X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Szyjka macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:11

    20140607580114.png

  • Limfa89 Koleżanka
    Postów: 45 8

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak, że moja szyjka jest otwarta dwa trzy dni. Bynajmniej ja mogę wyczuć różnice miedzy tym, gdy jest całkowicie otwarta, a tym, że już zaczyna się zamykać.

  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:11

    20140607580114.png

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w dzieje sie to stopniowo. Po okresie nisko, twarda zamkn., przed dniami płodnymi średnia, w dniach plodnych wysoko, miekka i otwarta, potem znów srednia (po owulacji tak ze 3 dni) i na koniec n/t/z.

    Kiniacz lubi tę wiadomość

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:11

    20140607580114.png

  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysle ze to sprawa indywidualna, ale mi np zamyka sie jakoś 3 dni po.
    Kiniacz napewno nie dostrzegasz roznicy?

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:11

    20140607580114.png

  • Anulk88k Ekspertka
    Postów: 235 52

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że u każdej jest inaczej ja po owulacji 3 dni najczęściej mam zamknięta. U mnie też tak wędruje w czasie owulacji jest normalnie z przodu później jakby się chowa z boku :)

    Kiniacz lubi tę wiadomość

    Aniolek [*] - 04.2016 7/8 tc [*] 18.08.2016 6/7tc
    19.01.2017 - 12/13 tc

    Synek 05.2008 <3
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie, jestem w 26 dniu cyklu, temperatura jak na razie w górze, mam rozpulchnioną szyjke macicy, od razu po włożeniu palca ją wyczuwam, jest dosyć szeroka, jakby wypełniała mi całą macice, jest zamknięta i miękka

    na kilku stronach przeczytałam że rozpulchniona szyjka może być objawem ciązy

    zglupiałam już, myslalam że szyjka macicy musi byc wysoko i twarda (taką miałam w ciąży, niestety poroniłam w 9 tygodniu, puste jajo plodowe)

    czy po zabiegu łyżeczkowania szyjka może inaczej się zachowywać?? i czy rozpulchniona może oznaczac ciąże??

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana u mnie aktualnie wygląda to tak, że również wyczuwam szyjkę od razu po włożeniu palca ale rano jest inaczej. Rano jest wysoko, rozpulchniona i miękka a wieczorem od razu wyczuwalna rozpulchniona i twardawa. Też tempkę mam w górze a cykl zaczęłam 26 marca. Szczerze to sama głupieję co to wszystko oznacza i do końca nie wiem co powinnam zaznaczyć w obserwacji szyjki. Też gdzieś słyszałam, że rozpulchniona szyjka może być jednym z objawów ciąży, ale nie bardzo umiem odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie. Mogę jedynie pocieszyć, że ja również mam podobny dylemat. Pozdrawiam

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • dejsi Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc nie tylko ja mam ten dylemat.
    Ja też odkąd badam to zawsze czuję szyjkę otwartą :/ i tak było miesiąc temu, ostatecznie poroniłam. Zastanawiam się, czy to się nie przyczyniło. Ale po tym wydarzeniu byłam na kontroli i gin nie zauważył nic dziwnego,więc sama już nie wiem. A może to po pierwszym porodzie już taka "moja uroda" ? W pierwszej ciąży szyjka była zamknięta, ale kto ją tam wie...

    :*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez mam dylemat z szyjka, otwarta jest zawsze, ale mam syna 4 lata wiec po porodzie podono moze tak byc. No i mimo ze jest 7 dzien po owu "wynaczonej" (bo gin wierdzi ,ze nie bylo) to szyjka wcale mi jakos specjalnie nie stwardniala. Moze bledem jest ,ze zawsze badam ja rano? To pierwszy miesiac takich codziennych pomarow,zapraszam na wykres.

  • spoky Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 maja 2015, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam problem taki, że moja szyjka nie zmienia położenia i jest cały czas nisko i twarda. Badam ją codziennie i nic się nie zmienia. Mimo występowania rozciągliwego śluzu, pozytywnych testów i skoku temperatury, co właśnie ma miejsce teraz, szyjka jest nisko i twarda jak w dni niepłodne :( Nie wiem o co chodzi...

  • niepełna.kobieta Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 maja 2015, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam takie pytanie, co może znaczyć spłaszczona szyjka macicy. Szyjkę badam już od dość dawna i wydawało mi się, że dobrze sobie z tym radzę, a tu od kilku dni czuję, że jakaś taka płaska się zrobiła i ani miękka ani twarda ani nawet nie wiem czy otwarta czy zamknięta - po prostu takiej jeszcze nigdy nie miałam... nigdzie nie mogę znaleźć sensownych info na ten temat, może któraś będzie umiała mi coś powiedzieć. Z góry dziękuję :)

    Pierwsza, byś mnie kochał,
    Druga, byś przy mnie stał,
    Trzecia, byś zaufał,
    Czwarta, byś nie zapomniał,
    Piąta powoli gaśnie,
    A została mi ona właśnie...
  • badzia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Bardzo proszę o pomoc. W okolicach owulacji zaznaczonej przez Ovufriend kuło mnie w lewym jajniku. Temperatura wzrosła jak zawsze, szyjka zaczęła się obniżać i stwardniała. Dziś temperatura dosyć mocno spadła, ale nadal jest nad linią podstawową. Zauważyłam jednak, że szyjka jest owszem nisko, ale jest miękka i otwarta. Wszystko wskazuje na to, że już po owulacji. Czy któraś z Was spotkała się z taką anomalią?? Co to może oznaczać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2015, 11:03

    b310e3a6997abef14dd52162a3c9860e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko wskazuje na to, że owulacja była, ale nie wiesz czy do niej wtedy doszło ;)

  • badzia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli chodź o to ze może to być cykl bezowulacyjny?

    b310e3a6997abef14dd52162a3c9860e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, może być to cykl bezowulacyjny(nie dlatego, że szyjka jest inaczej ułożona ale czasem się to zdarza), mogła się przesunąć w czasie owulka- np na teraz mimo, że temp na to nie wskazuje, poza tym z szyjką różnie bywa, ja np ZAWSZE miałam od owu szyjkę wysoko aż do @ a w poprzednim cyklu była nisko- ot taki psikus ;) mogą zdarzać się odchylenia i nie ma w tym nic złego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie, nie zadręczaj się nie potrzebnie ;) ja czasem mam pms przez resztę cyklu od owu do @ a czasem jak teraz- tylko przed @, a owulkę mam co miesiąc :) to czy ona była, czy nie powie tylko monitoring cyklu- niestety :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ