X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2020 :)
Odpowiedz

CZERWIEC 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Karola111 Ekspertka
    Postów: 200 291

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie teraz przy dwójce dzieci zacznę o siebie dbać. Koniecznie zrzucę te dodatkowe kg - max 55 kg chce ważyć. Dziś rano zastanawiałam się co mam zrobić z dzieckiem które woła że chce siusiu i powinnam wyjąć go z łóżeczka, zanieść do toalety, tam rozebrać i posadzić na nocniku... I jak ja mam to zrobić jak nie mogę wstać z łóżka a każdy krok kończy się płaczem... Nasze dzieci są najważniejsze i to dla nich musimy o siebie zadbać. Myślę że po porodzie znajdę godzinę żeby pójść na wizytę - najwyżej mąż będzie spacerował z dziećmi pod gabinetem. A później ćwiczenia w domu to kilka minut dziennie.

    11.2017 Aniołek [*] 10 tc
    12.2018 Synuś 💙

    cazdto9.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Kurde, a ja mialam lusterko do obserwacji, ale nie wiem co maz z nim zrobil jak sprzedalismy moje auto :/

    Aaa mi dzisiaj przyszly maaterialy na pieluszki wielo🤩🤩🤩 musze domowic jeszcze napy i jade i z tym tematem. Ogolnie czas zaczac ogarniac wyprawkę, zeby pozniej lezec i pachniec i czekac. ca921377809c.jpg

    Też mam te kosmokoty i lilę xD
    PLPaulina wrote:
    Siedziałam i porównywałam wymiary starszej córki do Natali.

    Trochę w innych tc te wizyty wypadają..ale..
    przeraża mnie długość kości udowej. U starszej w 30tc to było 5.63cm.
    A u małej w 26+5 to już jest 5.49 cm.

    A Starsza córka jest naprawdę wysoka jak na swój wiek. A ta jeszcze wyższa się szykuję.

    Ja wam powiem, ze mnie cukrzyca nie rusza. Wśród wszystkich chorób ciążowych ta naprawdę to pikuś.
    Jedynie jeśli moje cukry nie będą po raz kolejny ok. Biorę na noc 12j.
    I w dzień 5j. To znowu będą chcieli kończyć ciążę wcześniej..
    Ale ja bym chciała rodzić sn, a oni nie mogą mi podać oksytocyny.

    I coraz bardziej oddala się ode mnie wizja porodu sn. ☹️☹️☹️

    To ja Cię pocieszę, że ostatnio zachodziłaś w głowę jak upchnęłam prawie dwulatka w łupinie, a Stasiek miał też mega długą kość udową całą ciążę :P już nie chce mi się wartości szukać, ale wagowo był cały czas 2tyg do przodu, a pozostałe wymiary miał mniejsze i właśnie nogi podbijały tą wartość. Także musiały być jeszcze bardziej w przód :P

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam się nie chwaliłam pierwszymi gatkami ;)

    1dfef82eb714.jpg

    Teraz jeszcze dopracuję wykrój i będę tylko kroić, bo kolejne już chcę ozdobić aplikacjami, więc jeszcze będę czekać za paczką :P

    Finezja, koszt szycia w dużej mierze zależy jednak od tego co chcesz szyć i z czego, ale jest i tak nieporównywalnie niższy od kupna :P

    Finezja19, Alma84, Asiulka84, KatWomanDo, PLPaulina, Yamajka, Bera1983, Karolka9, Moniquue, monia0586 lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 24 lutego 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga z ktorego wykroju robilas gacie? Bo ja bym chciala na noc malej zrobic, ale totalnie nie wiem jak sie do tego zabrac.

    Finezja te materialy ze zdjecia to 350 zl, szacuje ze wyjdzie mi z tego ok. 15 otulaczy na rozne rozmiary ale nie wiem ile bede w stanie zrobic z bambusa wkładów, albo kieszonek lub aio, a z bambusa bym zrobila koc taki jest przyjemny i mily hahah. Materialy to nie jedyny wydatek, bo jeszcze gumki napy itd. Ogolnie peluszki sa bardzo pracochlonnechcac zrobic je starannie, wiec jak pomysle o tym to mi sie nie chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 22:13

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 24 lutego 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam z Katrina's Soaker Improved. Ale trzeba je wydłużyć. Ja skróciłam ściągacze, a pas wydłużyłam i jak przymierzałam formowankę do środka to jest tak akurat na wysokość. Kolejne wydłużę też tą gatkową część, nie tylko pas. A na gatki z PULu wydłużę jeszcze bardziej, bo tam pas jest z mikropolaru i mógłby on ciągnąć wilgoć. Jutro będę przymierzać inne wykroje Katriny, bo jest ich kilka i może jakiś już będzie wydłużony, jeśli nie to sama to zrobię

    KatWomanDo, Izape_91 lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, no Hania w 37+6 ważyła 3370g. Więc w sumie w normie. Liczę że młodsza będzie szła podobnie. 😊

    Izape_91, Kinga13 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale masz Kinga zdolności do szycia. 🤩🤩

    Kinga13 lubi tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 25 lutego 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja jak tylko wzielam pul do reki to stwierdzilam, ze bedzie ostra jazda przy szyciu, zobaczymy ktora maszyna da rade 😂 zycze sobie powodzenia, ale mam igly do dzianin, jak trzeba będzie to wjedzie polpergamin.

    A co myslisz o coolmaxie do gatek zamiast mikropolaru?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2020, 08:54

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Moniquue Autorytet
    Postów: 596 575

    Wysłany: 25 lutego 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie siedzę na krzywej. Miałam robioną jak nie byłam w ciąży i było okej. Teraz samo wypicie mi nie sprawia problemu, ale siedze i mi niedobrze :/ w ogóle duszno, słabo. Może od niewyspania i z głodu. Byle przetrwać 🤦‍♀️

    06.2020 👶🧚‍♀️
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 25 lutego 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniquue trzymaj się kochana.Ja idę w sobotę z mężem.Odwlekałam jak się dało.

    Moniquue lubi tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 25 lutego 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniquue wrote:
    Ja właśnie siedzę na krzywej. Miałam robioną jak nie byłam w ciąży i było okej. Teraz samo wypicie mi nie sprawia problemu, ale siedze i mi niedobrze :/ w ogóle duszno, słabo. Może od niewyspania i z głodu. Byle przetrwać 🤦‍♀️
    Dasz rade ✊uwazaj tylko jak wrocisz do domu bo mozesz miec zjazd po glukozie ja sie czulam fatalnie ale zjadlam sniadanie i poszlam spac i bylo ok. Postaraj sie zajac czyms zeby nie myslec 😊

    Moniquue lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi strasznie się potem jechało autem. Myślałam że zaraz stanę i będę wymiotować.

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniquue trzymaj się, musisz dać radę! ;) Ambriel ja też wybieram się w sobotę, już 2 razy przekładałam ale w końcu nie mam wyjścia i muszę ;(
    Patrzyłam na ten fotelik, który polecałyście avionaut i waga rzeczywiście robi wrażenie, szczególnie w porównaniu do tego co ja miałam cybexa który ważył prawie 5 kg... Przy mojej posturze jak sama ważę ok 50 kg to wziąć fotelik 5 kg z dzieckiem też ok 5 kg i przenieść go gdzieś dalej albo po schodach to jest naprawdę wyczyn.

    Moniquue lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na cybexie powinni pisać, że nie nadaję się do noszenia. 🤣🤣🤣

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Kinga ja jak tylko wzielam pul do reki to stwierdzilam, ze bedzie ostra jazda przy szyciu, zobaczymy ktora maszyna da rade 😂 zycze sobie powodzenia, ale mam igly do dzianin, jak trzeba będzie to wjedzie polpergamin.

    A co myslisz o coolmaxie do gatek zamiast mikropolaru?

    Ja pożyczyłam Lidlaka od koleżanki i mam jakąś uniwersalną igłę i szyła ten PUL, za to z tym marszczeniem poległam na całego... ale jeszcze do niego wrócę xD ale zostawiam na koniec, bo może poprzestawiam coś i potem nie będę umiała wrócić żeby znowu szyć wełnę, albo formowanki xD

    Coolmax to nie jest elastyczny raczej. Także niezbyt. Ten mikropolar w PULowych gatkach to jest tylko na ściągacze, a w środku nie masz żadnej drugiej warstwy. Dziewczyny na szyciowej grupie w ogóle radziły w rozmiarze NB tylko naturalne od pupy. Także tego mikropolaru to kupiłam tylko metr na te ściągacze

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Moniquue Autorytet
    Postów: 596 575

    Wysłany: 25 lutego 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Początek tej krzywej był okropny, ale po jakichś 30 minutach już czułam się w miarę normalnie.
    Mam wyniki morfologii i chyba jednak mąż mnie zaraził albo to zatoki 😔 Leukocyty i neutrofile przekraczają normy. Erytrocyty są niziutko na granicy, ale jeszcze się mieszczą. A krzywa cukrowa prezentuje się tak:
    Na czczo 4.34 mmol/l (78 mg/dl)
    po 1h 4.74 (85)
    a po 2h 4.68 (84)
    Chyba nie ma żadnego minimum? Ostatnio często mam ochotę na słodkie. Na krzywej przed ciążą wyniki miałam wyższe 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2020, 18:30

    Karolka9, KatWomanDo lubią tę wiadomość

    06.2020 👶🧚‍♀️
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 879

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Ambriel ja też wybieram się w sobotę, już 2 razy przekładałam ale w końcu nie mam wyjścia i muszę ;(
    .
    Calineczko to w sobotę się jednoczymy w glukozie :)

    Moniquue wyniki piękne i zdrówka dla was :)

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze w ciąży leukocyty są podwyższone a erytrocyty obniżone. 😊

  • Moniquue Autorytet
    Postów: 596 575

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak są sporo powyżej normy to coś się jednak dzieje. Normalne jest jak są delikatnie podwyższone ;)

    06.2020 👶🧚‍♀️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zrób crp 😊

    Moniquue lubi tę wiadomość

‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ