X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

zbyt prosty wykres?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie starające się:)Jak tak patrze na Wasze wykresy temperatur to wszystkie są takie nierówne,znaczy się są skoki i spadki temperatur....u mnie jednak często się powtarzają.Temperaturę zawsze mierze o 7,ale zwykłym elektronicznym termometrem z jednym przecinkiem po miejscu...może dlatego nie widzę,aż takiej różnicy?Mam pytanie czy to normalne, gdy ponownie mierze temperaturę(z czystej ciekawości) około 10.30 to wzrasta np z 36.2 do 37.

    579d1e243ac0628f16cf24a3bdd37a38.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 23:46

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • Isaura Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperaturę mierzy się przed wstaniem z łóżka w odbycie, pochwie lub pod językiem - nigdy nie słyszałam o mierzeniu kilka godzin po wstaniu

    Ella84 lubi tę wiadomość

    nadzieja umiera ostatnia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o wykres to nie musi być znacznych zawirowań w temperaturach. Ważne jest aby wykres był dwufazowy, czyli faza niższych temperatur ( przed owulacją) i faza wyższych temperatur ( po owulacji)- nie będę używać fachowych nazw faz cyklu bo nie o tym mowa ;) więc jeśli chodzi o wygląd wykresu to tak z grubsza sprawa wygląda. Temperatura to sprawa bardzo indywidualna i każda kobieta się pod tym względem różni jest to zupełnie naturalne. Ja także mierzę temp bardzo dokładnym termometrem, natomiast pytanie nie czym mierzysz temperaturę, ale w jaki sposób. Są proste zasady- zawsze tym samym termometrem, zawsze w tym samym miejscu ( przy czym pomiar w ustach może dawać różne rezultaty) oraz zawsze o tej samej godzinie, przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, przed wstaniem z łóżka. Z czystej ciekawości nie mierz temperatury w ciągu dnia bo taka obserwacja z punktu widzenia NPR jest bezsensowna i nie wnosi nic poza chaosem. To naturale, że w ciągu dnia temperatura jest wyższa ponieważ aktywnośc fizyczna wpływa na temperaturę ciała.

  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze mierze o 7-przed wstaniem z łóżka.Mierze w pochwie.Dziękuje za odpowiedzi:)

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tak, że rano mierzę i mam np. 36,2 a w czasie dnia 35,9. ;)
    tak ogółem to w czasie snu temperatura ciała się obniża a w czasie dnia wzrasta. dlatego trzeba mierzyć rano.

    vanessa lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu mam tak samo. Już myślałam że mój termometr zwariował, bo ciągle 36,5 (wcześniej miałam ładne skoki i spadki). Z ciekawości zmierzyłam w ciągu dnia... wiedziałam że temp. na pewno będzie wyższa,ale chciałam zobaczyć ,czy termometr to pokaże, no i pokazał 37. Czyli potrafi wyświetlić inny wynik.Ale i tak zamówiłam już inny,dokładniejszy termometr...

    Proszę, oto mój śmieszny wykres :)

    70ca954e9ced61837c4d21478e3e707c.png

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2dec1fae7bd7.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2015, 13:54

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fakt mam zwykły elektroniczny termometr,które pokazuje jedno miejsce po przecinku

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do skoków w dzień to np.zawsze mierze o 7 i wtedy na początku cyklu miałam 36.3 a około 10.30 temperatura wzrastała do 37.7 więc sporo ;)

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ