Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów śluz szyjkowy po owulacji
Odpowiedz

śluz szyjkowy po owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • sunrise88 Nowa
  Postów: 3 0

  Wysłany: 3 czerwca 2015, 11:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny mam pytanie do bardziej niż ja doświadczonych i zorientowanych. Obserwuje swoje cykle od 5 miesięcy. W tym miesiącu owulacja była mniej więcej okolo 15d.c. Sugerowałam się obecnością śluzu płodnego oraz zmianami temperatury. Z poziomu 35,9 wzrosła do 36,4. Dziś jest 19 dzień cyku, temperatura rano wyniosła 36,25. Od 3 dni odczuwalam suchośc w pochwie, brak jakiegokolwiek śluzu a po porannej wizycie w toalecie na papierze zauważyłam śluz mętny, biały i lepki a w nim odrobinę śluzu szyjkowego. Nie był przejrzysty ale dał się rozciągnąc. Czy to możliwe aby po 5 dniach obecności sluzu płodnego, nastepnie 3 dniach "suchych" i wzroście temperatury powrocił śluz szyjkowy?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 6 czerwca 2015, 19:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  od początku; śluz szyjkowy to nie tylko ten płodny, rozciągliwy. Przecież śluz biały, lepki typu niepłodnego to też śluz szyjowy ( pochodzi z szyjki ;) )

  NAJWAŻNIEJSZE: nie wiesz, kiedy była owulacja. To może wyznaczyć tylko monitoring cyklu i też nie jest wyznacznikiem na 100 %, bo płyn w zatoce douglasa nie koniecznie mógł wziąć się po owulacji. Tak naprawdę wyznacznikiem czy owulka była czy nie jest tylko ciąża ;), tak więc po zmianie temperatury, pozytywnych testach owu, położeniu szyjki czy śluzie nie można poznać czy owulacja się odbyła. Można przypuszczać, że była. Tak więc nie wiemy, czy jesteś przed w trakcie czy po owulacji. Pewniejszym objawem (NIE PEWNYM) jest dzień szczytu śluzu czyli ostatni dzień, w którym występuje w śluzie jakikolwiek objaw płodności. Tak więc gdy wydawało Ci się że jesteś w trakcie owu, Twój organim mógł co dopiero przygotowywać się do niej.

  Nie sugeruj się temperaturą, to bardziej zabawa. Są wykresy książkowe, które aż proszą się o to, by była ciąża a przychodzi okres a są beznadziejne zakończone dzieciątkiem ;) To tylko liczby a temp potrafi się zmieniać z różnych przyczyn.

  Ppozdrawiam Cię ;)

  Pachirka lubi tę wiadomość

 • Bobitta Autorytet
  Postów: 808 834

  Wysłany: 18 sierpnia 2015, 11:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny ... czy któraś z Was doświadczyła wodnistej wydzieliny/śluzu po owulacji ?

  Bobitta
  ckai43r8kvzjnozx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ