X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Duphaston a spodziectwo.
Odpowiedz

Duphaston a spodziectwo.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, może Wy coś wiecie więcej na ten temat By wpływu duphastonu na spodziectwo :( łam dzisiaj u gin i na lekkie plamienia (kolor kawa z mlekiem) przepisała mi duphaston. Zawsze przed okresem miałam dwa dni ciemnobrązowe plamienia. Brałam przez dwa cykle duphaston i inna gin stwierdziła, że widocznie taka moja "uroda" i mam się nie martwić. Teraz jestem w 6tydz4dzień (wg USG 6tydz6dzień) i sama nie wiem czy brać ten duphaston, bo naczytałam się właśnie o badaniach, które wykazują, że branie duphastonu może powodować spodziectwo. Gin powiedziała mi, że skoro mam mdłości i inne objawy, to progesteron raczej szaleje. Głupia nie zapytałam się jej, czy nie lepiej zmierzyć poziom progesteronu i jeżeli będzie niski to dopiero brać duphaston :(

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw, miliony kobiet biorą duphaston i nic się nie dzieję.
    Ja akurat brałam luteine ale to też progesteron. I mój synek jest zdrowy :)

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie większość chyba dziewczyn wspomaga się luteiną/duphastonem. Przeraziły mnie artykuły w necie o spodziectwie i sama nie wiem co myśleć. Nie chcę zaszkodzić bobasowi w żaden sposób biorąc/nie biorąc duphastonu. W sumie skoro lekarze tak często przepisują duphaston kobietom i to nawet profilaktycznie...

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzka mysle ze ten duphaston ci niezaszkodzi. Ale jak masz naprawde watpliwpsci to moze zadzwon do swojej gin. bo w internecie mozna wyczytac wszystko.

    aa i wbijaj do nas na watek grudniowek bo widzialam ze wpisalas sie na liste online :)

  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston może uratować ciążę, wiec nie wiem nad czym ty się zastanawiasz? Gdyby to spodziectwo miało oznaczać wszystkie dzieci, których mamy braly duphaston, to chyba 50% dzieci miało by to zaburzenie?

    polkosia lubi tę wiadomość

    km5st5odymuuq2ts.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ