X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów zdiagnozujcie mnie przed wizytą u ginekologa
Odpowiedz

zdiagnozujcie mnie przed wizytą u ginekologa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mariunia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 maja 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, z każdym cyklem wiem o sobie więcej. Jednak wizytę mam dopiero za 3 tygodnie. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie mam zaburzenia na podstawie takich informacji:
    a) podwyższone TSH (leczone)
    b) delikatne Hashimoto
    c) podwyższona prolaktyna ( zjadam 1/4 Dostinexu na tydzień)
    d) brak piku LH ( na teście owu mam zawsze słabszą tą drugą kreskę)
    e) krótka faza lutealna
    f) progesteron w 6 dniu po owulacji - 7,46
    g) tempka zawsze wzrasta

    Czy to LUF, czy niedomoga ciałka żółtego... Czy ewentualny Duphaston albo luteina tu w ogóle pomoże? No nie wytrzymnam do tej wizyty...

    No i.... stosunek LH do FSH wynosi 0,5, a do tego cykle mam w miarę regularne ( +/- 2 dni)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 20:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej masz podobne problemy jak ja

    a) koniecznie wyreguluj tarczycę! Bez tego wszystko źle działa
    b) nie ma czegoś takiego jak delikatne hashi. Ono albo jest albo nie. Skoro jest to teraz może być delikatne a za miesiąc może być "rzut przeciwciał". Ale tego generalnie nie poprawisz. Hashi jest i trzeba się z tym pogodzić :/
    c) o prolaktynie się nie wypowiem bo nie mam dostatecznie dużej wiedzy ;)
    d) testy kłamią. Uwierz mi. Problemy z LH najlepiej sprawdzić poprzez badania krwi
    e) krótka faza lutealna to generalnie zazwyczaj problem z progesteronem
    f) u mnie niewiele lepiej - czyli krótka faza lutealna i progesteron nieźle mieszają :/
    g) temp wzrasta w odpowiedzi na hormony. W cyklach bezowulacyjnych bardzo często też..

    LH/FSH u mnie takie samo.

    Mój lekarz za tydzień więc jak chcesz to zapraszam na prv :)

    Pozdrawiam,
    KMK

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 maja 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron niski + krótka fl = konieczny dupek/lutka
    Brak piku Lh na testach - zamiast testu strzel sobie monitoring, będziesz mieć czarno na białym czy coś rośnie czy nie i co najważniejsze czy pęka

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 17 maja 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wysoka prolaktyna zawsze idzie w parze z wyższym tsh. Też tak miałam. Wysokie tsh i prolaktyna przekroczona. Ustabilizowałam tsh i prolaktyna spadła. Hashi mam jak stąd do księżyca, właśnie dopiero zdiagnozowane po rzucie bo wcześniej wydawało się ok, a bolała mnie okropnie głowa i nie zdawałam sobie sprawy czemu (teraz wiem).

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ