X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne aktywnosc i sport w ciazy
Odpowiedz

aktywnosc i sport w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy sa tutaj jakies aktywne mamusie? jaki rodzaj aktywnosci wybieracie najszczesciej? ja przed ciaza bylam bardzo aktywna i teraz tez chcialabym sie duzo ruszac, jesli nie bedzie przeciwwskazan. Znacie moze jakies dobre programy treningowe dla kobiet w ciazy?

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed ciaza chodziła 6 dni w tyg na siłownie. 7km biegałam dziennie. zima dodatkowo snowboard
    obecnie jestem w 29 tygodniu,chodze na bieżni codziennie 5km plus 2km orbiek plus ćwiczenia na ramiona. obym dała rade jak najdłuzej ;)
    lekarze odradzaja bieganie, ciezary ez niewskazane, równiez sporty niosace za soba ryzyko upadku sa przeciwskazaniem, ale poza tym hulaj dusza!
    kobieta w ciazy wrecz powinna popkonac dziennie 6km, wiec smiało

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dla scisłosci - widze ze jestes w 6 tygodniu Ja do 9 nie wiedzialam ze jestem w ciazy i biegałam codziennie. nic sie na szczescie nie stalo, ale skoro juz wiesz to moze postawic raczej na lzejsze formy aktywnosci

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz bieganie pozwolil kontynuowac (zabronil rozpoczynania nowego rodzaju aktywnosci), ale sama skrocilam dystans do 4km. Biegalam do 5mc. Do tego, teraz mnie zjecie, czasami jezdzilam na rowerze do sklepu ok. 1km i duzo spacerowalam.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale czemu od razu zjecie? kazdy mierzy siły na zamiary. przechodzac przez ulice tez ci sie moze cos stac takie samo ryzyko jak na rowerze. ja czasem w dalszym ciagu robie małe pólkilometrowe przebieżki bo taki zwykły 5km spacer troche nudny, ale przyznam że z 7 miesiecznym brzychem łatwo już mi nie jest biegac

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy możecie polecić jakieś ćwiczenia na you tubie?

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest tego od groma ale zeby polecic to nie bardzo. ja sie wynudziłam jak mops i uśmiałam po pachy jak pani ruszajac noga na prawo i lewo mówiła " jesli to dla was za trudne bla bla bla..."
    ale co kto lubi...

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    a dla scisłosci - widze ze jestes w 6 tygodniu Ja do 9 nie wiedzialam ze jestem w ciazy i biegałam codziennie. nic sie na szczescie nie stalo, ale skoro juz wiesz to moze postawic raczej na lzejsze formy aktywnosci

    Dzieki za odpowiedz, ja tez nadal biegam bo skoro bylam bardzo aktywna przed ciaza to nagle zaniechanie i nicnierobienie chyba przyniesie wiecej szkody niz pozytku. Zakupilam juz sobie DVD od chodakowskiej dla kobiet w ciazy, zobaczymy co tam zapoda, ale zabiore sie za nie dopiero po 12 tyg, do 12 mam zamiar cwiczyc normalnie jak cwiczylam.
    Bieganie sprawia mi troche trudnosci bo mam tak bardzo obrzmiale piersi ze przy kazdym ruchu strasznie bola :( mam nadzieje, ze ten bol z czasem minie bo ostatnio jest bardzo intensywny...

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    jest tego od groma ale zeby polecic to nie bardzo. ja sie wynudziłam jak mops i uśmiałam po pachy jak pani ruszajac noga na prawo i lewo mówiła " jesli to dla was za trudne bla bla bla..."
    ale co kto lubi...

    Jak sprawdze ten program od chodakowskiej to napisze co mysle ;) lewandowska tez wydala jeden dla kobiet w ciazy, tez planuje go kupic ;)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozdroszczę wam dziewczyny. ja przed ciążą byłam bardzo aktywna. codziennie ćwiczenia, kilka razy w tygodniu biegi 10km. A całą ciążę muszę leżeć

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj pamietam ten bol piersi na poczatku... zainwestuj w dobry stanik dla pocieszenia powiem ci ze mi juz on minal za to teraz jak brzuch jest juz wiekszy to on stanowi balast

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszedł 8 miesiac i jest coraz trudniej
    brzuch twardnieje, mam skórcze a tu karnet wykupiony...
    zobaczymy czy faktycznie do konca uda mi sie byc aktywna

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    przyszedł 8 miesiac i jest coraz trudniej
    brzuch twardnieje, mam skórcze a tu karnet wykupiony...
    zobaczymy czy faktycznie do konca uda mi sie byc aktywna


    Dasz rade, nie poddawaj sie teraz :) nawet maly ruch czy aktywnosc to juz jest duzo :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiscie ze nie siadłam na kanapie ale 6razy w tyg na siłowni juz sie nie da...

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenni ćwiczenia w ciąży to nic złego, jednak wszystko trzeba robić z głową i rozwagą. Najlepiej oczywiście skonsultować wszystko ze swoim ginekologiem, z doświadczenia wiem, że sporo lekarzy wyznaję zasadę - jeżeli ćwiczyłaś wcześniej, możesz ćwiczyć w ciąży, jeżeli nie ćwiczyłaś, nie zaczynaj. Ja osobiście uważam, że jeżeli lekarz prowadzący ciąże nie wyda przeciwwskazań, ruch nie zaszkodzi. Gdybyś chciała troszkę poczytać, kiedyś moja żona będąc w ciąży znalazł fajny artykuł na blogu odnośnie orbitreka i ciąży, polecam poczytać : https://www.sk-sport.pl/Cwiczenie-na-orbitreku-a-ciaza-czy-warto--blog-pol-1487249040.html

    Pozdrawiam

    jenni lubi tę wiadomość

  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 17 lutego 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą biegałam 30-50 km tygodniowo, plus czasem rower i jakieś ćwiczenia na siłowni. Nie wyobrażam sobie, że miałabym leżeć na kanapie przez 9 miesięcy! Wiadomo, miałam gorsze dni i ćwiczenia to była ostatni rzecz o której myślałam.
    W 1 trymestrze też biegałam a może raczej uprawiałam jogging, ale dużo mniej i dużo wolniej (natknełam sie w kilku miejscach że tętno 140 maks dla pań w ciąży, ale nikt nie napisał czemu i jaki wpływ na dziecko). Jako że ja błyskawicznie takie osiągam,i do dego dziwnie mi się już kroki stawia i brzuch jakoś lekko uwydatnił, to sobie odpuszczam już (czyli jogging uprawiałam do końca 4 miesiąca), bo na tą chwilę to ma mało wspólnego z bieganiem i zero frajdy:)
    Ja ćwiczę na orbitreku, rower stacjonarny, przyrządy na ramiona, nogi i pośladki na siłowni, hantle plus basen. Nie wierzcie że zajęcia ze stretchingu czy pilatesu pozwolą wam utrzymać choć trochę formę, to są zajęcia dla osób które nie ćwiczyły lub dla emerytów.
    Pozdrawiam aktywne mamy :)

    jenni lubi tę wiadomość

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 17 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja aktywnosc chyba wlasnie dobiegla konca.
    tydzien temu jeszcze chudzilam na biezni po 5-6km, a dzis ledwo do kibla docieram takich skórczy dostaje... rycec mi sie chce

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • ihicy Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 lutego 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzenie po biezni to nie jedyne cwiczenie, ktore jest dobre w ciazy! Duzo szperalam po necie i polecam ci poczytac artykuly z serwisu adamed expert na temat aktywnosci w ciazy. Dobre zestawy cwiczen i... pamietaj, ze cwiczenia daja endorfiny i nie bedzie ci sie juz chcialo ryczec :)

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poczytam, moze cos sie nada co nie bedie wywoływało skurczy

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz też skonsultować się z instruktorem który ma doświadczenie i umiejętność w pracy z kobietami w ciąży. Godzina to chyba ok 50-60 zł z instruktorem. Myślę że 1-2h stykną by pokazać i przećwiczyć różne rzeczy, które możesz sama poźniej robić w domu, parku lub na siłowni. Ja planuję tak właśnie zrobić, ale jak mi brzuch wystrzeli na maxa i nie będę w stanie robić ćwiczeń które robię obecnie.
    Powodzenia.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ