X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża, okres
Odpowiedz

Ciąża, okres

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po 13 dniach od współżycia test z krwi wyjdzie już prawidłowy? Czuje ze mam objawy ciąży a beta negatywna. Czy jeśli miałabym faktycznie te objawy to w becie z krwi by już to wyszło i byłaby pozytywna? Czy ja za dużo się naczytałam i panikuje jeśli chodzi o objawy i ciążę 🙈 miałam niby okres spóźniony 2 dni lecz był skąpy jak nigdy nie czułam dużego bolu trwał 5 dni, w pierwszych dwóch dniach były skrzepy . Czy mogło być to jednak plamienie implantacyjne?

    Ona
  • NN Autorytet
    Postów: 436 179

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie krwi jest wiarygodniejsze niż test, po 13 dniach teoretycznie już z krwi powinno wyjść, dla świętego spokoju zbadaj za dwa dni krew ubędziesz wiedzieć

    Zmartwiona97 lubi tę wiadomość

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A test zwykły powinien za parę dni też być już wiarygodny? Skoro teoretycznie jestem już po tej miesiączce /plamieniu? I czy jeśli robiłam test z krwi a czuje objawy to jeśli faktycznie była bym w ciąży to czy nie powinno być już to w krwi że beta wyjdzie że jestem w ciąży? Jeśli mam jakies niby objawy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2023, 21:54

    Ona
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiona97 wrote:
    A test zwykły powinien za parę dni też być już wiarygodny? Skoro teoretycznie jestem już po tej miesiączce /plamieniu? I czy jeśli robiłam test z krwi a czuje objawy to jeśli faktycznie była bym w ciąży to czy nie powinno być już to w krwi że beta wyjdzie że jestem w ciąży? Jeśli mam jakies niby objawy
    Beta wychodzi już nawet w 10 dniu po owulacji, a test sikany powinien wyjść w dniu spodziewanej miesiączki. Ogólnie to jeśli miałaś miesiączkę to nie możesz być w ciąży, ale jeśli nie jesteś pewna to zrób sobie nawet zwykły domowy test i wszystko będzie jasne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2023, 10:24

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś test z porannego moczu 1 kreska, mija 15 dni od stosunku. Martwię się bo ten okres miałam o wiele bardziej skąpy i bezbolesny mimo że trwał 5 dni. Często chodzę siku ale może przemarzlam.. I jestem senna. Czy powinnam powtórzyć jeszcze betę z krwi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2023, 11:35

    Ona
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Beta wychodzi już nawet w 10 dniu po owulacji, a test sikany powinien wyjść w dniu spodziewanej miesiączki. Ogólnie to jeśli miałaś miesiączkę to nie możesz być w ciąży, ale jeśli nie jesteś pewna to zrób sobie nawet zwykły domowy test i wszystko będzie jasne.

    I pytanie może głupie ale owulacje miałam 28 listopada,stosunek miałem 5 grudnia teraz w grudniu kolejna owulacja przypada mi 29 grudnia.... Czy zawsze powinno się patrzeć na tą owulacje co była czy na tą co będzie i dopiero po niej robić testy? Bo tyle się naczytałam wszystkiego że zglupialam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2023, 11:50

    Ona
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej to nie ciąża, ale ja bym zrobiła Betę dla pewności.

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiona97 wrote:
    Zrobiłam dziś test z porannego moczu 1 kreska, mija 15 dni od stosunku. Martwię się bo ten okres miałam o wiele bardziej skąpy i bezbolesny mimo że trwał 5 dni. Często chodzę siku ale może przemarzlam.. I jestem senna. Czy powinnam powtórzyć jeszcze betę z krwi?

    Skoro robiłaś betę w 13 dniu po owulacji, która nic nie wykazała, a potem jeszcze test, który też nie pokazał dwóch kresek, to niestety małe prawdopodobieństwo, że ciąża.
    Dodatkowo mówisz o okresie… Skoro był okres to na pewno nie jesteś w ciąży.

  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Skoro robiłaś betę w 13 dniu po owulacji, która nic nie wykazała, a potem jeszcze test, który też nie pokazał dwóch kresek, to niestety małe prawdopodobieństwo, że ciąża.
    Dodatkowo mówisz o okresie… Skoro był okres to na pewno nie jesteś w ciąży.
    Owulacja przypadala mi na 28 listopada bete z krwi zrobiłam 18 grudnia(beta 2.30)kolejna owulacje mam mieć 29 grudnia,stosunek był 5 grudnia nie muszę czekać do kolejnej owulacji aby powtórzyć test? Może to głupie pytania ale w internecie każdy pisze inaczej dużo głupot a ja to czytam i zaczynam wierzyć 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2023, 12:45

    Ona
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana a skąd wiesz kiedy miałaś owulację? Mam wrażenie że ty nie wiesz co to jest owulacja. Mówisz że owulację miałaś 28 listopada, a stosunek był tydzień później - już samo to stanowi że nie ma żadnych szans żebyś była w ciąży. Stosunek musi być plus/minus 2 dni przed lub po owulacji, czyli musiałby być w dniach 26-30 listopada.

    Mam nadzieję że Ci to szybko wyjaśnię, jak to zwykle u zdrowej kobiety wygląda:
    1 dzień cyklu - to dzień pierwszego krwawienia miesiączkowego.
    14 dzień cyklu - to często dzień owulacji, czyli moment w którym kobieta może zajść w ciążę. Aby do tego doszło należy współżyć w okolicy tego dnia rozpoczynając np. 2 dni przed tym terminem.
    28 dzień cyklu - to dzień spodziewanej kolejnej miesiączki - w tym momencie jeśli nie pojawi się krwawienie to robisz test ciążowy, który wyjdzie pozytywny jeśli jesteś w ciąży, a negatywny jeśli nie jesteś w ciąży. Pamiętaj przede wszystkim że ciąża = brak miesiączki/krwawienia, nie ma sensu wymyślać sobie objawów ciążowych jeśli dostałaś okres.

    Jeśli zaczęłaś się niedawno starać to miesiączka może się trochę zmienić - ja zawsze miała bardzo obfite miesiączki, a przy staraniach tak jakby mi się wyregulowały, zrobiły się "normalniejsze".

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zakładam że ty się starasz o dziecko, skoro tak usilnie chcesz znaleźć w sobie objawy ciąży, mimo że wszystkie testy wychodzą Ci negatywne, ale może to był strach przed zaciążeniem 😅

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Kochana a skąd wiesz kiedy miałaś owulację? Mam wrażenie że ty nie wiesz co to jest owulacja. Mówisz że owulację miałaś 28 listopada, a stosunek był tydzień później - już samo to stanowi że nie ma żadnych szans żebyś była w ciąży. Stosunek musi być plus/minus 2 dni przed lub po owulacji, czyli musiałby być w dniach 26-30 listopada.

    Mam nadzieję że Ci to szybko wyjaśnię, jak to zwykle u zdrowej kobiety wygląda:
    1 dzień cyklu - to dzień pierwszego krwawienia miesiączkowego.
    14 dzień cyklu - to często dzień owulacji, czyli moment w którym kobieta może zajść w ciążę. Aby do tego doszło należy współżyć w okolicy tego dnia rozpoczynając np. 2 dni przed tym terminem.
    28 dzień cyklu - to dzień spodziewanej kolejnej miesiączki - w tym momencie jeśli nie pojawi się krwawienie to robisz test ciążowy, który wyjdzie pozytywny jeśli jesteś w ciąży, a negatywny jeśli nie jesteś w ciąży. Pamiętaj przede wszystkim że ciąża = brak miesiączki/krwawienia, nie ma sensu wymyślać sobie objawów ciążowych jeśli dostałaś okres.

    Jeśli zaczęłaś się niedawno starać to miesiączka może się trochę zmienić - ja zawsze miała bardzo obfite miesiączki, a przy staraniach tak jakby mi się wyregulowały, zrobiły się "normalniejsze".
    Tylko Teraz ta miesiączka wyglądała inaczej praktycznie nic bólu i okres przeważnie mam 5 dni obfity a teraz najbardziej obfite były pierwsze dwa dni chociaż i tak w porównaniu do innych miesiączek te 2 dni były skape chociaż występowały skrzepy. Resztę czyli trzy dni to było takie delikatne krwawienie ale najbardziej zauważalne podczas sikania wtedy ze mnie wpływało najwięcej krwi a na podpasce nie tak dużo. Tym te okres różnił się niż pozostałe. Teraz biegam często siku i dlatego się martwię :( i jestem senna i zmęczona ale to może być przez to że miesiąc wstawałam po 4 do pracy a teraz wróciłam do Polski i to zmęczenie ze mnie opada

    Ona
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Ja zakładam że ty się starasz o dziecko, skoro tak usilnie chcesz znaleźć w sobie objawy ciąży, mimo że wszystkie testy wychodzą Ci negatywne, ale może to był strach przed zaciążeniem 😅
    Bardziej strach, mimo że mam narzeczonego stała pracę itd nie czuje się jeszcze na to aby zostać mama... A jeśli chodzi o owulacje to mam aplikacje z której staram się korzystać, dziękuję kochana za odpowiedzi potrzebuje kogoś z kim o tym pogadam bo ogólnie na internecie to oszaleć można im więcej człowiek czyta tym bardziej głupieje

    Ona
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiona97 wrote:
    Tylko Teraz ta miesiączka wyglądała inaczej praktycznie nic bólu i okres przeważnie mam 5 dni obfity a teraz najbardziej obfite były pierwsze dwa dni chociaż i tak w porównaniu do innych miesiączek te 2 dni były skape chociaż występowały skrzepy. Resztę czyli trzy dni to było takie delikatne krwawienie ale najbardziej zauważalne podczas sikania wtedy ze mnie wpływało najwięcej krwi a na podpasce nie tak dużo. Tym te okres różnił się niż pozostałe. Teraz biegam często siku i dlatego się martwię :( i jestem senna i zmęczona ale to może być przez to że miesiąc wstawałam po 4 do pracy a teraz wróciłam do Polski i to zmęczenie ze mnie opada
    Wszystko co opisujesz wskazuje na zwykły okres. W początkowej ciąży nie ma czegoś takiego jak krwawienie ze skrzepami, jeśli już to może być tylko jakieś brunatne plamienie.
    Skoro tak się boisz to polecam się zabezpieczać. Wystarczy że raz po jakiejś podróży/stresie przesunie Ci się owulacja (u mnie zawsze wariowała np. przy zmianie klimatu) i wpadniesz. Po co się stresować? Bo widać że trochę szalejesz 😆

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Zmartwiona97 Koleżanka
    Postów: 43 1

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Wszystko co opisujesz wskazuje na zwykły okres. W początkowej ciąży nie ma czegoś takiego jak krwawienie ze skrzepami, jeśli już to może być tylko jakieś brunatne plamienie.
    Skoro tak się boisz to polecam się zabezpieczać. Wystarczy że raz po jakiejś podróży/stresie przesunie Ci się owulacja (u mnie zawsze wariowała np. przy zmianie klimatu) i wpadniesz. Po co się stresować? Bo widać że trochę szalejesz 😆
    No chyba za bardzo się nakręciłam z tego przerażenia i objawy mi się pojawiły w głowie 🤣🙈 chociaż to sikanie mnie męczy częste bo nie mam przy tym bólu ani nic a chodzę często sikać... W piątek mam ginekologa chyba poproszę o tabletki będę bardziej spokojna bo oszaleć można heh

    Mira000 lubi tę wiadomość

    Ona
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ