X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa od początku
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa od początku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcelcia Ekspertka
    Postów: 269 79

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, ze wzgledu na IO i podwyższony cukier mam od razu stwierdzoną ciąże cukrzycowa. Do tego mam nietolerancję pszenicy, mleka krowiego, śmietany, wołowiny i wieprzowiny. Co mam więc jeść? Posiadacie jakieś sprawdzone przepisy, dania?

    Nowy początek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wejdź na wątek cukrzyca ciążowa tam być może więcej info dostaniesz.
    Są dziewczyny które służą pomocą, rada czy przepisem.
    Mam nadzieję że znajdziesz tam pomoc.

    Gratuluję fasolki i życzę dużo zdrówka.

    Ps nie martw się będzie dobrze.
    Ja też mam IO obecnie już stan przedcukrzycowy :-(
    Cukrzycę ciążowa miałam stwierdzona w 8to i skończyłam na insulinie nocnej jak i po posiłkach.
    Dałam radę więc i ty dasz:-)
    Ja bym jadła to co do ten pory tylko że mniejsze porcje i częściej.
    Po każdym posiłku mierzylabym cukier.
    Zapisz się do diabetolog na NFZ to będziesz miała zniżkę na paski bo są drogie, powinnaś dostać też od niej glukometr.
    Ja poszłam do diablo właśnie po poradę co mam jeść bo mam IO a ta mi glykometr z recepta w łapkę gratis skierowanie na krzywa. :-)
    Dziś się cieszę synkiem 20m-nym.
    A płakałam strasznie że muszę się kluc hihi

    IO idzie teraz w odstawke traktuj ja jakby jej nie było.
    Będziesz mierzyć cukry po każdym posiłku zobaczysz jakie będę cukry jak będą przekroczenia dostaniesz insulinę.
    Najlepiej być pod opieką diabetologa.
    Powodzenia

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ