X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Aparat ortodontyczny w ciaży
Odpowiedz

Aparat ortodontyczny w ciaży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 287 56

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś moze zakladał sobie aparat ortodontyczny w ciąży?

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zakładałam w ciąży ale noszę w jej trakcie. Zakładany był wcześniej.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poleca się raczej odłozyć leczenie ortodontyczne do zakończenia ciązy. Urodzisz i wtedy wstawisz sobie aparat stały. No chyba, ze chodzi tutaj o ruchomy - ten mozesz zalożyć sobie i w ciązy. Aczkolwiek nadaje się on jedynie w przypadku niewielkich wad uzębienia.

    Inna sprawa, to jeśli miałaś aparat przed zajściem w ciażę. W takim przypadku leczenie jest kontynuowane.
    https://studiose.med.pl/czym-sie-rozni-dentysta-od-ortodonty/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 11:56

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo założenie aparatu nie jest niewskazane w czasie ciąży. Bardziej tu chodzi o diagnostykę potrzebną dla ortodonty czyli np rtg lub tomografię, których lepiej w ciąży nie robić. Jeśli jednak masz już zdjęcia, które zrobiłaś przed ciążą, nie widzę powodów dla których nie powinno się zakładać aparatu. Ja zakładałam przed ciążą co prawda, ale moja ortodontka tak mi to wytłumaczyła.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ