X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wyniki badań - co o nich sądzić?
Odpowiedz

Wyniki badań - co o nich sądzić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, wczoraj odebrałam wyniki badań i nie bardzo wiem co o nich sądzić, a mianowicie:

    Estradiol wynik z surowicy 299.4
    Normy :
    Faza folikularna 19.5-144.2
    Faza owulacyjna 63.9-356
    Faza lutealna 55.8-214.2

    Progesteron wynik 1.04
    Normy :
    Faza folikularna 0.15-1.4
    Środek cyklu 4.44-28.03
    Faza lutealna 3.34-25.56

    Prolaktyna wynik 12.2
    Norma u kobiet 2.8-29.2

    Testosteron wynik 0.69
    Norma 0.14-0.76

    DHEAS wynik 429.89
    Norma 35-430

    Androstendion wynik 5.24
    Norma 0.3-3.3

    Dodam,ze lekarz kazal wykonać te badania Ponieważ mam coraz dłuższe cykle (aktualnie 48dzien) dostałam również luteine na wywołanie miesiączki, zaczęłam ja brać dopiero po wykonaniu badań. Lekarz po badaniu poinformował mnie że prawy jajnik wyglada na policystyczny. Wizytę mam dopiero we wtorek i nie wiem czy jest czym się martwić..
    Dodam że od czerwca staramy się o 2 dziecko..

  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C57b w którym dniu cykly wykonałaś badania? bez tej informacji trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie badania wykonałam wczoraj także był to 47 dzień cyklu

  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania hormonalne najlepiej wykonać w 3-5 dniu cyklu. W takiej sytuacji kiedy cykl Ci się wydłużył trudno określić czy obecnie znajdujesz się w fazie owulacyjnej czy lutealnej to jedynie lekarz jest w stanie stwierdzić i dobrze zinterpretować wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2017, 17:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co zrozumiałam lekarza powinnam być w fazie lutealnej I dlatego też postanowil abym brała luteine. Ale dziękuję za odpowiedź, w takim razie nie pozostaje nic innego jak poczekać do wtorku.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś wie czy ten wynik DHEA jest ok czy nie ok? Lab mi podkreśliło na czerwono z wykrzyknikiem. Mam 6,36 ng/ml. Znalazłam że norma to 1,30 - 9,80 to nie wiem o co im chodzi...

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny czy któraś wie czy ten wynik DHEA jest ok czy nie ok? Lab mi podkreśliło na czerwono z wykrzyknikiem. Mam 6,36 ng/ml. Znalazłam że norma to 1,30 - 9,80 to nie wiem o co im chodzi...
    kayama w laboratorium w którym robiłaś badanie spytaj o normy. Normy zależą od sprzętu na jakim laboratoria dokonują pomiaru.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja głupia, jest zakres referencyjny :) 1,20 - 6,30. No to mam praktycznie w górnej granicy normy, co to może oznaczać? To źle czy dobrze? Czytałam że z wiekiem dhea spada to czemu mam tak dużo..

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ