X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 18 maja 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od zawsze byłam pewna, że nawet jakbym miała babcie pod ręką to bym Lisę wysłała do żłobka. Pomoc i opieka z doskoku jak najbardziej mile widziana, ale nie na pełen etat, tego bym nie chciała.

    OrT4p2.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4402 1869

    Wysłany: 19 maja 2023, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi, ja przy jękach też wymiękam. Ale trochę przywyklam. Iga porozumiewa się głównie jeczac.
    O ile Ula w domu też daje popalic, to Iga na mnie działa tak, że nie wyobrażam sobie, że mogłaby nie chodzić do przedszkola. Na pewno trafiłabym do psychiatryka. Tydzień i ja już zrzędzę i warcze. Dzisiaj ostatni dzień, to może się nie pozabijamy;D
    Mama pp, ja też nie chciałabym,żeby babcia zajmowała się na pełen etat. Dziecko byłoby żywione paluszkami, sucha bułka i oglądałoby bajki 24/h. No i zero samodzielności, bo przecież pijąc że szklanki wyleje wodę, a jak wejdzie na krzesło, to spadnie. Nie wyobrażam sobie. Ale z drugiej strony jak mi czasem Ula chorowała tak, że była w żłobku 2 dni, to bym wolała tego uniknąć i babcia byłaby dobrym rozwiązaniem. Na razie na szczęście nie mamy problemu. Najmłodsze pójdzie dopiero do przedszkola, to może zdąży się cała gromadka wychorowac chociaż trochę.

  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 19 maja 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp musisz ten żłobek jeszcze mieć i mieć na niego fundusze :) tu gdzie ja mieszkam w całej gminie nie ma żłobka, do końca 2024 roku ma powstać pierwszy żłobek- akurat w mojej wsi. Do najbliższego miasta 200tys mam 15 km ale tam też jest problem z państwowymi żłobkami a na taki zupełnie prywatny mnie nie stać. Tez bym chciała zeby Ola byla z dziećmi bo uwielbia no ale cóż 😉

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 19 maja 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek, ale z tego co piszesz Ola całe dnie spędza na świeżym powietrzu i biega z dziećmi, więc nic jej nie brakuje 😊

    OrT4p2.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 maja 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak! Ja sie ciesze, ze Mia poszła do przedszkola chwile przed 2 urodzinami i mlody teraz tez idzie... Ale jednak babcia z doskoku, jak sie cos wali i pali to tez mega opcja...
    No i to jest jeszcze to, ze to miejsce w placowce, to tez nie zawsze taka oczywista opcja... Jeszcze jak ktos bardzo chce i sie nie dostanie, to szkoda, no ale trudno, a jak ktos ma noz na gardle i musi, a miejsca nie dostanie, to masakra🙈

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4245 1256

    Wysłany: 19 maja 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego hotelu będę miała najgorsze wspomnienia. Powiesiłam dół bikini na tarasie na krześle. Wieczorem przyszłam i podnoszę z ziemi a pod nimi jaszczurka 🤯
    Zakazalam otwierać balkon. Mąż wyniósł kąpielówki. Wieczorem poszłam, biorę z podłogi, nauczona przygoda trzącham nimi żeby w razie co wytrzepać jaszczurkę 😅 wypadło 6 wielkich chrząszczy i powiedziałam że mam dość. Niech to sam ogarnie. Wypadło ze spodenek jeszcze 4 chrząszcze. Z 5 cm mają te olbrzymy. Obrzydlistwo! Dziś leżymy na łóżku. Mąż wypatrzył ze jaszczurka siedzi wysoko na zasłonie od strony okna. k! Mam dość.
    Oliwier cudowne dziecko na wakacjach. Upatrzył sobie ojca i wszystko tylko z tatusiem. A ja wzięłam tylko jedna książkę i to tak straszna ze teraz ledwo spie w nocy.
    Mojemu dziecku na plazy przeszkadza piasek a w basenie woda 😂 nie chce nawet stop na piasku stawiać. A w piaskownicy bawi się ładnie. Nadal ma lekkiego gila wiec się nie kapie. Czasem tylko stopy pozwolimy zamoczyć. Raz pobiegał w aquapark w wodzie do kolan i już kaszlał w nocy. Wiec dziękuje. Zakaz kąpieli. Siedział w domu tydzień przez wakacjami, nie będę po powrocie znowu z nim siedzieć.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4245 1256

    Wysłany: 19 maja 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez wolałabym żeby zamiast tak rozdawać pieniądze zapewnili odpowiednie środki. Mniej pieniędzy, dla mnie może być nawet 200+ ale chce mieć pewność ze dziecko dostanie się do żłobka (i ten żłobek będzie w okolicy nawet jak to jest wieś), przedszkole darmowe i miejsce zapewnione. Place zabaw. Opieka medyczna cywilizowana. Jak dzwonie na recepcje to dostanę wizytę tego samego dnia i ktoś odbierze ten telefon. Dostępni fizjoterapeuci na NFZ z terminami w ciągu miesiąca a nie lat. Starsze dzieci będą miały korepetycje w ramach nauczania w szkole, takie spotkania 1:1 z nauczycielka która jeszcze raz wytłumaczy dziecku to czego nie rozumie. Fajne zajęcia dodatkowe typu karate, judo, czy balet.

  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 19 maja 2023, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe jak tak czytam to mi się nasuwa ze trzeba by się do Szwecji przeprowadzić żeby to wszystko tak było 😀

    Mama pp tak my otwieramy woreczek 😅 u nas jutro przyjęcie urodzinowe a mały urodziny ma w niedziele.

    Ja wciąż nie zdecydowałam co z tym rowerkiem 😅 cierpliwa to przez Ciebie 😅🙈🙈 chyba zamówię ten kidwell i porównam. Chaos ten cariboo tez brałam pod uwagę ale jakoś mnie wizualnie nie przekonał. I poza tym te nowe modele tez już prawie 400 zł kosztują.

    My byliśmy wczoraj na trzecim cięciu i fryzjera mały był mega spokojny aż ta fryzjerka była w szoku ze on ma dopiero dwa lata 😅 oby mu to zostało. Za to dzisiaj w sklepie zobaczył wafelka i mówi do mnie mama kupi mam ochotę 😅😅 kurde chyba wolałam jak tyle nie mówił 😅😅

    Jestem na opiece na małego, on ma drzemkę a ja właśnie umylam wszystkie okna, takie urozmaicenie zamiast pracy 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2023, 14:14

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4402 1869

    Wysłany: 19 maja 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agrafka, tak można żyć, kiedy na drzemce można zrobić coś innego niż praca. Ja się o moich oknach nie wypowiadam. Proszą się, ale moje dziewczyny je non stop 'myja' albo liza albo po prostu obpalcowuja. Póki widać czy jest dzień czy noc nie myje.
    Ale serio, one taki brud generują, a nie mogę im wszystkiego zabraniać. Mam nadzieję,że wkrótce wyrosna.
    Ula też tak już nawija. Ale ona mówi, Ula chce loda, dać zupkę Uli i tak w trzeciej osobie.
    Zoe, mój najlepszy urlop był w hotelu, gdzie w nocy zdeptałam karalucha. Jak rano zobaczyłam ta bestie. Jezu, bydle. Ale to kanary, one tam wszędzie biegają. Jest się z czego teraz pośmiać.
    Ciekawe gdzie trafimy we wtorek. Hotel nie jest na wypasie, bo ważna była cena i zjeżdżalnie, ale ludzie się,że dramatu nie bedzie;D

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 maja 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak bylam na Maderze, to jaszczurki byly na porzadku dziennym wszedzie, gdzie tylko sie ruszylismy, nawet podczas zwiedzania na co drugim zdjeciu jaszczurka, bo byly naprawde doslownie wszędzie

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 19 maja 2023, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agrafka to udanej imprezy 😊

    Śpimy u rodziców z Lisą w jednym łóżku pod kołdrą, już wiem że muszę jej kupić kolejny, większy śpiworek. Jeszcze nie jest gotowa na kołdrę 😅🙈

    OrT4p2.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 20 maja 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir zazdroszczę, że pomimo cesarek dalej możesz brać pod uwagę kolejne bobo.
    Ja marzę o 4 dziecku ale jak mi nagadali co mi grozi w 4 ciąży to jestem pełna obaw. Stary nie chce nawet słyszeć. Ciągle powtarza, że nie chce być wdowcem 🙈

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4354 5521

    Wysłany: 20 maja 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale w Twoim konkretnym przypadku czy ogólnie przy 4 cesarce?

    na mnie nie patrz, zdaje sobie sprawę, że w oczach większości jestem nieodpowiedzialna 🤪

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 20 maja 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ale w Twoim konkretnym przypadku czy ogólnie przy 4 cesarce?

    na mnie nie patrz, zdaje sobie sprawę, że w oczach większości jestem nieodpowiedzialna 🤪

    W moim.
    Już jak mnie zszywali po 3 cesarce to mówili, że mieli problem bo ścianki macicy bardzo cienkie i że kolejnej ciąży może nie wytrzymać.

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4245 1256

    Wysłany: 21 maja 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp ja właśnie dziś będę wyciągać pościel dla małego. Dziś do drzemki kazał mi dać moja kołdrę, wiec śpi z nią w swoim łóżeczku. Zobaczymy czy będzie się odkrywał. Ostatnio śpi bez jazdy po całym łóżku.

    Wczorajszy powrót był dla niego ciężki. Widać było ze był bardzo zmęczony w samolocie ale nie mógł zasnąć. Nie mógł znaleść sobie miejsca. Brzęczał i jęczał. Zasnął dopiero w taksówce ok 23:30. Śpiącego wniosłam do domu.

    Koleżanki z pracy synowa miała zagrożenie pęknięcia macicy. Trzy szybkie ciąże. między drugim a trzecim dzieckiem nie ma nawet roku różnicy. Ona w połogu czy zaraz po połogu zaszła w ciąże.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 21 maja 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz lot powrotny był ciężki. Znowu opóźnienie, a Lisa w samolocie robiła wszystko tylko nie spała 🙈

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 21 maja 2023, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa ale nie płakała, tylko 3 min.nie potrafiła usiedzieć spokojnie.

    OrT4p2.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 22 maja 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agrafka jak się udała impreza? Spóźnione 100 lat 🥳

    Kto następny? 🙃

    OrT4p2.png
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 22 maja 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp dziękujemy 😘 impreza bardzo kameralna, wszystko się udało 🙂 dzisiaj mały świętuje w żłobku

    Jak się Lisie podobało w PL? 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2023, 09:43

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4196 758

    Wysłany: 22 maja 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie, chciałam pytać już wcześniej, jak wyglądają urodziny w Waszych żłobkach? Za moich czasów to się nosiło cukierki dla wszystkich dzieci.

    Lisie bardzo się podobało w Polsce, miło mnie zaskoczyła. Taka grzeczna dziewczynka, nie robiła afer, ładnie jadła wszystko co przygotowała babcia i nawet drzemki miała 😊 Powrót był trochę cięższy, ale dało się przeżyć. Z dystansem podchodziła do dziadka i wujków, ale z babcią się zakolegowała 😄
    Szkoda, że te parę dni tak szybko zleciały, choć pewnie jak byłybyśmy na stale z nimi to już tak fajnie by nie było 🤣


    OrT4p2.png
‹‹ 2176 2177 2178 2179 2180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ