X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów skąpsze miesiączki
Odpowiedz

skąpsze miesiączki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 3 marca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, co może oznaczać fakt, że kiedyś moje miesiączki trwały 7-8 dni i były bardzo obfite, a od około 2 lat trwają 6 dni i nie sa tak obfite.
    Ciekawe, czy jest to jakiś zły znak.
    miałyście może takie dwoświadczenie?

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 3 marca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam na odwrót - wcześniej miałam bardzo skąpe, a teraz są dużo obfitsze. Nie wiem od czego to zależy - staram się na razie nie doszukiwać się nieprawidłowości. Może zapytaj o to lekarza przy następnej wizycie.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 3 marca 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku miesiączki zmieniły się po zażywaniu leku, konkretnie Duphastonu, przy czym okazało się, że krwawienie to jest po prostu krwawieniem z odstawienia a nie zwykłą @. Po odstawieniu leku miesiączki stały się obfitsze niż przed zażywaniem leku, powiedziałam o tym lekarce, a ona zleciła badania. Każda zmiana w "wyglądzie"/długości/obfitości krwawienia powinna być skonsultowana z lekarzem, przynajmniej tak mi się wydaje.

    Dlatego może dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa? Przy czym zmiana w Twoim przypadku nie jest tak drastyczna - to zaledwie 1/2 dni różnicy. :) Można byłoby się martwić, gdyby miesiączki skróciły się np. do 3-4 dni. Niemniej jednak, chyba warto rozważyć wizytę. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ogólnie okresy są mniej obfite, to tak chyba od porodu się zaczęło. Kiedyś to dosłownie mnie zalewało, a teraz jest akceptowalnie.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 4 marca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka podobnie jak Ty ja też od porodu tyle że ja miałam cesarke mam b.skąpe miesiączki i trwają zamiast 5 dni to max 2.

  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 13 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny u mnie od czasu zaczęcia starań czyli od grudnia nie dość, że okres spóźnił mi się 10 dni to i trwał tylko 3 dni w tym ten 2 dzień to średnie krwawienie, a zawsze miałam tak po 6 dni. Kolejny cykl to po 36 dniach dostałam plamienia/krwawienia, które było krwią ze skrzepakami czasem (nic brązowego )i trwało 7 dni, jestem ciekawa co teraz będzie bo to już mój 33 dzień cyklu, testy negatywne, a w tym cyklu biorę Duphaston, który jakoś widać nie skrócił mi cyklu niestety:/
    dodam, że miałąm cykle zawsze po 28-30 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 10:59



  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    I ogólnie okresy są mniej obfite, to tak chyba od porodu się zaczęło. Kiedyś to dosłownie mnie zalewało, a teraz jest akceptowalnie.
    Po porodzie ponoć może sie zmienić coś w cyklu i jest to normalne. Ostatnio sie dowiedziałam że ważne jest aby każda miesiączka była tak samo obfita i trwała mniej więcej zawsze tyle samo dni.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 13 marca 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mam skąpe miesiączki ale u mnie tak jest odkąd pamiętam, 5 dni to maks, z 3 trzy to plamienia... zawsze 2 dzień mnie "zalewa" i boli brzuch, a tak można powiedzieć, że przebiegają bezobjawowo.

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze po 7-8 dni a najkrótsza @ to 4 dni - miałam wtedy mega wielką torbiel

  • emma Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 27 marca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK a miałaś jakieś inne objawy jeszcze? Bo mnie zaniepokoiła ostatnia @, właśnie krótka i z małą ilością. A to na pewno był okres, bo skok miałam na pewno.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ