X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dysproporcje w pomiarach USG
Odpowiedz

Dysproporcje w pomiarach USG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paproszek Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 20 maja 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Proszę, napiszcie, czy dysproporcje w pomiarach USG są czymś niepokojącym? Z OM wychodzi mi 16t5d.
    Wg BPD (wymiar dwuciemieniowy) wychodzi 17t2d
    HC (obwód główki) 16t2d
    AC (obwód brzucha) 16t0d
    FL (kość udowa) 15t5d

    Martwią mnie te różnice miedzy szerokością a obwodem główki no i ta (chyba) za mała kość udowa.

    Czy takie odchylenia są czymś normalnym?

    oar8gzu3hv6ef4hs.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 22 maja 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sugerowałabym podpytać lekarza ginekologa :) jeśli o mnie chodzi, też miałam dysproporcje, lekarz mówił, że to normalne na tym etapie, daj maleństwo spokojnie rosnąć....:) a dla spokoju zapytaj lekarza :)

    paproszek lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 22 maja 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dysproporcje +- 2 tygodnie to normalna sprawa :)

    PS U nas kość udowa też zawsze wychodzi mniejsza :) A my ani nasi rodzice wielkoludami nie jesteśmy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2017, 15:43

    paproszek lubi tę wiadomość

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • misKolorowy Autorytet
    Postów: 666 673

    Wysłany: 28 maja 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie +/- 2 tyg od terminu z om jest ok, u nas tez tak było, na którymś usg mieliśmy nawet te dwa tygodnie, ale lekarz kazał się nie martwić, bo to statystycznie dzieci mają takie wymiary na danym etapie ciąży, ale przecież każde dziecko rodzi się inne, więc i rośnie w innym tempie, nigdy nie bę dzie wszystko idealnie tak jak w statystykach. U nas tez te dwa wymiary główki się mocno różniły, a synek urodził się z piękną okrąglutką główką i wszystko ma tak jak powinno być, więc nic się nie martw tylko ciesz się ciążą ;)

    paproszek lubi tę wiadomość

    zem3i09k8uqplda3.png
    04.04.2017 Misiu ❤️
    Starania o drugiego bobasa od 09.2018
    "Nie rezygnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy się nie wydarzy."
  • paproszek Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 maja 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Nieco się uspokoiłam. Teraz czekam z niecierpliwością na połówkowe :)

    oar8gzu3hv6ef4hs.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ