X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wzrost temperatury a brak owulacji
Odpowiedz

wzrost temperatury a brak owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam zerknijcie na mój wykres.. czy można stwierdzić ze owulacja była bez monitoringu? Mój pierwszy cykl z clo wcześniej wzrost był dużo później jak i cykle narazie biorę po 1 tabletce od 4 do 9 dc a w następnym mam brać po 2... podoba mi się ten wykres ale czy mogę być pewna że owulacja była po takim skoku?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest taka możliwość, że pomimo wzrostu temperatury do owulacji nie dochodzi nazywa się to LUF, czyli zespół luteinizacji niepękniętego pęcherzyka. Dlatego nikt Ci nie da gwarancji na podstawie wykresu, że na pewno miałaś owulację. Jeśli chcesz to potwierdzić, to zrób sobie badanie poziomu progesteronu jutro lub pojutrze (powinno się je robić 7-8 dpo).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 20:03

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się.
    Nikt gwarancji nie da takiej jak lekarz na usg i wyniki.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie badanie progesteronu i usg czy jest ciałko żółte i będzie wiadomo :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg przedwczoraj i pęcherzyka nie było bardziej wyglądało to na ciałko zolte

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starajaca92 wrote:
    Byłam na usg przedwczoraj i pęcherzyka nie było bardziej wyglądało to na ciałko zolte

    Na usg czasami nie widać. U mnie jedna ginka myślała że to pęcherzyk, a miał 28mm, dała mi Ovitrelle. Potem byłam u 2 kolejnych i okazało się to ciałkiem żółtym. Jednak krwotocznym i miałam torbiel przez 2 cykle. Dobrze sprawdzić jeszcze raz czy środek się ukształtował. Dużo zależy od ultrasonografu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ