X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Zaznaczenie owulacj

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mellli Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialam sie przywitac, Jako kompletna 30letnia swiezynka :)
    Szukalam tematu zbiorczego propo ustalania Terminu owulacj Ale nic nie znalazlam :(
    czy moglaby mi Jaks dobra dusza nakreslic czy Monitor dobrze wykryl owu?
    Czy mamy z malzonem jakies szanse?

    Dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi :*

    29e31de08a5b2e0b2ab9eff8d6221075.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 18:08

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj w gronie :) Według mnie do skoku doszło dopiero w 26 dniu cyklu. Aby stwierdzić skok, sześć temperatur przed pierwszą wyższą musi być co najmniej 0,05 niższych. U Ciebie temperatury były do 25 dc na tym samym poziomie. Poza tym szczyt śluzu miałaś w 21 dc. Czy po tym dniu nie było już śluzu czy zarzuciłaś obserwacje?

    Owulacja może wystąpić kilka dni przed skokiem, w dniu skoku lub dwa-trzy dni po. Nie da się tego precyzyjnie ustalić, nawet przy mierzeniu temperatury.

    Jak długie masz zazwyczaj cykle?

    vanessa lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • mellli Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baaaaaardzo dziękuję za odpowiedź.
    Obserwacji nie przerwalam, byl książkowy szczyt śluzu a nastepnego dnia i w dniach kolejnych susza.
    Ogolnie zaczynałam sie juz powoli w tym wszystkim lapac, ale w tym cyklu mialam ogromy stres i myslalam, ze to moze przez niego sie owu przesunęła.
    Cykle mam +/- 31
    chciałbym, żeby tym razem poszło lepiej, ostatnim razem (wtedy jeszcze bez określania owulacji, udalo się dopiero po 1,5roku a i tak w 13tc było już po :(

    takze jeszcze raz przeogromnie dziękuję!

  • alex264 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Bardzo proszę o radę, bo się trochę pogubiłam:( prowadzę wykresy temperatur, które nie wykazuja zbytnich odchyleń od normy, sa zawsze dwufazowe, ze wzrostem temp. w drugiej fazie. Jakiś czas temu lekarz zalecił mi badanie PCT (test po stosunku). Wykonalam go dzień po piku LH, dzień przed wzrostem temp. Laborantka stwierdziła, że dawno nie widziała tak dobrego śluzu. Niestety 15 min później miałam usg i okazało się,że endo złe - 6mm, pęcherzyk 8mm i brak śladów owu. Moje pytanie jest następujace - jak to jest z tymi hormonami. Skoro śluz był dobry, dlaczego endo takie słabe i brak owu skoro za wszystkie te rzeczy odpowiadaja estrogeny. Jeśli nie było owulacji, pęcherzyka odpowiedniej wielkości, to skad się wział wzrost temp. w drugiej fazie - czyli musiał być wzrost progesteronu. Czy ktoś zna rozwiazanie tej zagadki , bo przyznam, że się zniechęciłam do robienia wykresów:( nie muszę dodawać, że nasienie męża ok, a ciaży w owym cyklu oczywiście nie było. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

    alex264
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ