X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 35+ robicie jakieś dodatkowe badania?
Odpowiedz

35+ robicie jakieś dodatkowe badania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie - ciężarne 35+ czy robicie jakieś badania genetyczne? PAPPA mam refundowany, więc zrobię, choć mam opinię taką, że to statystyka.
    Dodatkowo chcę zrobić NIFTY lub HARMONY, aczkolwiek nieśmiało rozważam ich pominięcie i zrobienie amnio.
    Mój ginekolog odradza amnio, jeśli na USG I trymestru + NIFTY (jeśli się zdecydujemy) nie będzie wskazań.

    A co Wy planujecie?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    ja dostałam skierowanie na prenatalne i jutro jadę na wizytę, będę miała pobieraną krew i usg.
    Poza tym, jeśli nie będzie konieczności i wskazań nie planuję robić innych dodatkowych badań.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziuta.w wrote:
    Jak w temacie - ciężarne 35+ czy robicie jakieś badania genetyczne? PAPPA mam refundowany, więc zrobię, choć mam opinię taką, że to statystyka.
    Dodatkowo chcę zrobić NIFTY lub HARMONY, aczkolwiek nieśmiało rozważam ich pominięcie i zrobienie amnio.
    Mój ginekolog odradza amnio, jeśli na USG I trymestru + NIFTY (jeśli się zdecydujemy) nie będzie wskazań.

    A co Wy planujecie?
    Kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Nic jeszcze nie wiesz A Ty już o amnio. Słuchaj swojego lekarza on ma rację.
    Amnio jest ryzykowne i po co je robić jak nie ma wskazan. Jak z pappy wyjdzie której ryzyko pon 300 to wtedy proponują amnio.
    Poniżej 1000 proponują nifty i harmony.
    Liczy się usg I trymestru ja miałam super ale pappa podejrzewam przez wiek obniżyła ryzyko do 668 więc dla swojego spokoju zrobilam harmony.
    Moim zdaniem jak Cię stać i z usg lub pappy wyjdzie coś nie tak ale pow 300 to zrób nifty

    mi88, kattalinna lubią tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam tylko pappa

    zem3qps6in5tddof.png
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 10 maja 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po prenatalnych - wczoraj miałam usg, z dzidziusiem wszystko ok, żyje i rusza się :) wszystkie narządy są na swoich miejscach.
    Za tydzień odbieram wyniki krwi i omawiać będę je z panią genetyk, mam nadzieję, że więcej innych badań nie będzie potrzebnych.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam pappa darmowe i dodatkowo nifty, pappa wyszlo ok ale i tak zrobilam nifty, chyba niepotrzebnie, no ale przynajmniej spie spokojnie w 100%. Przy pappa ok nie robilabym amniopunkcji, szczegolnie jesli usg wyszlo w porzadku.

    km5si09kuaztknwb.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Nic jeszcze nie wiesz A Ty już o amnio. Słuchaj swojego lekarza on ma rację.
    Amnio jest ryzykowne i po co je robić jak nie ma wskazan. Jak z pappy wyjdzie której ryzyko pon 300 to wtedy proponują amnio.
    Poniżej 1000 proponują nifty i harmony.
    Liczy się usg I trymestru ja miałam super ale pappa podejrzewam przez wiek obniżyła ryzyko do 668 więc dla swojego spokoju zrobilam harmony.
    Moim zdaniem jak Cię stać i z usg lub pappy wyjdzie coś nie tak ale pow 300 to zrób nifty

    Calkowicie sie zgadzam, bardzo rozsadne.

    km5si09kuaztknwb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ