X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźnięta jednokosmówkowe dwuobwudniowe
Odpowiedz

Bliźnięta jednokosmówkowe dwuobwudniowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 14 lipca 2023, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część czy są Tu Mamy z podobnymi bliźniakami? Możecie podzielić się Wasza historia. ? Niedawno się dowiedziałam że mam jedno łożysko dla moich Bliźniąt i boję się o moje dzieciaczki. Jestem w 13 tyg ciąży.

    ewelcia45
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 15 lipca 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Cię mamusiu, ja jestem mamą dwóch dziewczynek z ciąży 1k2o. Myślę, że chyba wszystkie z nas które były w ciazy 1k1o i 1k2o przeżywały takie emocje jak Ty. Gdybyś miała jakiekolwiek pytania, wątpliwości to służę pomocą. ;) trzymaj się ciepluto i trzymam kciuki, żeby u Was wszystko przebiegło prawidłowo.

  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 16 lipca 2023, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka wrote:
    Witam Cię mamusiu, ja jestem mamą dwóch dziewczynek z ciąży 1k2o. Myślę, że chyba wszystkie z nas które były w ciazy 1k1o i 1k2o przeżywały takie emocje jak Ty. Gdybyś miała jakiekolwiek pytania, wątpliwości to służę pomocą. ;) trzymaj się ciepluto i trzymam kciuki, żeby u Was wszystko przebiegło prawidłowo.


    Czy Twoje dziewczynki wymagały jakiegoś zabiegu? Czy równo rosły?

    ewelcia45
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 16 lipca 2023, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Czy Twoje dziewczynki wymagały jakiegoś zabiegu? Czy równo rosły?

    Ciąża przebiegała przez długi okres prawidłowo, wszystkie wyniki, pomiary ok. Miewałam częste twardnienia i spięcia brzucha w wyniku czego musiałam dużo leżeć. Ogólnie ciąża w moim przypadku dość mocno obciążyła mój organizm. Trafiłam.do szpitala że skurczami dokładnie 32+0 tc, udało się wyciszyć skurcze ale nie zostałam już wypuszczona ze szpitala. W 32+6 tc wyszle źle wyniki na ktg, zaniki tętna u dzieci więc podjęli decyzję o rozwiązaniu ze względu na małą ilość wód płodowych. Dziewczyny 1 dzień wymagały wsparcia oddechowego następnie potem były już na swoim, obie miały 2 stopień wylewu krwi do mózgu plus szmery na sercach. Aktualnie szmerów już prawie nie ma. Co prawda jedna córka ma problemy zdrowotne, rehabilowana intensywnie ale zrobiła ogromne postępy. Z dnia na dzień nas zaskakują. ;) Trzeba być dobrej myśli, każda ciąża i każdy przypadek jest inny. W razie czego ważne żeby zostac odpowiednio pokierowanym do specjalistów i działać tak jak mówi mamie intuicja. To, że u nas były przygody nie oznacza że u Pani one wystąpią. ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ