X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

test owu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 16 października 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według ovufriend owulację miałam 9 dnia cyklu (skok temperatury, który się utrzymuje). Dzisiaj mam 15 dc i wyszedł mi pozytywny test owulacyjny, dodam, że poraz pierwszy od kiedy ich używam( trzeci cykl). Nie wiem co o tym sądzić? Może, któraś też tak miała i wie dlaczego tak się stało?

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 października 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może jednak w tym 9 dc owulacja nie odbyła się. zastanawiam się czy możliwa jest taka sytuacja, że np tego 9 dnia pęcherzyk nie pękł mimo wzrostu temperatury , a więc do owulacji jednak nie doszło i organizm podszedł do owulacji drugi raz tzn w tym 15 dc. pytanie, czy w tym 9 dc robiłaś testy owu a jeśli tak to jaki wynik? może to błąd programu, albo błąd testu w tym 15dc. może w okolicach po 9dc miałaś jakąś infekcę. musisz poobserwować na pewno jak długi będziesz miała ten cykl i jak teraz z każdym dniem będą zachowywać się temperatury. ja np. mam cykle 32 dniowe, a zdarzały mi się sytuacje, że pęcherzyk bardzo duży miałam już w 8 dc ( potwierdzone na usg) jak na zbliżającą się owu i wtedy rzeczywiście cykl miałam krótszy. ja dopiero testuję te wykresy. nie wiem jak Ty zaawansowana w tych wykresach jesteś, ale jeśli jesteś początkująca, to popróbuj kilka cykli, poobserwuj i testy i wykresy i dopiero wtedy coś więcej będziesz mogła wywnioskować :)

    kuki123 lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 16 października 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię testy codziennie, 9dc wyszedł negatywny.Jestem poczatkujaca w obserwacjach. zdziwilam sie jak dzisiaj zobaczylam kreske testowa o wiele ciemniejsza od kontrolnej. Testy owulacyjne robię juztrzy miesiace,ciagle tej samej firmy i nigdy nie wyszedł mi pozytywny.

  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 17 października 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj of przesunąłmi owulke na 13 dc.Dalej niewiemcoo tym myśleć

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 17 października 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ciekawa sprawa :D może któraś z bardziej doświadczonych koleżanek z forum się wypowie w tym temacie :) jak dla mnie to może miałaś jakąś lekką infekcję w tym 9 dniu stąd ten skok, albo wtedy była owulacja nieudana i teraz organizm przymierzył się powtórnie do owulacji. może ktoś inny będzie mieć jakieś pomysły :)

    kuki123 lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 17 października 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że w Twoim wypadku test miał rację, temperatura może wzrosnąć z różnych powodów, niekoniecznie owulacji a pik lh jak się teraz pojawił a wcześniej go nie było to raczej owulacji wcześniej też nie było

    kuki123 lubi tę wiadomość

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 17 października 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za odp:-)

  • Werka3333 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 października 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też jest dziwna sytuacja więc poniekąd Cię rozumiem i też mi ciężko ogarnąć mój organizm... w tym mc wychodzi mi, że miałam 3 owulacje... wiem wiem głupio to brzmi ale testy wyszły pozytywne zupełnie w innym terminie niż miała odpowiedni śluz i wyższą temp. Ale liczę się z tym, że ovufriend wyznacza wszystko na bazie danych naszych, testy LH mogą się mylić a temp może skakać z różnych powodów...

  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, proszę Was o radę... Uważacie, że te testy są pozytywne? Niby kreska testowa jest minimalnie ale to minimalnie bledsza i sama do końca nie jestem pewna jak interpretować taki wynik. Doradzicie?

    0ad77fc4b25c1400gen.jpg
    f44008a067178cf8gen.jpg

  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 23 października 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie rozumiem już jako pozytywne... Wcześniej robiłaś i druga kreska była widoczna?

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robie od trzech dni i nie było wcale, lub tak ledwo ledwo widoczna kreska testowa :)
    Właśnie też mi się wydaje, że to może być pozytywny, ale nie mam pewności :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2016, 19:03

  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tamtym miesiącu również miałam obie kreski bardzo podobne, przy czym testowa również jak i teraz była dosłownie może CIUT jaśniejsza. Myślę, że wtedy test wskazał prawidłowo, bo wieczorem miałam bardzo charakterystyczny ból owulacyjny, za 3 dni temp. skoczyła, także objawy by potwierdziły wynik.
    Zastanawiam się czy i tym razem taki wynik oznacza pozytyw. :)

  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny za odzew!! :) :*

  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 24 października 2016, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kelly wrote:
    Hej Dziewczyny, proszę Was o radę... Uważacie, że te testy są pozytywne? Niby kreska testowa jest minimalnie ale to minimalnie bledsza i sama do końca nie jestem pewna jak interpretować taki wynik. Doradzicie?

    0ad77fc4b25c1400gen.jpg
    f44008a067178cf8gen.jpg

    Te testy są negatywne

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 24 października 2016, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywny test owulacyjny jest dopiero wtedy kiedy kreska testowa jest ciemniejsza bądź taka sama jak kontrolna.
    W ttm przypadku niestety ale ona są negatywne.

    Sama narobilam mnóstwo testów.
    Testów nie robi się z porannego moczu
    Testy najlepiej wykonywać popołudniami.
    2h przed testem najlepiej wstrzymać się od spożywania napojów.

    Na moim przykładzie :
    Testy wykonywałam dwa razy dziennie o godz12 i o godz 18.
    I teraz Wam powiem ze w sobotę o 12 test wyszedł pozytywny a o 18 był już negatywny i byłam w trakcie owulacji co potwierdzal ból jajnika i we wtorek monitoring :-)
    Rob dalej testy i czekaj na pozytyw :-)

    P. S te testy z allegro średnio się nadają. Na Twoim miejscu zainwestowalabym w facelle np z rosamana są o wiele lepsze

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 24 października 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj już wyszła mocna krecha, inne objawy też się zgadzają więc gra gitara. :) Poza tym, miałam bardzo podobne kreski w tamtym miesiącu i wszystkie inne objawy się zgadzały więc owu była. Koleżanka wyżej też pisze, że u niej taka kreska oznacza pozytyw. :) Na szczęście nie mam potrzeby inwestować w testy z aptek czy drogerii, bo u mnie są one tylko dodatkowym uzupełnieniem dla mojej własnej ciekawości. W sumie na opakowaniu jest napisane, że czułość tych testów to 10, więc bardzo dobra. :) Ja chcę tylko lepiej poznać swój organizm, także dla mnie takie są ok. :)

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 24 października 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka3333 wrote:
    U mnie też jest dziwna sytuacja więc poniekąd Cię rozumiem i też mi ciężko ogarnąć mój organizm... w tym mc wychodzi mi, że miałam 3 owulacje... wiem wiem głupio to brzmi ale testy wyszły pozytywne zupełnie w innym terminie niż miała odpowiedni śluz i wyższą temp. Ale liczę się z tym, że ovufriend wyznacza wszystko na bazie danych naszych, testy LH mogą się mylić a temp może skakać z różnych powodów...
    Mi tak samo pozytywy wyszły 9dc i 21dc ...ale że do tych ostatnich doszedł śluz to wykres OF mi wpierw wyznaczał owu na 1szy pozytyw, a koło 23dc zmienił, że jednak owu miałam tego 21dc.
    Więc najprawdopodobniej stres początku cyklu lub reakcja na zapodanie w poprzednim cyklu pregnylu i dało zwodniczo pozytywny test owu :)

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 24 października 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy można przegapić szczyt tego piku LH ? 2 mies temu miałam wyraźną kreskę już po 1 minucie z drugiego moczu po przebudzeniu a w zeszłym miesiącu robiłam w tych dniach i rano i wieczorem i kreska zawsze była bardzo widoczna ale jaśniejsza od kontrolnej.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 25 października 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przez dwa poprzednie cykle nie wyszedl ani jeden test pozytywny. Kreski testowe się pojawiały ale nigdy nie były tak ciemne jak testowa. W tym miesiącu of wyznaczył owulke na 9dc,robiłam testy dalej i 15 dc wyszedł w końcu pozytywny.Kreska testowa była ciemniejsza od kontrolnej. Następnego dnia już była jaśniejsza. Of zmienił datę owulki na 16 dc. Trochę mnie to zmartwiło bo wyjezdzałam na tydzień i nici z serduszkowania

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 25 października 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.g85 wrote:
    a czy można przegapić szczyt tego piku LH ? 2 mies temu miałam wyraźną kreskę już po 1 minucie z drugiego moczu po przebudzeniu a w zeszłym miesiącu robiłam w tych dniach i rano i wieczorem i kreska zawsze była bardzo widoczna ale jaśniejsza od kontrolnej.
    po przebudzeniu to chyba nie za bardzo, dziewczyny polecają wersję wieczorną, albo przynajmniej okołopołudniową

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ