X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w podwójnej macicy
Odpowiedz

Ciąża w podwójnej macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nathaliee Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 24 września 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są na forum dziewczyny, które urodziły mając podwójną macice?
    Ja urodziłam się z taką wadą, mam dwie odrębne macice i dwie szyjki. Jestem w 10tyg ciąży po mniej więcej roku starań. Na szczęście zaszłam w ciążę w większej macicy, więc to dobrze wróży. Natomiast.. Boję się, staram się nie czytać za duzo w internecie i lekarz też mnie uspokaja, a miał już kilka pacjentek z taką przypadłością, jednak nie dopytywałam się o szczegóły. Wiem tylko, że czeka mnie cesarka. Ogólnie czuję się dobrze, mdłości raz są, raz nie ma, brzuch lekko pobolewa, od kilku dni może trochę mocniej, jak na okres, plamień żadnych nie mam. Biorę dopochwowo luteine oraz duphaston, lekarz powiedział, że do 12tyg będę brała. Za tydzień mam kolejną wizytę i jestem z jednej strony bardzo zestresowana, a z drugiej na maxa podekscytowana.
    Zależy mi na tym, żeby znaleźć kogoś, kto ma już doświadczenie z całym przebiegiem ciąży przy takiej wadzie, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim czy są szanse, że wszystko będzie dobrze?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ