X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czy to poród?
Odpowiedz

Czy to poród?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie do mam które już rodziły. Jakie miałyście oznaki, że zaczął się u Was poród?

  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 442

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Regularne coraz silniejsze skurcze. Wody mi nie odeszły. Dopiero w szpitalu lekarz przebił pęcherz płodowy.

    Mala.mi lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się, że zacznę panikować i nie będę wiedziała co zrobić albo przeciwnie-że przeocze. W sumie trudno mi ocenić jaki mam próg bólu.

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 340 223

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadne. Miałam wywoływany bo był 41tc i nic się samo nie działo, ale wcale nie czułam że poród się zaczął.
    Ból jak na miesiączkę lub jak przy rozciąganiu macicy które miałam przez większość ciąży (raczej ciągły a nie że co kilka min) i z którym w życiu nie pojechałabym do szpitala.
    Wody przebili w koncu bo na samą oxy była prawie zadba reakcja. Potem jakiś zastrzyk.
    Dopiero przy ~6cm rozwarcia cokolwiek poczułam. Ale też bez szału. Pamiętam że mówiłam że z czymś takim to bym mogła nawet auto prowadzic 🙈 i sama się przywieźć. Także dobrze że byłam w szpitalu bo jakbym się dopiero zaczęła leniwie zbierać w domu na tym etapie to by było ciekawie.

    Żadnych skurczów przez cała pierwsza fazę porodu. Bardzo minimalne - po 2-3 sekundy- przy partych. W zasadzie rodziłam bez skurczy 🤷🏻‍♀️ na komendę położnej.

    Przy drugim znów się boje ze nie będe wiedzieć kiedy się zacznie 😅 będę raczej prosić znów o wywołanie i wcześniejsze położenie na patologie.

    Mala.mi lubi tę wiadomość

  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 442

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak to tylko pozazdrościć. Moje bóle początkowo były znośne, ale od jakichś 5cm to już był dramat. okropny ból. Parte już lepiej bo poszło w miarę szybko.
    No ale ogólnie nie da się przeoczyć skurczy porodowych...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2023, 20:45

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Żadne. Miałam wywoływany bo był 41tc i nic się samo nie działo, ale wcale nie czułam że poród się zaczął.
    Ból jak na miesiączkę lub jak przy rozciąganiu macicy które miałam przez większość ciąży (raczej ciągły a nie że co kilka min) i z którym w życiu nie pojechałabym do szpitala.
    Wody przebili w koncu bo na samą oxy była prawie zadba reakcja. Potem jakiś zastrzyk.
    Dopiero przy ~6cm rozwarcia cokolwiek poczułam. Ale też bez szału. Pamiętam że mówiłam że z czymś takim to bym mogła nawet auto prowadzic 🙈 i sama się przywieźć. Także dobrze że byłam w szpitalu bo jakbym się dopiero zaczęła leniwie zbierać w domu na tym etapie to by było ciekawie.

    Żadnych skurczów przez cała pierwsza fazę porodu. Bardzo minimalne - po 2-3 sekundy- przy partych. W zasadzie rodziłam bez skurczy 🤷🏻‍♀️ na komendę położnej.

    Przy drugim znów się boje ze nie będe wiedzieć kiedy się zacznie 😅 będę raczej prosić znów o wywołanie i wcześniejsze położenie na patologie.
    O kurcze, no to nieźle 😉
    Z jednej strony dobrze, że tak bezboleśnie ale z drugiej strony można przeoczyć 🙈...
    A jak zachowuje się przy tym dziecko? Jest bardziej ruchliwe czy może właśnie ruchy są mniej wyczuwalne?

  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam dwa porody za Sobą, każdy zaczal się od lekkich skurczy,coś jak przypominające, po czym skurcze stawały się coraz bardziej odczuwalne- pierwszy poród 6 h,skurcze mocniejsze pojawiły się jakoś dwie godziny przed urodzeniem sie dziecka, drugi poród 3 h od pierwszych skurczy,ledwo dojechałam do szpitala, bóle niesamowite córka urodziła się jakoś 7 min po wjeździe na porodówkę... przy pierwszym porodzie wody przebito Mi na porodówce, przy drugim nawet nie wiem kiedy odeszły, bo miałam takie bóle i byłam tak oszołomiona, że nawet nie zwróciłam na to uwagi..

    Mala.mi lubi tę wiadomość

  • Mala.mi Przyjaciółka
    Postów: 299 45

    Wysłany: 22 grudnia 2023, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy u Was zaczęły się skurcze przepowiadające?

  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 22 grudnia 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś dwa tygodnie przed porodem

    Mala.mi lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ