X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 12h lot samolotem w 24 tyg
Odpowiedz

12h lot samolotem w 24 tyg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kil Autorytet
    Postów: 691 1261

    Wysłany: 23 lutego, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) tuż przed zobaczeniem ⏸️ zakupiliśmy z mężem podróż. Wylot przypadnie na 24 tydzień - powrót na 26. Czy któraś z was leciała tak długo w końcówce 2go trymestru? Wczoraj zapytałam z wyprzedzeniem lekarza co o tym myśli… załamała mnie mówiąc że to za długi lot :(

    Ona: 35
    On: 32

    16.01.2024 - 13 dpo - ⏸️🫶
    17.01.2024 - beta-HCG: 189 mlU/ml, Prog 26,1 ng/ml
    19.01.2024 - beta-HCG: 565 mlU/ml, Prog 21,7 ng/ml <3
    01.02.2024 - 0,42 cm mikro człowieczka <3 6t1d
    22.02.2024 - 2,4 cm Miśka <3 9w1d
    18.03.2024 - prenatalne Łódź
    21.03.2024 - kolejna wizyta


    preg.png
  • ralejka Przyjaciółka
    Postów: 79 43

    Wysłany: 23 lutego, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden lekarz powie Ci pewnie jedno, drugi coś zupełnie innego. Ja im mam większą styczność z lekarzami tym bardziej podchodzę z dystansem i ostatecznie podejmuję sama decyzję, na podstawie wielu opinii. Bo tak naprawdę nikt nie może w być w 100% pewnym, jaki ma to wpływ na ciążę. Odnośnie lotów krąży wiele opinii, czytałam dużo, bo też bym chętnie gdzieś poleciała, ale konsultując z moim lekarzem i czytając opinie, wolę wytrzymać te kilka miesięcy i nigdzie nie latać.

    Cudzie trwaj! 🥰

    ⏸️ 14.11.2023
    Beta 15.11.2023 - 512
    Beta 17.11.2023 - 1224 🔥
    👶 30.11.2023 - 8 mm okruszka 6+5
    👶 10.01.2024 - prenatalne, niskie ryzyka
    👶 06.03.2024 - połówkowe, 398 g zdrowego chłopca 🩵

    👩🏻 31
    ✅️ wszystko ok
    🧔🏻 33
    ✅️ morfologia 0% ➡️ 4%
  • Ania1985 Ekspertka
    Postów: 230 231

    Wysłany: 23 lutego, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lot mozna jakos przetrwac, mozna chodzic, porozciagac sie, postac zamiast siedziec. Inna sprawa to cisnienie i ogolne zmiany w organizmie ze wzgledu na zmiane strefy czasowej. Nikt nie wie jak organizm w ciazy zareaguje. Ja latam co rok do Stanow wlasnie takim lotem po 12h i nie bedac w ciazy moj organizm cierpi. W ciazy bym sie nie odwazyla. Chociaz znam dziewczyny, co lataly i bez problemu.

    Druga sprawa, a jak sie zle poczujesz na miejscu, czy bedziesz miala odpowiednia pomoc? Nie wiem gdzie lecisz, ale to tez warto rozwazyc. Poza tym szaleja wirusy, covid, taka podroz to ryzyko.
    Rok temu zlapalam covid w Stanach i tak mnie zmiotlo, ze trafilam na ostry dyzur. Chyba bym oszalala jakbym byla wtedy w ciazy.

    W tym roku zrezygnowalam z podorozy. Wiem, ze to trudne, zwlaszcza jak mieliscie plany i wycieczka juz kupiona. Ale moze warto ja odsprzedac i nie ryzykowac….

    preg.png
  • Grumpia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 lutego, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 22tyg i jakbym miała lecieć do Japonii za dwa tygodnie (wielkie zazdro!), to bym na bank leciała (mam 37lat jakby co;)). Zakładając, że nie będziesz miała konkretnych przeciwskazań (np. podwyższone ryzyko zakrzepicy, problemy z ciśnieniem). Sama ciąża nie jest przeciwwskazaniem. W czasie lotu starałabym się wstawać chociaż na chwile co 2-3h i też zgłębiłabym temat rajstop przeciwzakrzepowych na czas lotu. I na bank sprawdziłabym, czy moje ubezpieczenie ma jakieś specjalne clauses dotyczące ciąży i opieki medycznej. Do 24tyg będziesz już po połówkowych, ryzyko zakrzepicy powinnaś już mieć ocenione, na połówkowym też zmierzoną szyjkę, przepływy… Na tym etapie ciąża jest już generalnie bezpieczna, a ewentualne zagrożenia powinnaś już mieć zdiagnozowane. Jeśli ma się „coś stać” nagle, to stanie się też w Polsce, a Japonia to nie kraj trzeciego świata. Także wszystko zależy od twojego komfortu psychicznego - go with your guts:)

    (Dodatkowo upewniłabym się, ze mój lekarz prowadzący opiera zalecenia na aktualnych badaniach i rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników - nie napisałaś, czy twoja pani doktor odradziła ze względu na jakieś twoje konkretne przeciwwskazania, ale podejrzewam, ze nie wspomniała o tym, skoro masz wątpliwości;))

    Jeśli znasz angielski, tutaj masz zalecenia renomowanego towarzystwa ginekologicznego Royal College of Obstetritians and Gynecologists, aktualizowane w 2022:

    https://www.rcog.org.uk/for-the-public/browse-our-patient-information/air-travel-and-pregnancy/

    A tu najnowsze jakie mi się udało znaleźć od polskiego odpowiednika ( na str.8, dosyć “oszczędne” w temacie i z 2005, napewno było już wiele badań po drodze robionych, ale wrzucam dla porządku:) może uda ci się znaleźć cos bardziej aktualnego…

    http://www.femmed.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/rekomendacjaopiekaprzedporodowa.pdf

    Życzę bezproblemowej ciąży i żeby się jednak udało polecieć! :*

  • Kil Autorytet
    Postów: 691 1261

    Wysłany: 26 lutego, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź :) co do odsprzedania wycieczki to niestety odpada bo nie jest ona z biura tylko samodzielnie przeze mnie organizowana… jak nie pojadę to po prostu przepadnie kasa i 2 osoby które miały jechać ze mną będą musiały jechać same…

    No właśnie pani doktor odradziła wyjazd bo za długi lot. Powiedziała że jakbym chciała lecieć do Grecji to spoko - ale Japonia za daleko… kupiłam wcześniej już skarpety kompresyjne które polecała jakaś babka która właśnie do Japonii w ciąży leciała… żadnych problemów ze zdrowiem nie mam - jestem raczej niskocisnieniowcem z urody jak to mówią ale nic żebym leki brała czy coś… doktorka stwierdziła po prostu że nigdy nie wiadomo co się wydarzy bo to będzie już zaawansowana ciąża - nawet jak będę okazem zdrowia :/ co do ubezpieczenia mam zamiar wykupić najdroższe/najlepsze jakie znajdę pod kątem kosztów itp (znajoma która się zajmuje sprzedażą ogólnie wycieczek i ubezpieczeń by mi pomogła znaleźć odpowiednie)

    Ona: 35
    On: 32

    16.01.2024 - 13 dpo - ⏸️🫶
    17.01.2024 - beta-HCG: 189 mlU/ml, Prog 26,1 ng/ml
    19.01.2024 - beta-HCG: 565 mlU/ml, Prog 21,7 ng/ml <3
    01.02.2024 - 0,42 cm mikro człowieczka <3 6t1d
    22.02.2024 - 2,4 cm Miśka <3 9w1d
    18.03.2024 - prenatalne Łódź
    21.03.2024 - kolejna wizyta


    preg.png
  • Małaczarna Ekspertka
    Postów: 122 394

    Wysłany: 27 lutego, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kil wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź :) co do odsprzedania wycieczki to niestety odpada bo nie jest ona z biura tylko samodzielnie przeze mnie organizowana… jak nie pojadę to po prostu przepadnie kasa i 2 osoby które miały jechać ze mną będą musiały jechać same…

    No właśnie pani doktor odradziła wyjazd bo za długi lot. Powiedziała że jakbym chciała lecieć do Grecji to spoko - ale Japonia za daleko… kupiłam wcześniej już skarpety kompresyjne które polecała jakaś babka która właśnie do Japonii w ciąży leciała… żadnych problemów ze zdrowiem nie mam - jestem raczej niskocisnieniowcem z urody jak to mówią ale nic żebym leki brała czy coś… doktorka stwierdziła po prostu że nigdy nie wiadomo co się wydarzy bo to będzie już zaawansowana ciąża - nawet jak będę okazem zdrowia :/ co do ubezpieczenia mam zamiar wykupić najdroższe/najlepsze jakie znajdę pod kątem kosztów itp (znajoma która się zajmuje sprzedażą ogólnie wycieczek i ubezpieczeń by mi pomogła znaleźć odpowiednie)

    Uwielbiam Japonię! Byłam tam dwa razy, ale nie w ciąży. Uważam, że drugi trymestr jest najlepszy na podróże, sama dużo latałam w obu ciążach, ale na krótkich trasach.
    Na Twoim miejscu zarezerwowałabym hotele z możliwością anulacji, jeśli będziesz dobrze się czuć, to pewnie, że polecisz - 12h lotu to jest trochę, ale są też i dłuższe loty.
    Polecam też wziąźć zaświadczenie od lekarza tuż przed podróżą, że możesz lecieć (nie masz przeciwwskazań medycznych), bo każda linia lotnicza ma inne wymogi, co do tego zaświadczenia, a nie wiesz jak się ułoży i może będziesz lecieć inną linią niż zaplanowałaś 😄

    Powodzenia!

    Starania od Marca 2019

    -> Luty 2021: ICSI - 11 ❄️
    1. Transfer Marzec 2021 - beta 0
    2. Transfer Maj 2021 - synek urodzony w Styczniu 2022
    3. Transfer Kwiecień 2023 - ciąża biochemiczna
    4. Transfer Lipiec 2023 - synek urodzony w Marcu 2024

    Zostało 7 ❄️

    Wrócę po następnego ❄️ w 2026!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ