X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Temperatura WAZNE!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 8 października 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie bo mierze tempereture termometrem bezdotykowym ale z czola zawsze w jednym miejscu. I mam 36,2,36,3 ale dzisiaj tak z ciekawosci sprawdzilam w ustach i mialam 36,6 a wczoraj 37,7 czy dobrze ze mierze na czole czy powinnam mimo wszystko mierzyc w ustach tym termometrem! Prosze o pomoc moze w tym tkwi problem ze nie pokazuje mi jeszcze owulki!!!

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 8 października 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem powinnaś mierzyć w ustach, a najdokładniej dopochwowo . Kup sobie termometr microlife i zacznij mierzyć dopochwowo, o tej samej godzinie .

    lv8pusw.png
  • Paolla Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 8 października 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej mierzyć dopochwowo i każdego dnia o tej samej godzinie. Wcześniej mierzyłam w ustach i miałam dziwne wyniki.

    o9u8iei.png

    11tc Aniołek (*) 6.04.2014 r
  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 8 października 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 8 października 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafne wlasnie taki termometr mam microlife bezdotykowy. Moge nim mierzyc dopochwowo???

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 8 października 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepszy będzie termometr elektroniczny, a jeszcze lepiej jakby był z dwoma miejscami po przecinku :)

    lv8pusw.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 8 października 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, powiedzcie mi czy według mojego wykresu (i testu ovu) owulka mogła być koło dnia skoku o te 0.2 czy skoku dzisiejszego o te 0.4. Zaznaczę, że temperaturę mierzę zawsze o tej samej porze przed wstaniem z łóżka :)


    94c5e6683ec30aff8e9850bd0762ea31.png

    km5stv73b57ghe1m.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paola1205 żeby oznaczyć skok potrzebujesz 6 temperatur niższych i dopiero obserwujesz skok. Więc jeśli już to dopiero dziś coś się zaczyna dziać.
    Ale masz pomiary z jedną cyfrą po przecinku, to nie jest zbyt wiarygodne.

    M.M.K jak sobie wyobrażasz mierzenie bezdotykowym w pochwie? :D

    Potrzebujesz normalnego termometru szklanego-owulacyjnego, lub elektronicznego z 2 miejscami po przecinku.

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 8 października 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka; myslisz ze od dzisiaj powinnam zacząc porzadniejsze starania z serduszkowaniem? A dlaczego pierwszy test ovu wyszedl kilka dni temu?

    km5stv73b57ghe1m.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paola serduszkowanie warto zacząć jak tylko pojawi się bardziej płodny śluz.
    Pozytywne testy owu, skok temperatury i szczyt śluzu nie muszą się pokrywać, wyznaczają tylko kilkudniowe okienko w którym możliwa jest owulacja.
    Poczytaj sobie bazę wiedzy i forum, sporo o tym było.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 8 października 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka dziekuje bardzo nie wiem co bym zrobilabez ciebie:) Juz zmnienilam termomentr i wiesz co przed 17ta mialam 37,4!!! wiec raczej ten cykl sie nie uda bo zle mierzylam tempke :( ale trudno za bledy sie placi :(

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko mierzenie o różnych porach też nie ma sensu. Poczytaj trochę o tym. Najlepiej mierzyć rano zaraz po przebudzeniu, o stałej porze. No chyba że ktoś pracuje na zmiany to ma trudniej, ale też powinien trzymać się ściśle określonych zasad.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 8 października 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka: a powiedz mi jak się sprawa ma ze szczytem śluzu, kiedy mam go minimalnie, albo przez caly cykl do tej pory nie byl wodnisty ani rozciągliwy? Raczej jest lepki lub kremowy

    km5stv73b57ghe1m.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 8 października 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śluzu nie musi być dużo, liczy się też odczucie, albo minimalna ilość do zaobserwowania.

    po 1. obserwujesz czy masz jakiekolwiek odczucie w pochwie lub na sromie: wilgoć, mokro, płynięcie, śliskość itd,
    Jakiekolwiek odczucie inne niż sucho to czas potencjalnie płodny.

    po 2. śluz badasz kilka razy w ciągu dnia i zapisujesz najlepszy jaki się pojawił, nawet jeśli był tylko raz.

    po 3. jeśli ze śluzu na zewnątrz nie potrafisz nic wywnioskować, raz dziennie badając szyjkę macicy, sprawdzasz śluz jaki jest na szyjce.
    Bo może być tak że na zewnątrz jest raczej sucho, albo jest śluz gorszej jakości, a przy szyjce masz rozciągliwy śluz dobrej jakości.

    Możesz szczyt śluzu określać na podstawie śluzu przy szyjce.

    Na of jest za mało określeń na śluz. I tak naprawdę u kogoś lepki może oznaczać najlepszą jakość i występować w dniu szczytu.
    Zerknij na stronę ineru, tam jest dużo więcej oznaczeń, bardziej odpowiadających rzeczywistości.
    http://iner.pl/metoda-rotzera/#p_o

    Flexi, Frufru lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 8 października 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziekuje za wyczerpujące informacje:-) Batdzo mi pomogły:-)

    km5stv73b57ghe1m.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ