X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne BIAŁKOMOCZ - STAN PRZEDRZUCAWKOWY
Odpowiedz

BIAŁKOMOCZ - STAN PRZEDRZUCAWKOWY

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 25 września 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka w poniedziałek trafiłam do szpitala z powodu wysokiego ciśnienia. zdiagnozowali u mnie białkomocz i stan przedrzucawkowy. czy któraś miała, jak sobie radziłyście. obecnie jestem juz w domu i muszę kontrolować ciśnienie. oprócz środków farmakologicznych, wcinam migdały i pije dużo wody. macie jakieś inne pomysły na to cholerstwo?

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 września 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najwazniejsze sa leki na cis I regularne badania moczu plus odpoczynek
    nalezy trzymac cis mocno w ryzach nawet jak jego wartosci sa nizsze lub normalne bo po 30tc mocno potrafi nagle wybic
    wazne tez by pograniczyc kofeine
    my na koncowke ciazy kilka x zbieralismy sie do szpitala wlasnie ze wzgledu na duze skoki cis a te groza odklejeniem lozyska, rzucawkami dla matki etc

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 25 września 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obecnie ciśnienie sprawdzam już 6 razy dziennie, ale jak tylko widzę aparat to się tak denerwuje i boję. jutro robię kolejne badania i mam nadzieje, że białko spadnie, no i aby Maluchowi nic nie groziło. Torbę do szpitala wrazie czego mam spakowaną i jestem przygotowana, że to pobyt byłby już do rozwiązania. w domu czuje się lepiej, w szpitalu jak jakieś zombi, ciągle ryczałam. zastanawiam się czy są może jakieś mocniejsze leki niż Dopegyt ? dodatkowo jak się denerwuje mam pozowlone na neospazminkę. ehhhhhhhhhhhhh

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 25 września 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży od 30 tc miałam problemy z ciśnieniem, zdarzaly mi sie skoki 160/100. Brałam dopegyt..ale tak średnio mi pomagał. Lekarz przepisał mi jeszcze lek na umiarowienie serca bo biło mi bardzo szybko i ten lęk też obnizal ciśnienie. I wtedy już ciśnienie miałam książkowe. Nie miałam w zwiazku z tym nadciśnieniem żadnych kompliakcji, ani bialkomoczu ani stanu przedrzucawkowego, może w odpowiednim momencie miałam wdrożone leczenie.
    I też miałam stresa przed każdym pomiarem ciśnienia ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2016, 23:14

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 25 września 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki aby wszystko było dobrze!

  • Scorpiolenka Autorytet
    Postów: 668 629

    Wysłany: 25 września 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka, ja też się zmagam z nadciśnieniem i to od 5tc.Biorę Dopegyt 3 razy dziennie po 1 tabl.Docelowo można 6 tabl.Dopegyt w ciąży jest najbezpieczniejszy ale gdy istnieje taka konieczność lekarze podają też inne np.z grupy betablokerów.
    Wiem jak to jest i wiem jak się denerwujesz,ale to nie pomaga tylko podwyższa ciśnienie.Ja w domu mam zwykle w miarę,choć w górnej granicy ale na wizycie zawsze podwyższone właśnie z nerwów i gin mierzy mi po kilka razy.
    W pierwszej ciąży też miałam problem z podwyższonym ciśnieniem i trafiłam w 37 tyg do szpitala a kilka dni później urodziłam zdrowego synka SN.Poród miałam wywoływany i pod kontrolą.
    Teraz mam zalecone żeby zgłosić się na IP,gdyby ciśnienie przekraczało 150/100 po 15 minutowym odpoczynku.Też mam już dość tego aparatu do mierzenia ciśnienia ale dam radę dla maluszka.Ja mierzę 4 razy dziennie i notuję.
    Mierz ciśnienie regularnie i jakby co to reaguj.Będzie dobrze.

    qb3ce6yd4c3es2kf.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 26 września 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze ja dopegyt niorę już 3X2. zobaczymy krew upuszczona, mocz DZM zrobiona oddana, teraz czekam na wyniki. dziś jeszcze KTG a jutro USG i zobaczymy.
    mam pozwolone jak coś że mogę sobie "kielicha" z neospazminy walnąć, to troszkę uspokaja ale jest na alkoholu więc też nie chce przegiąć.

    dzięki dziewczyny za reakcje i opis z Waszych przeżyć z ciśnieniem.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ