X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Spadek temperatury w 20 DC
Odpowiedz

Spadek temperatury w 20 DC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Śledzę intensywnie starania wszystkich odwiedzających Ovu dziewczyn. Sama staram się z mężem o dziecko od 6ciu miesięcy i z każdym kolejnym cyklem uświadamiam sobie ile rzeczy dotąd nie wiedziałam. Dzisiaj po raz pierwszy zdarzyło mi się zaobserwować spadek temp. w 20 DC (zwykle mam 28-30 dniowe). Wg wykresu owulacja nastąpiła w 15 DC. W 17 DC po współżyciu zauważyłam lekkie plamienie. W tym samym dniu bardzo bolały mnie jajniki. Do dzisiaj nie mam żadnych szczególnych zmian. Poza śluzem, którego jest wciąż sporo. Szyjka do wczoraj(19DC) była bardzo twarda i niska a dzisiaj wraz ze spakiem temperatury poszła wysoko i jest coraz bardziej miękka. Mam cichą nadzieję, że znajdzie się ktoś kto zechce podtrzymać wątek i podzielić się swoją wiedzą na ten temat na podstawie chociażby swoich doświadczeń lub bliskich im osób.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami takie spadki temperatury mogą oznaczać zagnieżdżanie się zarodka. Udostępnij swój wykres :)

    Femme lubi tę wiadomość

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się, jeśli temperatura spowrotem wzrośnie to duża szansa że się udało :) trzymam kciuki!

    Femme lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, to jest bardzo optymistyczna informacja :)
    A co jeśli pozostanie dalej niższa? Jest i tak wyższa od najniższej podstawowej temp. Do miesiączki zostało jeszcze 7-9 dni.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj kochana, ale Ty MUSISZ mierzyc temperature zawsze o tej samej porze. Raz mierzyłaś o 5 rano, a innego dnia o 12, czy nawet 14. Według mnie to sfałszowany i niemiarodajny wykres, nie odzwierciedla rzeczywistości.
    A gdzie mierzysz temperature?
    Zachowujesz wszystkie zasady prawidłowego mierzenia temp? Np. co najmniej 3 godz nieprzerwanego snu, nie picie płynów oraz niewstawanie przed mierzeniem? Pytam bo widze ze jestes nowa :) Aaa to waażne

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście stosuję się do tych zasad. Temperaturę mierzę zawsze po przynajmniej 5 godz nieprzerwanego snu. Różne godziny świadczą o mojej pracy zmianowej. Też się czasem zastanawiam czy jest miarodajna pomimo tego, że mierzona jest zawsze zaraz po przebudzeniu się, w pochwie i przed wstaniem z łóżka. Nigdy nie mierzę jej w przypadkowych godzinach czy w ciągu dnia.
    Teraz pracowałam na nocne zmiany, więc kładąc się zawsze ok 7 rano spać, mierzyłam temp. zaraz po przebudzeniu, a odsypiam co najmniej 5 godz. :)
    Staram się rzetelnie badać swoje ciało, ale dopiero od niedawna zaczęłam faktycznie robić to szczegółowo. Chcę dobrze poznać swoje ciało.
    Jeszcze nie byłam w ciąży i nigdy nie zaobserwowałam spadku temperatury po owulacji wcześniej niż dzień przed miesiączką. Stąd moje zainteresowanie tematem wzrosło:)

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem :):) w takim razie pozostaje Ci życzyc powodzenia :) Najczesciej przy zagniezdzeniu temperatura spada ( lub jednorazowo podnosi sie) w okolicach 7 dnia po owulacji. Ty masz w 5 po owu. No kto wie... :)

    Femme lubi tę wiadomość

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie nakręcam się, bo to źle wpływa na moją psychikę potem ;) ale co cykl to odkrywam coś nowego :)
    Czekam do jutra na wzrost temp!!

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie ważne jest by wykres był mniej więcej trój stopniowy - najniższa temperatura przed owulacją, potem faza wyższych temperatur i trzecia faza jeszcze wyższych temperatur po zagnieżdżeniu, ale z drugiej strony widziałam tyle dziwnych wykresów z których była ciąża że można zgłupieć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2015, 19:13

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie...temat rzeka. Czasem przypisujemy sobie pewne objawy, które u kogoś się sprawdziły a u nas mogą być zupełnie przypadkowe.
    Bardzo pilnuję się z tymi pomiarami, raz na tydzień zawsze zdarzy mi się zapomnieć a to już czasem burzy mi całą koncepcję :)
    Zastanawia mnie tylko (zakładając, że wszystkie wyniki miarodajne) co jest przyczyną takiego spadku jeśli to nie ciąża.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli to nie ciąża to nic groźnego. To normalne, że sa wahania temperatur, które mieszcza sie w normie, a u Ciebie wcale nie ma ażżż takiego spadku ( z 37,10 do 36.90, dobrze pamietam? )
    Niepokoic by sie było czym, jeśli by spadła do poziomu lini podstawowej.

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsza temp. po przebudzeniu 36,6
    Szyjka wysoko, ledwo wyczuwalna,miękka i otwarta.
    śluz biały, lepki alw w miarę rzadki
    do miesiączki 8 dni.

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poczekaj do terminu miesiączki i zatestuj bo nie mozna bazować tylko na temperaturze ;) czasem jakikolwiek czynnik moze zakłócić pomiar ;) jeśli miesiączka nie przyjdzie w terminie zrób test ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ