X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wstawanie w nocy do dziecka
Odpowiedz

Wstawanie w nocy do dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pytanie dotyczące wstawania w nocy do dziecka a mierzeniem temperatury. Mianowicie moje 10 miesięczne dziecko budzi sie w nocy raz miedzy 2 -3 w nocy i niestety nie przespi tych 3 godzin i budzi sie około 5. Niestety mąż idzie do pracy i to ja muszę wstawać. Wyczytałam że w przypadku wstawania w nocy to wystarczy 1-2 godziny spoczynku ( czyli nie muszę spać mogę leżeć i odpoczywać), na innej stronce że powinnam spać co najmniej 3 godziny. I teraz nie wiem czy wystarczy te 2 godziny spoczynku czyli niekoniecznie muszę spać mogę się obudzić i patrzeć w sufit, czy muszą być te 3 godziny i po spaniu? W nocy niestety jestem uczulona na jej ruszanie się i jestem w stanie obudzić się kilka razy jak dziecko się poruszy, nie wstaję ale otwieram oczy, czy to ma jakikolwiek wpływ na temperaturę, bo mi się wydaje że nie. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego małego problemu.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze byłoby zebys te 3g godziny przespała bez wstawania, ale skoro tak to i jak mierzysz o 5 to jest ok.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko ze ja robię tak że ona wstaje między 2 a 3 a mierzę ok 6 czy 5.55 ale ostatnie dwa dni o 5.30 i mam wtedy przespane 2 - 2,5 godziny, czytałam w kasiążce którą dostałam od poradni przed ślubem, żebym przespała conajmniej 2 godziny, gdzieś wyczytałam ze znowu 1 godzina odpoczynku i nie ważne o której godzinie byle żeby to była stała godzina mierzenia.
    Czy zatem mogę poprostu mierzyć między 5.30 a 6? czasem się w nocy przebudzę ale czytałam ze mogę leżeć i potem zmierzyć temperaturę, że nie muszę zaraz po spaniu tylko przed wykonaniem jakiekolwiek czynności typu wstanie do wc picie wody itp.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla wszystkich mam borykających się pytaniami jak mierzyć gdy wstaje się do dziecka załączam link, który znalazłam

    http://przepisnamilosc.pl/rodzina/npr-jest-ok/item/356-ma%C5%82e-dziecko-a-mierzenie-temperatury

    Warto mierzyć nawet jak się wstaje:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś wypróbować różne warianty, bo to może być kwestia indywidualna. Stąd też pewnie takie zróżnicowane poglądy. U jednej dziewczyny wstawanie w nocy spowoduje podwyższoną tempkę, u innej nie. U jednej jedno piwo spowoduje zaburzenie, u drugiej tempka nie drgnie.

    Możesz spróbować mierzyć o tej 2/3 i zobaczyć czy coś sensownego wychodzi. Ale wydaje mi się że 1,5-2h to wystarczający czas snu albo nawet drzemania żeby wyszedł czytelny wykres.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ