X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne aktywnosc i sport w ciazy
Odpowiedz

aktywnosc i sport w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi zostały 2 tyg do porodu. nie moge wstawac bo dostaje skurczy. wyjscie do parku lub na siłownie mimo opłaconego karnetu raczej nie wchodzi w gre o ile chce zeby mała jeszcze posiedziała w srodku

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 27 lutego 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje, ja przed ciaza tez biegalam ok 30-50km tygodniowo i teraz bardzo mi tego brakuje. Biegam nadal 3 razy w tyg po 5 km ale duzo wolniej bo brzuch jednak juz mi troche przeszkadza, czuje taki ucisk nieprzyjemny.
    Masz tez racje co do strechingu i pilatesu - ja nie czuje po tym kompletnie nic, nie daje mi to w ogole kopa. Filmy na YouTube z cwiczeniami dla kobiet w ciazy to wlasnie tak jakby dla emerytow albo dla kobiet ktore nigdy nie cwiczyly. Nawet sie spocic porzadnie nie da, a ja chce po 40 minutach ociekac potem, tak jak wczesniej. Brakuje mi endorfin... niestety na rowerek stacjonary czy orbiterek nie mam miejsca w domu a silownia i basen odpada bo mieszkam poza miastem i sam dojazd bylby uciazliwy. Mysle czy by nie kupic kijkow do nordic walking i nie smigac z nimi, wtedy moglabym chodzic na dlugie spacery i choc troche sie zmeczyc...


    Goszu wrote:
    Ja przed ciążą biegałam 30-50 km tygodniowo, plus czasem rower i jakieś ćwiczenia na siłowni. Nie wyobrażam sobie, że miałabym leżeć na kanapie przez 9 miesięcy! Wiadomo, miałam gorsze dni i ćwiczenia to była ostatni rzecz o której myślałam.
    W 1 trymestrze też biegałam a może raczej uprawiałam jogging, ale dużo mniej i dużo wolniej (natknełam sie w kilku miejscach że tętno 140 maks dla pań w ciąży, ale nikt nie napisał czemu i jaki wpływ na dziecko). Jako że ja błyskawicznie takie osiągam,i do dego dziwnie mi się już kroki stawia i brzuch jakoś lekko uwydatnił, to sobie odpuszczam już (czyli jogging uprawiałam do końca 4 miesiąca), bo na tą chwilę to ma mało wspólnego z bieganiem i zero frajdy:)
    Ja ćwiczę na orbitreku, rower stacjonarny, przyrządy na ramiona, nogi i pośladki na siłowni, hantle plus basen. Nie wierzcie że zajęcia ze stretchingu czy pilatesu pozwolą wam utrzymać choć trochę formę, to są zajęcia dla osób które nie ćwiczyły lub dla emerytów.
    Pozdrawiam aktywne mamy :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 27 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    mi zostały 2 tyg do porodu. nie moge wstawac bo dostaje skurczy. wyjscie do parku lub na siłownie mimo opłaconego karnetu raczej nie wchodzi w gre o ile chce zeby mała jeszcze posiedziała w srodku


    To trzymamy kciuki, abys jakos wytrwala te dwa tygodnie :) dwa tygodnie bezruchu to i tak nie ma zle, cala ciaze bylas w miare aktywna wiec nie powinno to az tak bardzo zaszkodzic. Niektore kobiety to cala ciaze spedzaja przed TV ze slodyczami ;)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 27 lutego 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goszu wrote:
    Możesz też skonsultować się z instruktorem który ma doświadczenie i umiejętność w pracy z kobietami w ciąży. Godzina to chyba ok 50-60 zł z instruktorem. Myślę że 1-2h stykną by pokazać i przećwiczyć różne rzeczy, które możesz sama poźniej robić w domu, parku lub na siłowni. Ja planuję tak właśnie zrobić, ale jak mi brzuch wystrzeli na maxa i nie będę w stanie robić ćwiczeń które robię obecnie.
    Powodzenia.

    Goszu a w ktorym tygodniu teraz jestes? Kurcze, mi juz brzuch tak wystrzelil ze nie daje rady robic normalnych treningow ktore caly pierwszy trymestr normalnie wykonywalam :( brakuje mi endorfin i czuje okropny niedosyt bo programy z cwiczeniami dla kobiet w ciazy to sa ukladane jak dla emerytow, puls nie przekroczy mi nawet 100 :/

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ