X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Skracanie się fazy folikularnej
Odpowiedz

Skracanie się fazy folikularnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki mam pytanie czy zauważyłyście może u siebie skracanie się fazy folikularnej?Pytanie głównie kieruję do kobietek po 30 roku życia ewentualnie tych po przebytym porodzie lub cięciu cesarskim.
    Ja osobiście zawsze miałam cykle 32 dniowe a tu nagle od około września 2013 skróciły mi się do 27-28 dni owulacja się przesuneła z 18 dnia na 13-14.Faza lutealna pozostała stała 14 dni.dodam że przeszłam jedną ciążę obumarłą 3 lata temu oraz ciążę donoszoną zakończoną cięciem.Mam 34 lata.Zastanawiam się czy to już wiek taki że cykle zaczynają się skracać?jak przed menopauzą czy jest jakiś inny problem...obecnie 3 cykl staramy się o drugie dziecko.Właściwie powinnam się cieszyć bo na przestrzeni 4 miesięcy wychodzi o jeden cykl więcej czyli o jedną szansę więcej na zapłodnienie ale czy aby na pewno?Może ktoś się wypowie w tej kwestii :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolisz że się wypowiem chociaż nie spełniam kryteriów aby sie wypowiadać...
    Myślę że nie masz się czym martwić skoro fl Ci się nie skróciła. A co do pierwszej fazy cyklu to ma to do siebie że jest ruchoma. Moja ff nie trwa zawsze tyle samo zazwyczaj 12 dni ale obecnie jestem w 14 dniu ff i jeszcze sie nie skończyła. Ważniejsze jest to aby fl była tak sama z cyklu na cykl.
    Mogłabyś mówić o skracaniu się cykli jakby Ci się skróciły do np 20-23 dni a nie do książkowych.
    Cykle na przełomie lat mogą się zmienić ale jeżeli się troszkę zmienią i trwają że tak powiem wg. nowej reguły to nie znaczy że w ciąże nie zajdziesz.

    Ana0408 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwe masz rację choć zastanawiało mnie co za tym stoi.Krótszy cykl skompe miesiączki.Dawniej dłuższy i @ bardziej obfite.Troche mnie to martwiło że może to świadczyć o niskim poziomie estrogenów że endometrium nie jest już tak grube jak kiedyś bo faza folikularna krótsza.

  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze jedno.Wiadomo ze zblizajac sie do menopauzy cykle sie wlasnie skracaja zeby potem ponownie sie wydluzyc zastanawialam sie czy to nie to tylko troche przedwczesnie.Eh te problemy...

  • zlobk Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana nie wiem, czy mój przykład będzie dla Ciebie pomocny ale jestem potwierdzeniem przytoczonej przez Ciebie reguły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 15:02

    usg 12 tydz.
    f2w3pc0z6bl05v39.png
    om
    0d1ydqk3i1u9qvao.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana0408 wrote:
    Właściwe masz rację choć zastanawiało mnie co za tym stoi.Krótszy cykl skompe miesiączki.Dawniej dłuższy i @ bardziej obfite.Troche mnie to martwiło że może to świadczyć o niskim poziomie estrogenów że endometrium nie jest już tak grube jak kiedyś bo faza folikularna krótsza.
    Kiedyś ginka mi mówiła że im dłuższy cykl tym dłuższe krwawienie miesiączkowe, Bo moje krwawienie trwa 3 dni przy cyklach 25-26 i też się niepokoiłam i tak mi powiedziała i że jest OK. Dawniej miałam kilka dni dłuższe cykle i moje krwawienie miesiączkowe trwało 4 dni więc u mnie sie ta teoria sprawdza więc pewnie u Ciebie jest podobnie skrócił sie cykl to i miesiączka.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana jeżeli martwisz się o grubość endometrium to dla uspokojenia możesz umówić się do gina na usg w okolicy owulacji, albo już nawet po niej i niech oceni naocznie jak się sprawa ma.
    Pomimo skrócenia fazy folikularnej nadal mieścisz się w normach jeśli chodzi o cykl, więc najprawdopodobniej nie powinno być problemu.
    Najważniejsze, że fl jest właściwej długości :).

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 25 lutego 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ok może nie ma się czym martwić.W piątek mam usg bedzie to 12dc to może się uspokoję jesli wszystko bedzie ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem ovu mam.ok 11-12 dnia I cykle 27-28 dniowe faza lutealna jest stala nie skrocila sie. Kiedys cykle mialam ok 30-32 teraz 27-29. Boje sie ze cos zlego sie dzieje

  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 5 lutego 2018, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat.
    W wieku 25 lat cykle 32dni.
    W wieku 27-30lat cykle 28-29dni.
    A teraz 32lata: cykle 26dni. :(

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie znalazłam takiego wątku, czy po Euthyroxie cykl może się wydłużyć? Po miesiącu brania mam cykl 27 dniowy, nie mialam takiego od roku, zwykle mam 25-26. Wg ovu jakby mi się wydlużyła faza folik.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HopeandFaith wrote:
    Podbijam temat.
    W wieku 25 lat cykle 32dni.
    W wieku 27-30lat cykle 28-29dni.
    A teraz 32lata: cykle 26dni. :(
    A u mnie jest na odwrót: przed ciążami 28-29 dni.Po 30 cykle zrobiły się nieregularne 29-34 dni.

    ignite
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do długości i wieku to chyba tak to jest, ja za młodych lat cykle miałam ok 30 i 5 dni miesiączki, teraz po 40stce mam 23-26 dni i @ trwają 4 dni. Wydaje mi się że niestety skraca się faza folik, ja teraz mam 12-13 dni a kiedyś chyba miałam 15. Czytałam że cykle nieregularne są dopiero gdy jest powyżej 5 dni różnicy w cyklach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 12:37

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 20 lutego 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Co do długości i wieku to chyba tak to jest, ja za młodych lat cykle miałam ok 30 i 5 dni miesiączki, teraz po 40stce mam 23-26 dni i @ trwają 4 dni. Wydaje mi się że niestety skraca się faza folik, ja teraz mam 12-13 dni a kiedyś chyba miałam 15. Czytałam że cykle nieregularne są dopiero gdy jest powyżej 5 dni różnicy w cyklach.

    No to nie jest dobra wiadomość.:/ Tego się obawiałam. Zapytam się lekarza o to ( ale wiecie jacy oni są, dają wymijające odpowiedzi...) i napiszę tutaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2018, 18:33

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 22 lutego 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, że średnio-regularne są jeśli między najkrótszym obserwowanym a najdłuższym jest więcej niż 7 dni różnicy, a nieregularne to w ogóle była jakaś kosmiczna liczba (coś mi świta 20).

    Myślę, że to nie musi być tak, że już przed okresem około menopauzowym się skraca. U mnie też od jakiegoś pół roku jest coraz krótsza, a lat mam 25 :D.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ