X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne badania przed ciążą
Odpowiedz

badania przed ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, niestety właśnie poroniłam, zarodek miał ok. 6 tyg. a my z mężem już ok. rok staraliśmy się o dziecko :( Bardzo byśmy chcieli kolejne, ale nie wiem jakie badania teraz zrobić, by ewentualnie ustrzec się przed kolejnym poronieniem, jeśli przyczyna była nie w pomyłce natury, tylko w czymś poważniejszym? hormonalnie ja jestem już przebadana, wiem,że miałam zawsze za niski progesteron i nadmiar prolaktyny i biorę na to leki..męża chcę jeszcze wysłać na badanie nasienia, jednak może wy robiłyście jakieś inne badania, typu na mutacje itp. i co byście najbardziej poleciły z własnych doświadczeń? bardzo zależy nam na zdrowej dzidzi..Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc :*

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykle przy 1 wczesnym poronieniu nie robi się badań genetycznych, kariotypów itd... dobrze, że wiesz o problemie z progesteronem, ale jednak najczęściej przyczyną takich poronień jest albo wada genetyczna zarodka albo coś poszło nie tak, przy zapłodnieniu, zagnieżdżeniu... powodzenia ;)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    ja polecam zbadanie hormonow tarczycy TSH, T3, T4.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Otka Przyjaciółka
    Postów: 109 183

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja po 1 poronieniu zbadałam jedynie TSH, ft3, ft4, Toxoplasmoza IgG i IgM i Cytomegalovirus IgG i IgM, prolaktynę i progesteron. Jedno poronienie na tak wczesnym etapie najczęściej jest spowodowane losową wadą genetyczną. Czy poroniłaś samoistnie? Dobrze, że już wiesz o za niskim progesteronie, będziesz brała pewnie w kolejnej ciąży luteinę lub duphaston, który pomoże Ci podtrzymać ciążę.
    Po 2 poronieniu zrobiłam sporo badań na własną rękę, niestety sporo to wszystko kosztuje (jedynie kariotypy po 2 poronieniach przysługują na NFZ, no i podstawowe badania zleciła lekarka rodzinna):
    Wypiszę Ci listę badań jakie robiłam:
    1.Badanie histopatologiczne z materiału z łyżeczkowania - ten wynik dają po wypisie ze szpitala
    2.Kariotypy obojga partnerów
    3.Badanie genetyczne ze śliny na trombofilie wrodzone (v-Leiden, MTHFR, protrombina)
    4.Anty-TPO
    5.Anty-TG
    6.Morfologia, magnez, żelazo, mocz ogólne
    7.TSH, ft3, ft4
    8.USG tarczycy
    9.Cytomegalowirus IgM i IgG
    10.Wirus różyczki IgM i IgG
    11.Toxoplazmoza IgM i IgG
    12.Wirus zapalenia wątroby typ C
    13.Przeciwciała przeciwjądrowe ANA1, met IIF, test przesiewowy (jeśli dodatni to następnie ANA2 i ANA3)
    14.Przeciwciała przeciw beta-2-glikoproteinie I IgM i IgG
    15.Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG
    16.Przeciwciała przeciw antygenom łożyska
    17.Antykoagulant toczniowy
    18.Antytrombina III
    19.Białko S wolne
    20.Białko C
    21.Homocysteina
    22.Czas protrombinowy (PT), INR
    23.Czas koalinowo –kefalinowy (APTT)
    24.Aminotransferaza asparaginianowa (AST)
    25.Aminotransferaza alaninowa (ALT)
    26.Czynnik von Willebranda - aktywność
    27.Wymaz z szyjki macicy na: Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma i posiew bakteriologiczny
    28.Cytologia, stopień czystości pochwy
    29.Poziom witaminy D3
    30.Testosteron
    31.Androstendion
    32.Progesteron
    33.Prolaktyna
    34.Spermiogram i posiew bakteriologiczny z cewki dla męża
    Nie poddawaj się :* Powodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 17:37

    p19uskjo53sujvxw.png
    2 Aniołki
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    Zwykle przy 1 wczesnym poronieniu nie robi się badań genetycznych, kariotypów itd... dobrze, że wiesz o problemie z progesteronem, ale jednak najczęściej przyczyną takich poronień jest albo wada genetyczna zarodka albo coś poszło nie tak, przy zapłodnieniu, zagnieżdżeniu... powodzenia ;)

    Pianistka, wiem,że to też prawda i tak może być, ale ja już nie chcę po raz 2 tego przeżywać i sobie znów wyrzucać, że to może z naszej winy, dlatego wolałabym wiedzieć.. oczywiście poczekam na badania z histopatologii, które będą za 2 tygodnie i jeśli one nic nie powiedzą, to będę chciała się przebadać jeszcze i męża, bo progesteron brałam i tak od początku ciąży na podtrzymanie, ze względu na to,że wcześniej był za niski i wszystko się niby ładnie wykształciło u dzidzi, było ciałko żółte, echo zarodka itd., teraz pytanie tylko co było główną przyczyną,że nagle się zatrzymała w rozwoju..

  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otka wrote:
    Hej, ja po 1 poronieniu zbadałam jedynie TSH, ft3, ft4, Toxoplasmoza IgG i IgM i Cytomegalovirus IgG i IgM, prolaktynę i progesteron. Jedno poronienie na tak wczesnym etapie najczęściej jest spowodowane losową wadą genetyczną. Czy poroniłaś samoistnie? Dobrze, że już wiesz o za niskim progesteronie, będziesz brała pewnie w kolejnej ciąży luteinę lub duphaston, który pomoże Ci podtrzymać ciążę.
    Po 2 poronieniu zrobiłam sporo badań na własną rękę, niestety sporo to wszystko kosztuje (jedynie kariotypy po 2 poronieniach przysługują na NFZ, no i podstawowe badania zleciła lekarka rodzinna):
    Wypiszę Ci listę badań jakie robiłam:
    1.Badanie histopatologiczne z materiału z łyżeczkowania - ten wynik dają po wypisie ze szpitala
    2.Kariotypy obojga partnerów
    3.Badanie genetyczne ze śliny na trombofilie wrodzone (v-Leiden, MTHFR, protrombina)
    4.Anty-TPO
    5.Anty-TG
    6.Morfologia, magnez, żelazo, mocz ogólne
    7.TSH, ft3, ft4
    8.USG tarczycy
    9.Cytomegalowirus IgM i IgG
    10.Wirus różyczki IgM i IgG
    11.Toxoplazmoza IgM i IgG
    12.Wirus zapalenia wątroby typ C
    13.Przeciwciała przeciwjądrowe ANA1, met IIF, test przesiewowy (jeśli dodatni to następnie ANA2 i ANA3)
    14.Przeciwciała przeciw beta-2-glikoproteinie I IgM i IgG
    15.Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG
    16.Przeciwciała przeciw antygenom łożyska
    17.Antykoagulant toczniowy
    18.Antytrombina III
    19.Białko S wolne
    20.Białko C
    21.Homocysteina
    22.Czas protrombinowy (PT), INR
    23.Czas koalinowo –kefalinowy (APTT)
    24.Aminotransferaza asparaginianowa (AST)
    25.Aminotransferaza alaninowa (ALT)
    26.Czynnik von Willebranda - aktywność
    27.Wymaz z szyjki macicy na: Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma i posiew bakteriologiczny
    28.Cytologia, stopień czystości pochwy
    29.Poziom witaminy D3
    30.Testosteron
    31.Androstendion
    32.Progesteron
    33.Prolaktyna
    34.Spermiogram i posiew bakteriologiczny z cewki dla męża
    Nie poddawaj się :* Powodzenia.

    Otka, dziękuję Ci bardzo za info, to faktycznie masakrycznie dużo tych badań.. a które z nich wypisała Ci lekarka rodzinna, jeśli któreś z nich ?
    Jeśli chodzi o mnie, to przyczyną raczej nie był progesteron, bo przez to,że wiedziałam,że zawsze miałam za niski , to brałam luteinę od początku ciąży, w dawce 2x100mg dziennie . Myślę,że u mnie mogła spowodować to infekcja pochwy na początku ciąży albo potem zapalenie pęcherza, które nie wiem czy było faktycznie, bo dostalam antybiotyk, ale bolal mnie brzuch juz wtedy bardzo i prawdopodobnie to byl juz wtedy moment poronienia początkowego :( nie poroniłam samoistnie, dostałam plamień brązowych i trafiłam tydzien temu do szpitala na obserwację. Lekarze dawali mi jeszcze nikłe szanse, ze względu na to,że owulacja mogła wystąpić trochę później i z tego względu czekali aż pojawi się serduszko, które 2 dni wcześniej potwierdziła inna dr, ale w szpitalu uważali,że mogła się pomylić :/ tak więc dostałam w ten pon. tabletki, jak już się potwierdziło najgorsze,że dzidzia stoi w miejscu i zaczyna się zamazywać obraz na usg. Pewnie poroniłabym sama za jakis tydzien czy dwa, ale woleli już nie czekać, bo to zagrożenie dla zdrowia mojego też. I wczoraj miałam jeszcze zabieg łyżeczkowania, bo niestety wszystko się nie usunęło samo:(

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka86 wrote:
    Pianistka, wiem,że to też prawda i tak może być, ale ja już nie chcę po raz 2 tego przeżywać i sobie znów wyrzucać, że to może z naszej winy, dlatego wolałabym wiedzieć.. oczywiście poczekam na badania z histopatologii, które będą za 2 tygodnie i jeśli one nic nie powiedzą, to będę chciała się przebadać jeszcze i męża, bo progesteron brałam i tak od początku ciąży na podtrzymanie, ze względu na to,że wcześniej był za niski i wszystko się niby ładnie wykształciło u dzidzi, było ciałko żółte, echo zarodka itd., teraz pytanie tylko co było główną przyczyną,że nagle się zatrzymała w rozwoju..

    Tak po prostu sie zdarza...
    u mnie przyczyna 4 poronień była endometrioza

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka, nie strasz mnie :( ja nie chcę tego więcej przeżywać,a co dopiero aż 4 razy .. współczuję Ci :( ja mam zrosty na jelitach na pewno, teraz oby nie zrobily mi się jeszcze na macicy po tym łyżeczkowaniu :/ zwariuję.. coś na to lekarze radzą? czy próbować aż do skutku ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ