Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wstawanie w nocy do dziecka
Odpowiedz

Wstawanie w nocy do dziecka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 11:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Mam pytanie dotyczące wstawania w nocy do dziecka a mierzeniem temperatury. Mianowicie moje 10 miesięczne dziecko budzi sie w nocy raz miedzy 2 -3 w nocy i niestety nie przespi tych 3 godzin i budzi sie około 5. Niestety mąż idzie do pracy i to ja muszę wstawać. Wyczytałam że w przypadku wstawania w nocy to wystarczy 1-2 godziny spoczynku ( czyli nie muszę spać mogę leżeć i odpoczywać), na innej stronce że powinnam spać co najmniej 3 godziny. I teraz nie wiem czy wystarczy te 2 godziny spoczynku czyli niekoniecznie muszę spać mogę się obudzić i patrzeć w sufit, czy muszą być te 3 godziny i po spaniu? W nocy niestety jestem uczulona na jej ruszanie się i jestem w stanie obudzić się kilka razy jak dziecko się poruszy, nie wstaję ale otwieram oczy, czy to ma jakikolwiek wpływ na temperaturę, bo mi się wydaje że nie. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego małego problemu.


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 13:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dobrze byłoby zebys te 3g godziny przespała bez wstawania, ale skoro tak to i jak mierzysz o 5 to jest ok.

 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  tylko ze ja robię tak że ona wstaje między 2 a 3 a mierzę ok 6 czy 5.55 ale ostatnie dwa dni o 5.30 i mam wtedy przespane 2 - 2,5 godziny, czytałam w kasiążce którą dostałam od poradni przed ślubem, żebym przespała conajmniej 2 godziny, gdzieś wyczytałam ze znowu 1 godzina odpoczynku i nie ważne o której godzinie byle żeby to była stała godzina mierzenia.
  Czy zatem mogę poprostu mierzyć między 5.30 a 6? czasem się w nocy przebudzę ale czytałam ze mogę leżeć i potem zmierzyć temperaturę, że nie muszę zaraz po spaniu tylko przed wykonaniem jakiekolwiek czynności typu wstanie do wc picie wody itp.


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • pakima Autorytet
  Postów: 582 203

  Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dla wszystkich mam borykających się pytaniami jak mierzyć gdy wstaje się do dziecka załączam link, który znalazłam

  http://przepisnamilosc.pl/rodzina/npr-jest-ok/item/356-ma%C5%82e-dziecko-a-mierzenie-temperatury

  Warto mierzyć nawet jak się wstaje:)


  km5smg7ymue8hf5u.png


  ex2bcwa1bypjjnja.png
 • Justeck Ekspertka
  Postów: 274 101

  Wysłany: 5 sierpnia 2014, 10:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powinnaś wypróbować różne warianty, bo to może być kwestia indywidualna. Stąd też pewnie takie zróżnicowane poglądy. U jednej dziewczyny wstawanie w nocy spowoduje podwyższoną tempkę, u innej nie. U jednej jedno piwo spowoduje zaburzenie, u drugiej tempka nie drgnie.

  Możesz spróbować mierzyć o tej 2/3 i zobaczyć czy coś sensownego wychodzi. Ale wydaje mi się że 1,5-2h to wystarczający czas snu albo nawet drzemania żeby wyszedł czytelny wykres.

  Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ