X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Śluz a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Ostatnio mam mało śluzu płodnego. Wczoraj był 1 dzień rozciągliwego i test owu negatywny. Dziś mam sucho, no bardziej kremowo a test pozytywny. Czy można zajść w ciążę przy takim śluzie? Kurcze na wykresie zawsze zaznacza mi owulacje, gdy nie mam już śluzu płodnego. Czy ktoś tak ma?

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 2 maja 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się bardziej sugerowala śluzem niż tym wykresem.. ja miałam usg i lekarz mi powiedział że owulka będzie za 2 dni natomiast wykres na ovufriend zaznaczył owulke dużo dużo wcześniej... sugerując się tym wykresem bym się rozminela z jajeczkowaniem

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 2 maja 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Ja bym się bardziej sugerowala śluzem niż tym wykresem.. ja miałam usg i lekarz mi powiedział że owulka będzie za 2 dni natomiast wykres na ovufriend zaznaczył owulke dużo dużo wcześniej... sugerując się tym wykresem bym się rozminela z jajeczkowaniem

    Ojej, to rzeczywiście nieżle.. Tyle, że jak test ovu wyjdzie negatywnie w takim "śluzowym dniu" tylko na drugi dzień (już lepki) to chyba niemożliwe żeby była owulacja w dniu negaywnym, tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2017, 19:17

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne są poprostu czasem niewiarygodne...
    najlepiej owulke sprawdzić na usg.

    ja wybrałam sie do lekarza 10dc i byl w stanie mi okreslic kiedy ona nastapi i czy w ogole nastąpi..

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak mam zawsze. sluz płodny jest przed owulką - owulki potwierdzone testem i temp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poza tym sluz płodny moze byc głęboko i nie widzisz tego...

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 5 maja 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak mam . zazwyczaj do gina chodzę w dniach mniej więcej okołoovu i zawsze mam już tam sucho. śluz długo przed ovu. powiedzmy ovu wypada mi 11-13 dc a śluz pojawia się około9dc max jeden dzień. od jednego gina usłyszałam, że może to być związane z zaburzeniami hormonalnymi i dlatego właśnie się nie udaje.

    tak jak pisze Sylwia, śluz może być ukryty głębiej i możesz go nie widzieć.

    Lepiej poradź się gina, powiedz mu o tym niech wyrazi opinię. większość mówi, że to nie szkodzi, ale jak zapytałam dlaczego tak się dzieję, dostałam odpowiedź jak wyżej.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 lipca 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy miała albo ma któraś z was tak ze kilka dni był śluz płodny potem kilka niepłodny a później znów płodny ale tak mega? :D ja miałam kilka dni wodnisty albo rozciągliwy ale nie tak książkowo rozciągliwy, później taki lepki albo kremowy a dzisiaj od rana meeega rozciągliwe jajo kurze ale kremowe ;) tzn ze mialam dni płodne cały czas czy jakaś przerwa chwilowa i od nowa płodność? ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Dziewczyny a czy miała albo ma któraś z was tak ze kilka dni był śluz płodny potem kilka niepłodny a później znów płodny ale tak mega? :D ja miałam kilka dni wodnisty albo rozciągliwy ale nie tak książkowo rozciągliwy, później taki lepki albo kremowy a dzisiaj od rana meeega rozciągliwe jajo kurze ale kremowe ;) tzn ze mialam dni płodne cały czas czy jakaś przerwa chwilowa i od nowa płodność? ;)

    Często tak mam, przeważnie śluz rozciągliwy ale bardziej wodnisty mam zaraz po miesiączce, potem albo sucho albo kremowy i znów na owu rozciągliwy, ale mniej wodnisty.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 lipca 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda wrote:
    Często tak mam, przeważnie śluz rozciągliwy ale bardziej wodnisty mam zaraz po miesiączce, potem albo sucho albo kremowy i znów na owu rozciągliwy, ale mniej wodnisty.

    Zastanawia mnie czy ten pierwszy śluz zaraz po @ tez można uznać za płodny? Bo np 8-10dni to raczej nie przetrwa nic nawet w dobrej jakości a skoro dopiero po tylu owu występuje...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami organizm podchodzi do owulacji więcej niż jeden raz. Stąd obecność płodnego śluzu więcej niż jeden raz w trakcie cyklu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Zastanawia mnie czy ten pierwszy śluz zaraz po @ tez można uznać za płodny? Bo np 8-10dni to raczej nie przetrwa nic nawet w dobrej jakości a skoro dopiero po tylu owu występuje...

    Ja go nie uznaję za płodny. Może tak wygląda, ale nie poprzedza bezpośrednio owulacji. Poza tym w konsystencji ten drugi kilka dni później jest lepszy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 14:43

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Aleksandra0000 Koleżanka
    Postów: 152 11

    Wysłany: 17 lipca 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie! Śluz płodny miałam od czwartku, najwięcej w sobotę wieczorem w niedzielę już bardzo mało. Byłam przekonana że owulację miałam w niedzielę jednak dzisiaj rano zmierzyłam temperaturę i wcale nie ma skoku.. :( nie wiem jak na to patrzyć bardziej na śluz czy na temperaturę? Dzisiaj od samego rana pobolewa mnie podbrzusze i kłują jajniki. Starania były w sobotę i niedzielę. Co o tym myślicie czy możliwe że owulacja jednak była ale skok dopiero będzie? Pomóżcie bo ja już nie wiem sama co myśleć :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 lipca 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tak samo w tym cyklu, śluz super płodny jak nigdy, a temperatura skoczyła dopiero za kilka dni, w dodatku skok taki słaby - a w zasadzie dwa skoki, jeden nieduży, na drugi dzień nieco większy. I w sumie to nie wiem, kiedy ta owulacja była, o ile w ogóle... W teorii owulacja może wystąpić do 3 dni przed skokiem. No i ja jednak bym wierzyła temperaturze - tzn. dopiero jak będzie skok, można uznać, że owulacja była lub właśnie trwa.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 18 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie śluz się pojawia jak są niższe tempki a jak jest skok to zwykle już jest kremowy, co do testów owu ja im nie wierzę, bo ciężko jest wyłapać skok LH bo to nie jest z rana tylko koło południa i to takie utrudnienie.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ