X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Samokontrola szyjki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 26 września 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zastanawiam się, czy któraś z Was od dłuższego czasu obserwuje szyjkę? Od kilku dni sprawdzam czy jest nisko, wysoko, otwarta, zamknięta, ale nie wiem, czy dobrze ją określam. Jaka powinna być w I fazie cyklu a jaka przed @
    Która jest w stanie mi trochę pomóc?

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na forum jest już podobny temat, nawet na pierwszej stronie działu Temperatury, wykresy, płodność w którym piszesz...

    Na początku cyklu (po menstruacji) szyjka zazwyczaj jest nisko, twarda, zamknięta. W czasie jak zaczyna się owulacja szyjka robi się coraz bardziej miękka, otwiera się i unosi - może być wręcz nie do osiągnięcia palcem. Po owulacji szyjka zazwyczaj się z powrotem zamyka i opada.
    Możesz zauważyć, że położenie szyjki zmienia się w zależności od pory dnia (ja np. obserwuję ją wieczorem). Rötzer zaleca badanie o stałej porze w niezmiennej pozycji - bo od ułożenia ciała też różnie można ją wyczuwać.

    Dziewczyny w tamtym temacie dały nawet linka do strony ze zdjęciami szyjki w różnej fazie cyklu...

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 26 września 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :D

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ