X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Spadek temp. Za szybko?
Odpowiedz

Spadek temp. Za szybko?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dotik Autorytet
    Postów: 3173 3658

    Wysłany: 19 maja 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Zastanawia mnie dziwny spadek temperatury w fazie lutealnej, która u mnie trwa ok. 16 dni. A w tym cyklu spadek zaczął się już w 9 dniu, a do @ teoretycznie jeszcze kilka dni. Czy powinnam się martwić, czy to całkiem normalne? Jestem początkująca, jeśli chodzi o śledzenie cyklu, mierzenie temp, itd., stąd może wynikać moja niewiedza. Ale liczę na jakieś pomysły :)

    jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to nie będzie czasami dzień zagnieżdżenia ?

  • dotik Autorytet
    Postów: 3173 3658

    Wysłany: 19 maja 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no, ale to wtedy chyba by był 1 dzień spadku, a tymczasem już jest piąty...

    jestem w ciąży, urojonej i spożywczej.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 19 maja 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety masz zbyt dużo opuszczonych pomiarów i teraz ciężko cokolwiek wywnioskować.
    Ja osobiście dostrzegam tu dwa warianty:
    1. pesymistyczny:
    linia podstawowa wytyczona byłaby w tym momencie na poziomie 36,7 st;
    faza lutealna liczona byłaby od 33 dc;
    spadek w 42 dc (dobrze wyczytałam, że wtedy było 36,7?) świadczyłby raczej o niedomaganiu ciałka żółtego - owulacja się odbyła, ale niestety jajeczko nie podołało.

    2. optymistyczny:
    od 27-30 dc temperatura przedwcześnie podwyższona;
    linia podstawowa: 36,5 st;
    temperatura "niepokojąco" zbliżyła się do linii podstawowej, ale jej nie przekroczyła, więc jest w porządku, nie ma się czym martwić.

    Niestety przez wzgląd na luki w pomiarach w pierwszej fazie nie da się nic powiedzieć "na pewno".

    dotik lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 19 maja 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta! Ovufriend powinien Ci zaproponowac etat interpretatora wykresow ;) pelna profeska z Twojej stony! Podziwiam Twoja wiedze!

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ