X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Różna temperatura co 5 minut
Odpowiedz

Różna temperatura co 5 minut

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 28 listopada 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem tu nowa,od tego cyklu mierzę temperaturę i dziś postanowiłam zrobić eksperyment a mianowicie tempke mierzę zawsze około godziny 7 więc pierwszy pomiar 7.10(36,54)godz.7.12(36,47)godz.7.13(36.48)i godz.7.34(36.35) dodam,że cały czas byłam w łóżku,nie wstawałam a ten eksperyment zrobiłam tak od siebie bo jestem w tym zielona.Termometr również mam niy dobry bo owulacyjny.I teraz jaką ja mam kurcze temperature zapisać...

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 listopada 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą. I nie robić eksperymentów na przyszłość :D

    kociaczek280, kaha lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 listopada 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też robiłam takie eksperymenty:p dlatego ja mierze dwoma, ale wynik najbardziej wiarygodny jest dla mnie z tego szklanego, tylko jedyna wada, że nie mogę się dopatrzeć z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.Jak mi się pokrywa temp z tym elektrycznym to wpisuje.A zdarza się też nieraz, że elektryczny pokazuje zupełnie inny wynik niż szklany ;/

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, dziewczyny, w mierzeniu naprawdę nie chodzi o wysokość temperatury, tylko o to, żeby zaobserwować, jak ta temperatura się zachowuje! Dlatego zawsze mierzymy JEDNYM termometrem przez cały cykl i o jednej stałej porze! Inaczej wykres będzie zafałszowany. I naprawdę wcale nie jest ważne, żeby w pierwszej fazie temperatury były super niskie, a w drugiej super wysokie. Ważne, żeby był zauważalny skok i żeby można było wyróżnić na wykresie temperatury niższe i wyższe.

    Justeck, Amy333 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziękuję dziewczynki :) zapiszę pierwszą w takim razie ;) pozdrawiam !

  • Klauudyssa Ekspertka
    Postów: 377 79

    Wysłany: 28 listopada 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a ja mam pytanie ciut z innej beczki. Ogólnie podstawy znam nawet kilka miesięcy mierzyłam temperaturę lecz wtedy nie mieszkałam jeszcze z narzeczonym. Postanowiłam wrócić do tej metody ponieważ za kilka mieśięcy wracamy do starań. I teraz chciałam się was zapytać jak to jest z tą godziną. Gdybym mierzyła o godz 6 ale narzeczony ze względu na prace w budowlance wstaję o różnych porach i budzi mnie jego budzik ale obracam się na drugi bok i śpię dalej. Jak ten temat ugryźć :) czy taki pomiar będzie wiarygodny ? czy mierzyć tak jak się budzę i zapisywać o danej godzinie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2016, 19:57

    55990b83d2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 listopada 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie pobudki nie powinny mieć wpływu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Miła mama Ekspertka
    Postów: 130 68

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem że mój termometr pokazuje za każdym razem coś innego.
    Mam termometr owulacyjny elektroniczny microlife.

    Mierzyłam tem. o 6 rano - 36,61 ze względu na to że nie usłyszałam sygnału zmierzyłam jeszcze raz i tem. - 36,55.

    Wiec już nie wiem czy te termometry są beznadziejne. Czy tak może być. jaką temperaturę powypinam wpisać bo różnica jest chyba znaczna.

    Czy zainwestować w lepszy termometr.

    relgtv73pc766c4e.png

    8599csqvx4nl1z7a.pngt

    Cykl rozpoczęty 1 czerwca 2017
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Microlife jest dobry. Różnica temperatur leży w tym, że nie ma sensu mierzyć kilka razy pod rząd - drugi i następne wyniki są bezużyteczne. Liczy się temperatura tuż po przebudzeniu.

    Swoją drogą po co te eksperymenty? Macie jakieś wątpliwości w odczycie wykresów?

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Miła mama Ekspertka
    Postów: 130 68

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wątpliwości co do termometru. Teraz mierzę temperaturę tylko raz i już się nie zastanawiam czy jest poprawna.

    w październiku moja temperatura była przez cały miesiąc mniej więcej na tym samym poziomie i to mnie zastanowiło. W grudniu poszłam do lekarza na monitoring i co się okazało temperatury super na wykresie wszystko książkowo ovu wyznaczyło mi owulacje a pęcherzyk nie pęka dwa dni temu miał 4 cm idę dziś na wizytę zobaczę co mi lekarz powie.

    relgtv73pc766c4e.png

    8599csqvx4nl1z7a.pngt

    Cykl rozpoczęty 1 czerwca 2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ