X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne beta hcg pytania proszę o pomoc
Odpowiedz

beta hcg pytania proszę o pomoc

Oceń ten wątek:
  • Atra81 Koleżanka
    Postów: 55 31

    Wysłany: 10 lutego 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się denerwowałam brakiem wyników bety. Z nerwów brzuszek daje znać. Mój wynik to 1253. Teoretycznie to 8tc. Miesiączkę miałam 21 grudnia. Lekarz stwierdził, że to wynik. w normie ok. 6tc bo implantacja mogła dłużej przebiegać. Zasugerował duphaston na wszelki wypadek. Wizyta usg za tydz. Co myślicie? W środę zrobię drugą betę. W sobotę nic nie było widać na usg.

    694032qf33k11a3t.gif
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 lutego 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty piszesz 8 tydzień ciąży, bo to zaczęty tydzień ciąży, lekarze przeważnie określają ciążę na podstawie ZAKOŃCZONYCH tygodni. Wobec czego jeżeli Twój lekarz mówił o normie dla 6 tygodnia, to najprawdopodobniej chodziło o skończony 6, a zaczęty 7. Więc różnica niewielka, porównując do daty ostatniej miesiączki. Ostatecznie nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy była owulacja, o ile nie było monitoringu, nie wspominając już o implantacji.

    Słuchaj się lekarza, powtórz betę, zobacz, jak przyrasta, to powinno już coś powiedzieć. Nie denerwuj się na zapas, nic tym nie przyspieszysz. Wiem, że łatwo mówić i że w takiej sytuacji ciężko jakkolwiek ogarnąć myśli.

    Powodzenia!

  • Atra81 Koleżanka
    Postów: 55 31

    Wysłany: 10 lutego 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika dziękuję za odpowiedz. Licząc od dnia owulacji z ovufriend to 6 t się zgadza. A z drugiejstrony , skoro nie mozna dokładnie określić dnia owulacji to ovufriend się myli... ale przynajmniej fajne babeczki można poznać i podzielić się wsparciem. Pozdrawiam

    694032qf33k11a3t.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny. Jutro chciałabym sie wybrac na test z krwi ( z sikańców wychodzą mi blade kreski). Pytanie czy zrobic hcg czy beta hcg?
    Jeszcze mam jeden problem. W czwartek wyjeżdżam w podróż poślubną i nie będe miała szansy zrobic bety po 48h. Czy zrobienie bety po 24h ma sens?
    Z góry dzieki za odpowiedź.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Dziewczyny.

    Jestem tu nowa mam do Was takie pytanie ale zanim je zadam to trochę o sobie, mam 27lat i za mną już jedna ciąża obumarła i jedna ciąża pozamaciczna (jajowodowa- jajowód prawy został uratowany). Nie dawno znowu dowiedziałam się że jestem w ciąży najprawdopodobniej jest 21 dpo jestem załamana bo zrobiłam test domowy gdy pojawiło się krwawienie z dość licznymi skrzepami, pojechałam do szpitala pani doktor powiedziała poronienie samoistne jednak ja się nie czułam za specjalnie tego samego dnia po szpitalu pojechałam zrobić bete to było 9.01 koło godziny 16:00 wyszła 32 pojechałam w poniedziałek (12.01 około godziny 8:00) powtórzyć bete i wyszła 123 pojechałam od razu do lekarza zrobiła mi USG nic na nim nie widziała ale stwierdziła - ciąża pozamaciczna bo niskie beta hcg. Mam bardzo nieregularne miesiączki od 32-49dni ale zawsze w tym czasie dostane miesiączkę.
    Jak myślicie Pani doktor potraktowała mnie z góry skoro raz już miała ciąże pozamaciczną to teraz pewnie też tak jest??? Jutro z rana jadę na kolejną bete. Boje się bo dostałam skierowanie do szpitala...nie wiem co zrobić jestem załamana. A te wyniki bety są przecież prawidłowe dość sporo wzrosło...

  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 29 lipca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik bety.

    27-07-2015 - ( badanie z godziny 7:45) 839,70
    29-07-2015 - ( badanie z godziny 8:45) 2192

    Czy to są prawidłowe wyniki? Czy nie jest to zbyt szybki przyrost??

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ