X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Echo serca wynik:blok przedsionkowo -komorowy I stopnia
Odpowiedz

Echo serca wynik:blok przedsionkowo -komorowy I stopnia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała taki blok zdiagnozowany przy echo serca u maluszka????

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ???

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Naditta Autorytet
    Postów: 1920 3742

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness, nie skojarzyłam wcześniej. Powiedz mi, czy jakiś lekarz zlecał Ci badania krwi szczegółowe? Bo z tego co wiem taki blok serca może być spowodowany obecnością przeciwciał we krwi matki.

    17.07.2016

    mhsve6yd8ca1xiv9.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naditta wrote:
    Agness, nie skojarzyłam wcześniej. Powiedz mi, czy jakiś lekarz zlecał Ci badania krwi szczegółowe? Bo z tego co wiem taki blok serca może być spowodowany obecnością przeciwciał we krwi matki.

    Miałam robiony test podwójny pappa i amniopunkcje.
    A blok mi wyszedł na echo serca bo lekarz badal akcje serca i wyszla 109.
    O badaniu szczegolowym krwi nic nie wspominał .
    A spotkałaś sie z takim czymś i czy to cos poważnego?
    Lekarz stwierdził tylko ze na tym etapie nic się nie robi i zalecił kontrole czyli kolejne echo które mam w czwartek

    Ogólnie od 13 tyg skacze Małemu tętno 109, 120,raz 141 a wczesniej nawet 95..

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e034775a8aa3.jpg

    adnotacja kardiologa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 16:07

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Naditta Autorytet
    Postów: 1920 3742

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam się z tym tylko w literaturze. Ja mam przeciwciała we krwi, o których jak zaczęłam dużo czytać i szukać okazało się, że mogą powodować m.in takie powikłania u dziecka. Dlatego pytam, czy jakiś lekarz zlecił badania.

    http://www.sercedziecka.org.pl/akademia/wady-serca/wady-serca/805-cchb-calkowity-blok-serca.html

    17.07.2016

    mhsve6yd8ca1xiv9.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naditta wrote:
    Spotkałam się z tym tylko w literaturze. Ja mam przeciwciała we krwi, o których jak zaczęłam dużo czytać i szukać okazało się, że mogą powodować m.in takie powikłania u dziecka. Dlatego pytam, czy jakiś lekarz zlecił badania.

    http://www.sercedziecka.org.pl/akademia/wady-serca/wady-serca/805-cchb-calkowity-blok-serca.html

    A co twój lekarz na to??
    Kurcze mój nawet słowem o tym nie wspomniał.wogóle to usg bylo bardzo szybko i miałam wrazenie ze nie do konca dokładne..jak na takie pieniadze.
    moja gin to robiła ok pol godz usg i wszystko mierzyła po 2 razy.
    a on tylko badał ta przerwe w bloku

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagladalam na ten link ale zauwazylam ze piszą o całkowitym bloku a u mnie jest Istopnia a najgorszy jest III stopień.
    A Twój Maluszek ma zdrowe serduszko?

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Naditta Autorytet
    Postów: 1920 3742

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angess, ja nie znalazłam lekarza który by cokolwiek wiedział na ten temat. Byłam u 3 i każdy rozkładał ręce i mówił, że nie pomoże bo nie wie. I nie zna nikogo kto mógłby mi pomóc. Jedna lekarka chciała mi dać heparynę tak na zapas, bo się ją bierze w takich przypadkach (obecności przeciwciał, jakichkolwiek). Druga mówiła, że to nie potrzebne. Ta druga konsultowała się ze swoją koleżanką, która jest specjalistką od takich rzeczy i powiedziała, że nie ma potrzeby nic brać. Pytałam też o sterydy, ale to już w ogóle nie chcą przepisywać. Sama musiałam znaleźć jakiś złoty środek i za przyzwoleniem tej drugiej lekarki zrobiłam kilka badań i biorę kwas acetylosalicylowy, czyli aspirynę.
    Serduszko mojego maleństwa jest zdrowe, robiłam szczegółowe badania tutaj w UK, bo zgłosiłam się na wolontariusza, badał mnie jeden z najlepszych specjalistów w kraju. Powiedział, że bardzo zdrowe dziecko. Badali tylko serce, przez ponad godzinę.
    W czwartek będę szła na echo serca w Polsce, dla swojego własnego spokoju, bo wiem, że jedno badanie to za mało.

    Tak, w artykule jest właśnie o całkowitym bloku serca. Przesłałam Ci ten link bo chciałam tylko, żebyś złapała jakiś trop ;)

    Agness27 lubi tę wiadomość

    17.07.2016

    mhsve6yd8ca1xiv9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naditta wrote:
    Spotkałam się z tym tylko w literaturze. Ja mam przeciwciała we krwi, o których jak zaczęłam dużo czytać i szukać okazało się, że mogą powodować m.in takie powikłania u dziecka. Dlatego pytam, czy jakiś lekarz zlecił badania.

    http://www.sercedziecka.org.pl/akademia/wady-serca/wady-serca/805-cchb-calkowity-blok-serca.html
    Jakie masz przeciwciała? ANA?

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naditta a Ty te przeciwciała to robiłaś w Polsce??


    Anoolka tez masz taki peoblem u dziecka z blokiem?

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27, jeśli jesteś z województwa mazowieckiego, to w Warszawie jest świetna pani doktor pediatra kardiolog zajmująca się kardiologia prenatalna. Gdybyś była zainteresowana, to podeślę Ci namiary.
    Jak wyniki badań genetycznych z końcówki 1 trymestru, wszystko wyszło dobrze?

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Agness27, jeśli jesteś z województwa mazowieckiego, to w Warszawie jest świetna pani doktor pediatra kardiolog zajmująca się kardiologia prenatalna. Gdybyś była zainteresowana, to podeślę Ci namiary.
    Jak wyniki badań genetycznych z końcówki 1 trymestru, wszystko wyszło dobrze?

    Ja wczesniej mieszkałam w okolicach warszawy a teraz mieszkamy w Malborku.
    Bylam juz na jednym echo w gdańsku w klinice Invicta.
    No u nas ogólnie od 12 tyg mieliśmy problemy z serduszkiem u synka.
    Na poczatku bylo opuchnięte ,zastawka byla niedomknieta i zle przeplywy.
    Potem w drugim trymestrze wszystko ustapilo i poprawilo sie.
    I 17 marca i potem 9 kwietnia na echo i usg wyszło wydłużenie przewodzenia przedsionkowo-komorowego do ok 150 ms (blok przedsionkowo -komorowy I stopnia )
    I tendencje do bradylardii synek ma.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27, diagnozę ultrasonograficzna widzę powyżej ;) Pytam raczej o test pappa i wyniki amniopunkcji-wszystko wyszło dobrze?

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Agness27, diagnozę ultrasonograficzna widzę powyżej ;) Pytam raczej o test pappa i wyniki amniopunkcji-wszystko wyszło dobrze?

    No w papie wyszło mi to co wyżej napisałam ale amniopunkcja wykluczyla choroby genetyczne.
    Kardiolog z kolei wykluczyl wrodzona serduszka

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ