X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ADRES NA ZWOLNIENIU A ZUS
Odpowiedz

ADRES NA ZWOLNIENIU A ZUS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 2 października 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Dostałam zwolnienie leżace od lekarza. na zwolnieniu wpisal mój adres zameldowania. mieszkam gdzies indziej. gin powiedział ze na zwolnieniu się wpisuje ten który jest w dowodzie. ale jakby mi przyszli na kontrole to pojda nie tam co trzeba ;/
    myślicie ze powinnam zadzwonić albo napisac jakies pismo do zusu i podac adres pod którym mieszkam?

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • fabdorota Autorytet
    Postów: 1189 984

    Wysłany: 2 października 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że zdecydowanie tak. Z tego co wiem, ZUS musi mieć podane miejsce Twojego pobytu.

    Pola <3, córcia młodsza o tydzień wg usg 16udpc0z4oz3gttb.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 2 października 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie tak powiedziałam temu ginowi ze mi się tak wydaje ale on powiedział zde musi wpisac ten zameldowania bo mi w pracy zwolnienia mogą nie uznac jak napisze inny ;/

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • fabdorota Autorytet
    Postów: 1189 984

    Wysłany: 2 października 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu zadzwonilabym do ZUSu i zapytała, jak to rozwiązać

    Pola <3, córcia młodsza o tydzień wg usg 16udpc0z4oz3gttb.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 2 października 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie zadzwonię tam w poniedziałek bo w weekendy nie działa infolinia, a ten wirtualny "pomocnik" nie jarzy

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz wypisywal adres zamieszkania nie zamedowania i nie bylo problemu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalezione na stronie http://www.eporady24.pl/miejsce_pobytu_na_zwolnieniu_lekarskim,pytania,16,99,6073.html

    Przeczytaj całość- bardzo fajnie wytłumaczone :)

    "Jestem na zwolnieniu lekarskim. Jestem zameldowany we własnym mieszkaniu, ale na czas leczenia i rehabilitacji chcę się przeprowadzić czasowo gdzie indziej. Czy w nowym miejscu pobytu będę musiał się zameldować i poinformować ZUS o tym fakcie? Boję się kontroli.
    Zgodnie z ustawą z dnia 24.09.2010r. o ewidencji ludności, która weszła w życie 01.01.2012 r., obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy określony w ustawie.

    Obowiązek meldunkowy polega na:

    zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego;
    wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego.

    Jak wskazuje art. 27 ust. 1, należy zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego najpóźniej w 30. dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca.

    Na zwolnieniu lekarskim lekarz wpisuje dane adresowe ubezpieczonego, które, jak wskazuje sam druk zwolnienia, są rozumiane jako „adres pobytu w okresie trwania niezdolności do pracy”.

    Pobytu wskazanego w zwolnieniu lekarskim nie należy utożsamić z zameldowaniem na pobyt stały lub czasowy, gdyż zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności „równocześnie można mieć jedno miejsce pobytu stałego i jedno miejsce pobytu czasowego”.

    Miejsce pobytu wskazane na zwolnieniu lekarskim jest miejscem faktycznego pobytu, bez względu na to, czy wynika ono z zameldowania na pobyt stały, czy czasowy.

    Inaczej mówiąc, ZUS nie interesuje się, czy jest Pan zameldowany w miejscu pobytu, czy nie i jakiego rodzaju jest to pobyt. Dla ZUS-u ma jednak duże znaczenie, gdzie Pan przebywa, i również w Pana interesie jest poinformowanie ZUS-u o zmianie miejsca pobytu.

    Wynika to z faktu, iż ZUS ma prawo skontrolować prawidłowość orzeczenia o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby oraz prawidłowość wystawiania zaświadczenia lekarskiego.

    Zgodnie z art. 59 ust. 2 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa kontrolę tę wykonują lekarze orzecznicy ZUS.

    W celu kontroli lekarz orzecznik ZUS może:

    przeprowadzić badanie lekarskie ubezpieczonego:
    w wyznaczonym miejscu,
    w miejscu jego pobytu,
    skierować ubezpieczonego na badanie specjalistyczne przez lekarza konsultanta ZUS.

    ZUS wysyła na adres wskazany w zwolnieniu lekarskim, za zwrotnym poświadczeniem odbioru, wezwanie na badanie, w którym określa termin badania przez lekarza orzecznika ZUS lub konsultanta. Niestawienie się w wyznaczonym terminie lub nieprzebywanie w miejscu pobytu (w przypadku przeprowadzania badania w miejscu pobytu chorego) powoduje, że zaświadczenie lekarskie traci ważność od dnia następującego po tym terminie, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydaje decyzję o braku prawa do zasiłku (art. 59 ust. 6 w związku art. 59 ust. 10).

    „Art. 5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do ubezpieczonego, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, wezwanie, w którym określa termin badania przez lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo przez lekarza konsultanta lub dostarczenia posiadanych wyników badań pomocniczych. Wezwanie zawiera informację o skutkach, o których mowa w ust. 6 i 10”.

    „Art. 59 ust 6. W razie uniemożliwienia badania lub niedostarczenia posiadanych wyników badań w terminie, o którym mowa w ust. 5, zaświadczenie lekarskie traci ważność od dnia następującego po tym terminie”.

    „Art. 59 ust 10. W przypadkach, o których mowa w ust. 6 i 7, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydaje decyzję o braku prawa do zasiłku”.

    Konkludując, jeżeli ZUS zechce skontrolować prawidłowość orzeczenia o Pana czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby, wyśle Panu wezwanie na adres podany w zwolnieniu lekarskim. Jeżeli go Pan nie odbierze i nie stawi się na kontrolę, ZUS potraktuje to jako uniemożliwienie przeprowadzenia badania, Pana zaświadczenie straci ważność, a ZUS pozbawi Pana zasiłku chorobowego."

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 2 października 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mowilam to lekarzowi ale on się klocil :( i powiedział ze w pracy mi z innym adresem niż tam mam podany (a w pracy tez podawalam zameldowania) nie przyjmą ;//
    zadzwonię do tego zusu w poniedziałek ;/

    logiczne się wydaje żeby wpisac adres pobytu ale nie wykloce się z tym lekarzem ;/

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szara myszka wrote:
    mowilam to lekarzowi ale on się klocil :( i powiedział ze w pracy mi z innym adresem niż tam mam podany (a w pracy tez podawalam zameldowania) nie przyjmą ;//
    zadzwonię do tego zusu w poniedziałek ;/

    logiczne się wydaje żeby wpisac adres pobytu ale nie wykloce się z tym lekarzem ;/
    adres pobytu sie wpisuje a nie zameldowania, jakis idiota.

  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 2 października 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będę musiala napisac cos do tego zusu i ktoś mi to zaniesie, no bo co innego mi zostaje ;/

    lula.91 lubi tę wiadomość

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 2 października 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i tak zrobie, dzięki dziewczyny!

    lula.91 lubi tę wiadomość

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 2 października 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział to samo! Ze musi byc adres zameldowania. Chyba też wykonam telefon do zusu.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 2 października 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pisałam pismo za każdym razem do zwolnienia, że podczas trwania zwolnienia, będę przebywac pod danym adresem. I taki komplet szefowa dawała do ZUSu.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • MeAmerie Autorytet
    Postów: 553 1434

    Wysłany: 2 października 2015, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Est wrote:
    Mi lekarz powiedział to samo! Ze musi byc adres zameldowania. Chyba też wykonam telefon do zusu.

    Est ma być adres pod którym się przebywa. Bo jak przychodzi kontrola to w miejsce podane na zwolnieniu, a tam Was nie zastanie o problem....

    mhsvpiqve8v6pwb7.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 3 października 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beznadzieni ci lekarze ;/

    Ale dobrym pomysłem się wydaje pomysl Milci! po prostu do zwolnienia dam kartke ze przebywam tu i tu i niech pracodawca to przekazuje! chyba powinni wtedy przekazac i nie trzeba samemu do tego zusu nic dawac

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 3 października 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z racji, że ja w biurze rachunkowym pracuję i siedzę w tych tematach, to z szefowa sama mi to podpowiedziała.

    szara myszka lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Dayla Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 3 października 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na zwolnieniu lekarskim mam wpisane miejsce pobytu a nie adres zameldowania.

    f2w3rjjg19saayvh.png
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 3 października 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tak powinno być tylko mój gin jakiś uparty i niedoinformowany ;/

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wpisywany adres pod którym mieszkam, a to, że w dowodzie mam wpisany adres rodziców bo tam mam meldunek stały (tam gdzie mieszkam nie mogę mieć stałego bo to wynajmowane mieszkanie) to nikogo to nie obchodzi. W pracy jak wypisywałam kartę personalną w adresie zameldowania wpisałam adres rodziców a w adresie zamieszkania ten gdzie mieszkam (i właściwie za kilka dni będę musiała zrobić korektę z racji przeprowadzki) i jeszcze ani razu u żadnego lekarza nie miałam z tym problemów. Po za tym przecież może się tak zdarzyć, że chcesz zrobić remont w domu do czasu przyjścia dziecka na świat i idziesz spać do rodziców/teściów/rodzeństwa i co wtedy? Lekarza nie powinno to interesować...najwyżej Ty poniosłabyś konsekwencje podania złego adresu a nie lekarz.
    Nawet z tego co pamiętam to na druczku jest napisane, że adres przebywanie a nie adres zameldowania, ale to sprawdzę dopiero w czwartek jak dostanę kolejne l4 u ginekologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze powinien byc adres pobytu. Teraz adres zameldowania nie musi byc na DO. U mnie sytuacja ze zmienilam adres zameldowania, ale DO nie wymienilam bo weszly nowe przepisy. U lekarza dalam DO zeby spisal PESEL a on spisal tez adres na co uwagi nie zwrocilam. Pech chcial ze kontrola z zusu wpadla. I to na adres ze zwolnienia, czyli ten nieprawidlowy (mieszkaja tam moi rodzice) mama zadzwonila do mnie i musialam wyjasniac sprawe na pismie. Na szczescie zasilku mi nie wstrzymali. Ale maja ponowic kontrole. Dodam ze l4 mam chodzace, a i tak musze w domu siedziec:-S Na obecnym l4 gin wpisal mi adres pobytu i nie robil problemu, stwierdzil ze to moja sprawa gdzie przebywam, a na l4 jest nawet napisane w podpunkcie zeby podac adres POBYTU.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ