X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża po 40-stce
Odpowiedz

Ciąża po 40-stce

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , nie wiem czy taki wątek już był, nie znalazłam :-(
    Chciałabym się zapytać jak znosicie lub znosiłyście ciążę po magicznej 40-stce :-)?
    U mnie jak na razie w porządku to 7 tydzień , ale poprzednią straciłam w 8 tygodniu :-( Ponieważ było to poronienie samoistne i wszystko pięknie się oczyściło samo , udało nam się zafasolkować w pierwszym cyklu po poronieniu :-) Tylko że to dopiero połowa sukcesu .... Czy podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami ? Wizytę mam za tydzień i wariuję już od tego czekania :-)

    Janina
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2018, 11:11

    Tosia80, Rencia, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jesteś zdrowa to ciąża nie powinna się różnić od ciaży 35 latki ;)
    A samo jej znoszenie, to już zupełnie inna sprawa, bardzo indywidualna, niezależna od wieku.
    Ja pierwsze dziecko urodziłam jak miałam 34 lata, teraz urodze na przełomie 37/38 lat i póki co, obie ciąże sa podobne.

    Ale mam mnóstwo dużo młodszych koleżanek z problemami w ciąży, wiec jak pisałam,jeśli jesteś zdrowa, to niech wiek nie będzie żadnym wyznacznikiem.

    Życzę powodzenia na wizycie!

    Foto_Anna, Rencia lubią tę wiadomość

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Ylya
    u mnie to akurat nie był problem z zajściem w ciążę , więc mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze . Badania porobiłam wszystkie wcześniej wyszły ok , oprócz cholesterolu który nie sądzę żeby miała jakieś większe znaczenie. Jeszcze raz dziękuję :-)

    Ylya wrote:
    Był już taki wątek, ale jak mogę Ci dodać otuchy tutaj, to spróbuję... Po pierwsze gratulacje! W naszym wieku to ponoć najtrudniej zajść w tę ciążę. Powiem Ci, że ja się nastawiałam na ciążę, jak na wielkie wyzwanie, z wszelkimi możliwymi powikłaniami, problemami i tragediami włącznie, zaszłam w wieku 40 lat (po poronieniu samoistnym w wieku 38 lat) i dziś zaczęłam III trymestr. I jest ..super! Czuję się świetnie, oczywiście coś tam boli (u mnie plecy) ale bez przesady, mały rośnie, jest szansa, że urodzę :-) Ważne, żebyś była dobrze podiagnozowana i jeśli coś masz wykrytego, to to dobrze kontrolowała. Tarczyca, mthfr, ciśnienie, cukrzyca, problemy zakrzepowe - to warto mieć pod ścisłą kontrolą, bo tu najczęstsze przyczyny poronień, poza wadami genetycznymi oczywiście. Ale na te drugie nie masz wpływu. Trzymam kciuki za dobre wieści z wizyty! Dużo leż, odpoczywaj, nie stresuj się i korzystaj z pięknej pogody!

    Ylya lubi tę wiadomość

    Janina
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki serdeczne :-)
    Maja mała też ma na imię Ala :-)
    Mama-Ali wrote:
    Jeśli jesteś zdrowa to ciąża nie powinna się różnić od ciaży 35 latki ;)
    A samo jej znoszenie, to już zupełnie inna sprawa, bardzo indywidualna, niezależna od wieku.
    Ja pierwsze dziecko urodziłam jak miałam 34 lata, teraz urodze na przełomie 37/38 lat i póki co, obie ciąże sa podobne.

    Ale mam mnóstwo dużo młodszych koleżanek z problemami w ciąży, wiec jak pisałam,jeśli jesteś zdrowa, to niech wiek nie będzie żadnym wyznacznikiem.

    Życzę powodzenia na wizycie!

    Mama-Ali lubi tę wiadomość

    Janina
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ