Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wstawanie w nocy do dziecka
Odpowiedz

Wstawanie w nocy do dziecka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Mam pytanie dotyczące wstawania w nocy do dziecka a mierzeniem temperatury. Mianowicie moje 10 miesięczne dziecko budzi sie w nocy raz miedzy 2 -3 w nocy i niestety nie przespi tych 3 godzin i budzi sie około 5. Niestety mąż idzie do pracy i to ja muszę wstawać. Wyczytałam że w przypadku wstawania w nocy to wystarczy 1-2 godziny spoczynku ( czyli nie muszę spać mogę leżeć i odpoczywać), na innej stronce że powinnam spać co najmniej 3 godziny. I teraz nie wiem czy wystarczy te 2 godziny spoczynku czyli niekoniecznie muszę spać mogę się obudzić i patrzeć w sufit, czy muszą być te 3 godziny i po spaniu? W nocy niestety jestem uczulona na jej ruszanie się i jestem w stanie obudzić się kilka razy jak dziecko się poruszy, nie wstaję ale otwieram oczy, czy to ma jakikolwiek wpływ na temperaturę, bo mi się wydaje że nie. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego małego problemu.


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dobrze byłoby zebys te 3g godziny przespała bez wstawania, ale skoro tak to i jak mierzysz o 5 to jest ok.

 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  tylko ze ja robię tak że ona wstaje między 2 a 3 a mierzę ok 6 czy 5.55 ale ostatnie dwa dni o 5.30 i mam wtedy przespane 2 - 2,5 godziny, czytałam w kasiążce którą dostałam od poradni przed ślubem, żebym przespała conajmniej 2 godziny, gdzieś wyczytałam ze znowu 1 godzina odpoczynku i nie ważne o której godzinie byle żeby to była stała godzina mierzenia.
  Czy zatem mogę poprostu mierzyć między 5.30 a 6? czasem się w nocy przebudzę ale czytałam ze mogę leżeć i potem zmierzyć temperaturę, że nie muszę zaraz po spaniu tylko przed wykonaniem jakiekolwiek czynności typu wstanie do wc picie wody itp.


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dla wszystkich mam borykających się pytaniami jak mierzyć gdy wstaje się do dziecka załączam link, który znalazłam

  http://przepisnamilosc.pl/rodzina/npr-jest-ok/item/356-ma%C5%82e-dziecko-a-mierzenie-temperatury

  Warto mierzyć nawet jak się wstaje:)


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • Justeck Ekspertka
  Postów: 274 98

  Wysłany: 5 sierpnia 2014, 10:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powinnaś wypróbować różne warianty, bo to może być kwestia indywidualna. Stąd też pewnie takie zróżnicowane poglądy. U jednej dziewczyny wstawanie w nocy spowoduje podwyższoną tempkę, u innej nie. U jednej jedno piwo spowoduje zaburzenie, u drugiej tempka nie drgnie.

  Możesz spróbować mierzyć o tej 2/3 i zobaczyć czy coś sensownego wychodzi. Ale wydaje mi się że 1,5-2h to wystarczający czas snu albo nawet drzemania żeby wyszedł czytelny wykres.

  Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego