardzo dobrze, że Pani to prowadzi. Dzięki temu mam lepszy obraz i mogę lepiej i szybciej postawić właściwą diagnozę".
    Znowu jeden lekarz okazał się taki, że w ogóle nie patrzył na wykres sądząc, że sam wie najlepiej co mi jest i nie potrzebuje żadnych moich wypocin. Co więcej spotkałam się z propozycją stosowania testów owulacyjnych, bo to niby wygodniejsze i lepsze, a jak wiadomo, prawda jest taka, że te testy to często pic na wodę. Na mnie nie działają.
    Tak więc ile lekarzy tyle opinii. Swoją drogą może lepiej by było gdybyśmy przychodziły do gina i nie umiały powiedzieć kiedy była ostatnia @... Ciekawa jestem czy jeden z drugim wiedzieliby mimo to hehe

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 23 marca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daktylek wrote:
    witam.

    może dość dziwny temat - ale chciałabym się podzielić pewną refleksją i zapytać czy któraś z Was spotkała się z czymś podobnym.

    Spotkałam na swojej drodze już dwóch ginekologów, którzy na informację, że prowadzę wykres i mierzę temperaturę zrobili duże oczy i delikatnie zasugerowali, że to dziwna i przestarzała praktyka.... szczerze mówiąc dziwi mnie takie podejście lekarzy i lekko jestem zszokowana. przecież podaję im na tacy chyba dość istotne informacje na temat mojego cyklu.... czekam na Wasze spostrzeżenia.


    to znaczy, że poszłaś do specjalistów naciągaczy. Zaproponują Ci monitorowanie cykli żebyś z 5 razy w miesiącu wydała na nich kasę.
    Sorry ale taka moja pierwsza myśl. Mój gin sie cieszy, że prowadzę wykres i robie testy owulacyjne.

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 23 marca 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział, że owszem, bardzo fajnie, że badam swoje cykle i je obserwuję, ale nie będzie się na nich opierał. Powiedział, że jego pracą jest przebadanie mnie i wyleczenie. Niby pozytywnie do tego podszedł, ale nawet na nie zerknął...

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zleca dokładną obserwacje cyklu i analizuje na każdej wizycie. Dzieki temu zdiagnozował u mnie przewlekły stan zapalny endometrium. Prócz tego wg. obserwacji zlecał/zleca np. progesteron, bo u każdej kobiety w innym dniu sie bada podobnie jak estradiol po owulacji. A takze wg. obserwacji zleca mi branie leków jeżeli jest konieczność rozpoczęcia leczenia w odpowiednim dniu cyklu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 23 marca 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj moze nie kazał prowadzic wykresu, ale sam kazal poczytac o obserwacji i uczyc sie poznawac owulacje :)

  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz zaregowal bardzo milo:) Kazal nastepnym razem jak bede przyniesc wykresy, i zdjecia testow owulacyjych badz same testy :)

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli co lekarz to inne podejście.... jakoś nie mogę się oswoić z myślą, że jednak nie można tak sobie zaufać każdemu lekarzowi. zawsze wydawało mi się, że skoro lekarz specjalista to się zna na tym co robi. z praktyki jednak co innego wychodzi. ja już uciekłam od jednego, który w ciemno faszerował mnie hormonami i delikatnie sugerował że robienie wykresów nie ma sensu i nie miał bladego pojęcia po zrobieniu usg czy widzi pęcherzyk czy ciałko żółte :). teraz jestem u takiego, który nie spojrzał na mój wykres i trochę go wyszydził, ale przynajmniej powiedział, że zanim podejmie decyzję co ze mną dalej robić - przejdziemy jeden cykl przez monitoring (na pierwszym usg zobaczył od razu, że miałam piękną owulację ostatnio) zeby sprawdzic czy rosną pęcherzyki, jak szybko i czy pekają. przeboleje to podejscie do moich wykresów - przynajmniej wie co to monitoring i jak odczytywac obraz z usg...... trafic na dobrego lekarza to chyba cud. gdzieś wyczytałam, że jesli po wizycie od lekarza siedzi się przy kompie i diagnozuje u wujka google - tzn., że pora zmienic lekarza.....

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 30 marca 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się nie dziwię, że ginekolodzy nie zawsze z wielkim entuzjazmem, ponieważ na temperaturę ciała ma wpływ bardzo wiele czynników (choćby temp. w sypialni, stan zapalny, o którym nawet nie wiemy). Przy czym jeśli owe samobadania prowadzone są w sposób dokładny (wraz z szyjką macicy, śluzem) i więcej niż 6mc, będąc lekarzem chętnie bym się z nimi zapoznała.

    Są lekarze, którzy na siłę chcą wyciągać kasę na monitoring. Moja gin jednak jak go robiła zapraszała na góra 2 - 3 wizyty. Na 1 wizycie sprawdzała wielkość pęcherzyka, liczyła kiedy ma pęknąć i zapraszała 1-2 dni po teoretycznej owulce. Trzecia wizyta była, jeśli pęcherzyk nie pękł. Jej zdaniem nie było sensu chodzić codziennie tylko po to, żeby zauważyć, że urósł o 2mm. Ogólnie nie była też wielką fanką samego monitoringu, bo jej zdaniem seks powinna para uprawiać przez cały cykl, a nie tylko "jak trza" ;D

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ucieszył się, bo mam strasznie nieregularne cykle, a dzięki temu jest cokolwiek w stanie powiedzieć, zaplanować, etc

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 2 lipca 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog sama kazala prowadzic obserwacje przynajmniej przez kilka miesiecy i dzieki nim zostałam zdiagnozowana. Obseracje prowadzę już ponad rok i nie wyobrażam sobie bym mogła tego nie robić.

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ