X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ciąża a praca
Odpowiedz

ciąża a praca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 25 października 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny nie wiem czy jest tu taki wątek już, ale założyłam nowy, dla pewności ;p mianowicie chodzi o to, ze teraz prawo pracy chroni nas dopiero od 3 miesiąca, a jeśli któraś z nas boi się o fasolkę? co robić i jak robić żeby było dobrze? liczę na odzew!! :) i pozdrawiam czerwcowo - lipcowe mamusie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co masz na myśli pisząc, że prawo nas chroni od 3 miesiąca?

  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 25 października 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To, ze jeśli np mam umowę obowiązująca do końca tego mieisiaca a jestem w 5 tc to mogą mi jej nie przedłużyć gdyż prawo pozwala im nie przedłużać mi tej umowy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli przyniesiesz l4 to muszą Ci umowę przedłużyć do daty porodu, nie wiem czy same zaświadczenie od lekarza wystarczy czy musi być to ciążowe l4. Bo przecież jak jesteś na l4 nie mogą Cie zwolnić, nawet jak jesteś na l4 od lekarza rodzinnego ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2015, 18:38

  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 25 października 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ale przed końcem trzeciego miesiąca maja takie prawo zeby nie przedłużyć mi umowy, no chyba ze jestem w błędzie. Boje sie trochę mowić od razu bo zródło finansów bedzie tym bardziej potrzebne a ze pracuje w sklepie to muszę bardzo uważać na fasolkę..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, musiałabyś popytać wśród znajomych, może ktoś zna jakąś kadrową żeby być pewnym. Bo z tego co mi się zdaje na l4 nie mogą Cię zwolnić

  • haen Autorytet
    Postów: 2003 1602

    Wysłany: 25 października 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odnosnie umowy na czas okreslony

    http://praca-kobiet.wieszjak.polki.pl/ciaza-i-prawo/257087,Ciaza-a-umowa-na-czas-okreslony.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2015, 19:20

    3i49j48aw0dpg1bk.png
  • Ginger84 Autorytet
    Postów: 2846 2157

    Wysłany: 25 października 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli koniec umowy przypada na termin wcześniejszy niż koniec 3mc pracodawca nie ma obowiązku przedłużyć umowy nawet jeśli pracownik przebywa wtedy na l4. Po 3mc umowa automatycznie zostaje przedłużona do dnia porodu a macierzyński załatwia się w ZUS i jest normalnie płacony.

    Redhotka lubi tę wiadomość

    mhsvwn15uuvvbx5t.png
    mhsv6iyefqc96uk2.png

    Aniołek [*] 5 tc 11.2014
  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 25 października 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli , o ciazy najpewniej jest powiedzieć po 3 miesiącu ciazy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od razu poszłam na l4 bo na początku wylądowałam w szpitalu, no ale byłam już po 3 miesiącach próbnych i 3 miesiącach umowy którą mam do końca maja 2017.

    a jacy są Twoi szefowie? jeśli są wporzo to jeśli im powiesz to może Ci umowę przedłuża?

  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 26 października 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej niezbyt było by im to na rękę tym bardziej ze dopiero kończy mi sie umowa na okres próbny. Wszystko bedzie zależało od tego co powie mi lekarz jeśli wszystko bedzie w porządku doczekam chwile i powiem im za jakieś 2 tyg w miedzy czasie wybiorę swój urlop zaległy ;)

  • haen Autorytet
    Postów: 2003 1602

    Wysłany: 26 października 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pogodynka172203 wrote:
    Czyli , o ciazy najpewniej jest powiedzieć po 3 miesiącu ciazy?

    Nie ma znaczenia kiedy powiesz, wazne jest kiedy uplywa 3 msc wzgledem konca umowy

    Tyle, ze umowa na okres probny a na czas okreslony to 2 rozne rzeczy
    Proponuje udac sie do jakiejs zaprzyjaznionej kadrowej
    http://www.infor.pl/prawo/praca/umowa-o-prace/321968,Ciaza-podczas-okresu-probnego.html

    3i49j48aw0dpg1bk.png
  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 26 października 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowa kończy mi sie w tym tygodniu, dokładnie z końcem miesiąca. Kolejna powinnam dostać chyba na proroku conajmniej. Aktualnie jestem w 5 tc wiec pod koniec listopada minął by 3 msc

  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 27 października 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie nic nie mów. jak dostaniesz nową umowę to możesz dopiero myśleć o L4. nie wiem jak to jest do końca przy tzw nowej umowie ale musisz pracować co najmniej 30 dni by mieć potrącone składki chorobowe. mówie nie wiem jak to jest czy 2 umowa liczy się jako przedłużenie pierwszej czy jako zupełnie nowa. czysto teoretycznie nawet przy podpisaniu nowej umowy a przed końcem I trymestru czyli 12 tc pracodawca ma prawo cię zwolnić. raczej tego nie robią ale mogą.
    ja też jestem w patowej sytuacji bo jestem od września na stażu z UP. staż mi się kończy na koniec lutego i pracodawca musi mnie zatrudnić na min. 3 m-ce. od marca muszę jeszcze pracować ten miesiąc żeby mieć opłacone składki chorobowe i mogę iść na L4. czyli na ostatnie 3 miesiące ciąży.

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 27 października 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie chce pracować jeśli bede tylko mogła, tylko chodzi mi o zaświadczenie od lekarza zeby nie dźwigać. A boje sie że jak to zobaczą to mnie wywala.. UP rządzi sie swoimi prawami, tam normalnie możesz iść na l4 i ńie mogą cie zwolńic, bo twój pracodawca przez cały staż dostawał na ciebie kasę i niestety musi ci zapłacić bez względu na zwolnienie.

  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 28 października 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, wiem że mogę iść na l4 ale wtedy pracodawca nie ma obowiązku mnie zatrudnić po stażu i nie należy mi się urlop rodzicielski. i tu jest pies pogrzebany. a ty jak chcesz pracować to dobrze. to narazie może załatw sobie od lekarza rodzinnego jakieś zaświadczenie że ze względów zdrowotnych (kręgosłup) nie możesz nic dźwigać. wyjaśnij mu sytuację i powiedz prawdę jak jest. a później dopiero jak będzie trzeba jakieś l4 ciążowe.

    Redhotka lubi tę wiadomość

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • Ania:) Przyjaciółka
    Postów: 83 81

    Wysłany: 31 października 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja słyszałam że pracownik w ciąży jest chroniony od początku. Jeśli lekarz potwierdzi ciążę juz możesz iść na l4.

    niedoczynność tarczycy, hashimoto.

    Maj 2018 - Aniołek (13 tydz)
    Czerwiec 2016 - Jaś (26 cykli starań)


    f2w3skjogh4goc3o.png
  • Ania:) Przyjaciółka
    Postów: 83 81

    Wysłany: 31 października 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://zielonalinia.gov.pl/Jakie-prawa-zapewnia-Kodeks-pracy-kobietom-w-ciazy-34389,64491,204,13

    niedoczynność tarczycy, hashimoto.

    Maj 2018 - Aniołek (13 tydz)
    Czerwiec 2016 - Jaś (26 cykli starań)


    f2w3skjogh4goc3o.png
  • Emieska Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 17 listopada 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam umowę na okres próbny do końca grudnia.Jestem w trzecim miesiącu ciąży. Pytałam znajomej,która jest radcą prawnym. Dowiedziałam się że jeżeli zgłoszę ciążę po zakończeniu 3 miesiąca ciąży to muszą mi tą umowę przedłużyć do dnia porodu.A jeśli ktoś jest na umowie zlecenie,o dzieło lub próbnej nie przekraczającej 1 miesiąca i 1 dnia to niestety prawo takich kobiet nie chroni.

    970b42caa3a77896cbc625b6b05cc537.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania:) wrote:
    A ja słyszałam że pracownik w ciąży jest chroniony od początku. Jeśli lekarz potwierdzi ciążę juz możesz iść na l4.
    Tak, mówisz o zwykłej umowie o pracę... Praca na okres próbny rządzi się innymi prawami o czym dziewczyny pisały i chyba dobrze, bo który pracodawca po 2 tyg. pracy chciałby mieć pracownika na zwolnieniu...

    Mona_M lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ