X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 lipca 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja tez nie siaa
    spokojnie na to czekam
    w końcu kazde załapie
    a czworacza, siadanie i wstawanie ida niemal równoczesnie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 4 lipca 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mogę się Was zapytać o plany powrotów do pracy? Wracacie po macierzyńskim? Jeśli tak to czy na cały etat?
    Ja ciągle nie wiem co zrobić, a szef zaprosił mnie na rozmowę w tej sprawie i powinnam już podjąć decyzję.
    U mnie to wygląda tak, że mam lekką pracę za sporą kasę, ale... Zaczynam pracę o 7:00, więc z rana nie zobaczę dziecka, bo muszę wyjść o 6:00, żeby dojechać. Mąż go z rana ogarnie i zawiezie do żłobka. Kończę około 16:00, do żłobka mam godzinę, więc odbiorę go około 17:00, do domu dotrzemy na 17:30. Mąż też. Także będę widziała dziecko może z 2 h dziennie. To jest dla mnie problem. Nie mam powrotu na zmniejszony etat.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlina'wiesz, cos tu nie halo
    nie musisz juz teraz rozmawiac z szefem o planach
    i to ty decydujesz o zmniejszonym wymiarze czasu pracy-szef ani nie ma nic do gadania, ani nie moze odmówic
    tak ze strony kodeksu pracy
    dziecko i tak ci przechoruje powiedzmy 50 % czasu w złobku (moi akurat nie chorowali ale niektóre dzieciaczki nawet teraz latem zdrowotnie nie dały rady)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja jestem z Warmii i Mazur a mąż z łódzkiego. Nie utrzymuje kontaktów z rodziną więc sprawa jest jasna na chrzcie tylko moja rodzina, będzie 16 osób razem z dziećmi a tych sporo bo aż 6 😅 i trójka dzieci rocznik 19 🤣 rocznik covid jak to ostatnio usłyszałam. 😅 I tak jest ze chrzesna z Krakowa a chrzesny z pod Warszawy ale ludzie młodzi są mobilni i nie chce dlatego żeby to był tylko chrzest w Warszawie mieszkanie małe nie ma jak ugościć. Więc jak już robić imprezę to posiedzieć pobawić, pogadać...🙂
    Ceny warszawa i okolice to kosmos, liczą za talerz, menu nie zawsze bogate ograniczenia czasowe, 2 lata temu na córki chrzest z roczkiem szukałam lokalu to przeszłam każdą restaracje🙈 a ostatecznie pojechałam w swoje okolice😁
    fajna jest restauracja na Tarchominie. restauracji nazwy nie pamiętam ale też możliwosc robienia w ogrodzie, piękny pałacyk, animator zabaw dla dzieci. Pamiętam że było z klimatem i fajna oferta.
    Jezeli chodzi o kościółek drewniany przy volcie ja tam nie chodzę za często właśnie przez te ksiedzuje i bardzo dużo ludzi tam jest nie tylko pełna kapliczka ale cały ogródek w koło a i często chodnik pełny za bramami kościoła. Uraziło mnie kiedyś na świeceniu koszyczka wielkanocnego, człowiek się modli, klęczy a tu taca pod nos i mówi ksiądz teraz gwóźdź programu... 🤑 Dosłownie oczy z orbit wyszły...
    W kościółku obok - świętego szczepana wiem że tam tylko kapliczka bo budują kościół ale proboszcz Marek czy wikary Rafał to wspaniali ludzie, otwarci, pełni ciepła i pomocni.

    Na chrzest córki dawaliśmy 100 PLN, teraz 200. Wydaje mi się że 200 to max.

    Byłam dziś w sklepie ovs faktycznie już pustki, jeszcze ovs jest na Woli mówili, że będą do końca lipca.

    A co do zupek domowych to ja też trzymam 2-3 dni w lodówce. Dziś botwinkową 4 x 250 ml zamroziłam.

    Zenes wspaniałą i dzielna twoja córka.

    Kamciaelcia Małgosia to ciągle uśmiechnięta od ucha do ucha 🙂

    Ja dziś przeglądałam galerie zdjęć w telefonie to syn już 2 miesiące ćwiczy unoszenie pupy, wysoki podpór dawno osiągnął, pełzanie też już się pojawiło. Nie wiem co go blokuję przed ruszeniem się do przodu z napędem na 4 😅 Nie jest to dla mnie must heve na zasadzie idź synu nie rób wstydu, bardziej mam tu na myśli tą barierę którą ma w sobie i ostatecznie od 2 miesięcy jest na tym samym poziomie no może o tyle się zmieniło że jak położę go na rogalu pod pachy to go przejdzie.

    Chciałam oglądnąć dziś jakiś film to córka już ponad 1h nie może zasnąć i siedzę przy łóżku aż zaśnie 😒 się na oglądałam.. Zaraz sama padnę na gębę i pójdę w kimę 🤦‍♀️🤷‍♀️

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do Małgosi wystarczy zawołac "Małgosia' i juz usmiech
    a jak dodac "apsik"...chichra sie i chichra

    Maxi, nickky lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky o pianinko pytasz super miałam dostałam z rodzinny po innych dzieciach, mega ekstra grało, super melodie..., ale było już po jakiś dzieciach a córka ciągle non stop grała i zrobiło się zwarcie. Wyrzuciliśmy i kupiliśmy nowe.
    Tamte to było firmy Auchan tak było napisane, kolor żółte z miśkiem na środku klawisze białe i czarne. Nie wiem czemu przy zakupie 2 pianinka nie poszłam szukać tamtego, 🤷‍♀️ poszukałam coś z innej oferty. Nie jest tak melodyjne jak te Auchanowe ale nie ma tragedii.
    Pianinko z mikrofonem smily pley
    https://allegro.pl/oferta/smily-play-pianinko-z-mikrofonem-nagrywajace-19958-7721280062?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DCK_TOY_pla_dziecko_zabawki&ev_adgr=Edukacyjne+-+Instrumenty&gclid=EAIaIQobChMIn4vti7e06gIVld4YCh05XgmpEAQYAiABEgJL1_D_BwE
    Wrzucam pierwszy lepszy link, patrz bo w różnych cenach jest.
    Dla mnie nie kumam tego nagrywania dźwięku, musiała bym poszukać instrukcji. Mikrofon jest odpinany więc możesz go póki co schować. Synowi dawałam to lubi sobie postukać dźwięki i tak subtelnie pojedynczo sobie wybija dźwięki 😅 później próbuje zjeść, polizać i ect ale zainteresowanie duże.
    Małe, zgrabne, można samemu grać są też melodyjki gotowe.

    nickky lubi tę wiadomość

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 4 lipca 2020, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nikky ci polecę

    https://produkty.mamotoja.pl/chicco/musicnplay-table-stolik-edukacyjny

    Z pianinkiem, możesz cały blat położyć na podłodze bez nóg że tak to ujmę 🤪 lub można wyjąć same pianinko. Góra stoliczka oscyluje w podstawach ale fajne te klocki pod spodem.

    Polecę Ci też 2 stoliczek bo był u mojej siostry i bardzo fajnie gra, jest szeroko edukacyjny, liczy, śpiewa, piosenki, angielski. Jest geniialny polecam

    https://produkty.mamotoja.pl/fisher-price/aktywny-stoliczek-edukacyjny-stolik-edukacyjny-z-serii-laugh-learn-p7529

    Śmiało można kupić z używek są to trwałe sprzęty po drodze jak szukałam jakie te stoliczki to rzuciło mi się post z allegro. Wklejam
    https://allegro.pl/oferta/stolik-edukacyjny-fisher-price-9402167998?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DCK_TOY_pla_u%C5%BCywane&ev_adgr=Zabawki&gclid=EAIaIQobChMI6auOzL-06gIVciB7Ch1-UQNnEAQYByABEgIx-fD_BwE

    Ja bardzo polecam.

    nickky lubi tę wiadomość

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 5 lipca 2020, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka Małgosia zadowolona! Dzieci teraz odkrywają świat z innej perspektywy. My juz też karmimy w foteliku tym Keter. Tadzio Kubi się też w nim chwile pobawić w czasie kiedy robie mu jedzonko. Dziś zjadł naleśnika bez tłuszczu i bez cukru (ja na diecie) no i zjadł.. Mam nadzieję że nie będzie miał problemów brzuszkowych bo było tam trochę mleka takiego krowiego.

    Powiem Wam że jestem w szoku, jak ostatni miesiąc NIC nie pełzal to dziś cały parter zwiedził. Z godziny na godzinę nabieral prędkości. Najlepsza zachęta są gryzaki psa... Naprawdę będę musiała je chować jak już zacznie na dobre się przemieszczać. Pies ma dużo gryzakow i je tak nosi po całym domu i zostawia. Kwestia karmy dla psa.. Mam nadzieję że mu nie posmakuje :D

    Maxi no to jak myslalam z tymi ksiedzami tam.. No mam nadzieję że jakoś to pójdzie, mąż pochodzi z parafii na woli, tam chcieliśmy bo zna od małego proboszcza, ale jednak jeździć tu marki-wola i w druga to średnio. Liczę że nie będzie tłumów mimo że 15 to święto.. No nie wiem może jednak u nas w kościele ochrzcic Tadzia, między mszami tego 15. Jutro przegadam z mężem, przeraziło mnie nie tam ludzi z Twojego opisu. Kościół mi się mega podob, takie malutkie drewniane kościołki maja coś w sobie.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 lipca 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chłopaki zwłaszcza starszy nadal lubią kocią karmę 🙈
    A przeciez hitem była karma w nosie w lany poniedziałek 👏

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 5 lipca 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda Proponuję ci iść zobaczyc w niedzielę 10.30 msza dla dzieci czy 12 są chrzty jak to wygląda. Niech cię nie zmyli to że Białołęka to słoiki 😅 i w wakacje będą poza stolicą... Nie wiem jak w święta odbywają się msze ale chyba jak i niedziela więc wątpię żeby te ksiedzuje robiły nad program i ochrzcili po mszach ale próbuj. My chrzcimy w sobotę bez mszy tylko z komunią. Tak chrzciliśmy córkę i to było fajne tylko my... Więc próbuj pogadać czy po mszach np o 14 ochrzcza syna powiedz ze masz bardzo chorą babcie nie wytrzyma mszy a bardzo chciała być na tej uroczystości i prosisz o przychylność... Może się uda. Kościół jest bajeczny, miejsce również.

    Ja w nocy myślałam że ducha wyzione miałam atak woreczka zolciowego, była u mnie karetka. Dostałam szereg zastrzyków, zwijałam się z bólu. Najlepsze że miało mi od razu pomoc mąż wyszedł po wypis z lekarzami do karetki a mnie złapało takie rzyganie ze myślałam że z wątrobą wyrzygam. Więc od 24 do 3 męki bólowe była karetka o 3, później po zastrzykach spałam na siedząco bo ból nie dał mi zasnąć już nie miałam silnego promiejucego bólu a punktowy i jak kładłam się to jakby szpilki pod mostek wkładali. O 5 wstałam do WC i nagle coś tam się przeruszyło i zaraz ból ustąpił. Ja tylko 1 łyżeczkę przed spaniem wzięłam młodą kapustkę Maż zrobił 😣 a teraz zamiast spać pilnuje bo wściekle muchy budzą dzieci. I taki maminy los mam wartę mąż chrapie🤪

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 lipca 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi
    współczuje

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 5 lipca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky ja nie mam pianinka ale dostaliśmy gitarke fisher price i mały ja uwielbia. Albo sobie naciska albo ma takie kołeczka którymi się zabawi. Mamy tez mate z pianinkiem ale ona nienrobi jakiejs furory. Pobawi się trochę ale szybko zaczyna marudzić

    Boże Maksi co za przeboje 🙈 dobrze ze już po wszystkim

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 5 lipca 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina ja wracam na cały etat zaraz po macierzyńskim i po wykorzystaniu urlopu. Już mnie skręca na sama myśl 😖

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 5 lipca 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wracam do pracy zaraz po macierzyńskim. Jakoś nie mam z tym wielkiego problemu. Z tym, że to ja będę zawozić dzieci i odbierać, a kończyć będę o 14:30 lub 15 (zależy na co zgodzi się kierowniczka), dojazd zajmuje mi 30 min. Dzieci potrzebują towarzystwa innych dzieci 🙂 Adaś zaczynał przygodę ze żłobkiem, jak miał pół roku. Był tam zazwyczaj ok. 5 godziny dziennie. Wg mnie bardzo fajnie się tam rozwijał 🙂

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 5 lipca 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi Adela dzięki! Coś wybiorę 😊

    Maxi bardzo współczuję przejść nocnych, dużo zdrowia Ci życzę!🌷

    Ja też wracam do pracy a Ania idzie do żłobka. Oboje z mężem pracujemy 7-15, ja mam dojazd do pracy godzinę, mąż 30 minut. Planuję wrócić do pracy na 7/8 etatu przez pierwszy rok, mąż będzie zawoził Anię na 6:30, ja będę odbierać ok 15, więc malutka będzie siedzieć w żłobku 8,5 godziny. Jeśli będę karmić piersią to może uda się wziąć godzinę na karmienie i wtedy albo rano będę ją zawozić później albo odbierać wcześniej, jeśli pracodawca zgodzi się żebym pracowała 7-13. Przy zmniejszeniu etatu tak jak Kamcia mówiła, nie mają nic do gadania, bo to jest tak jakby część wychowawczego. Przy godzinie na karmienie chyba już mają większe pole do decyzji czy ma to być godzina rano czy po południu.
    Zdaję sobie sprawę, że pewnie przez to będę pomijana przy awansach, ale bardziej zależy mi na czasie z córką, chociaż i tak będzie okrojony. Niestety muszę wrócić na te 7/8 bo inaczej nie damy rady finansowo, serce chciałoby wziąć jeszcze z rok wychowawczego. Ale jest jak jest i jakoś damy radę. Od 2 lat Ania już będzie w żłobku 6:30-15:30.

    Pamiętajcie, że każda decyzja jest dobra bo jest Wasza i nie dajcie się wpędzić w żadne wyrzuty sumienia!

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 5 lipca 2020, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi ja piernicze, pierwszy raz tak miałaś? są na to jakieś leki?
    Byliśmy dziś na 12 w tym małym kościółku, było ok w kościele chyba tylko rodzina tych dzieci ze chrztu. W wakacje zwykle mniej ludu w kościele.

    Ale upał, wyprałam spacerówkę na słońcu i słabo mi.

    Ja wracam do pracy 2 stycznia, Tadzik do czerwca siedzi z babcia i od czerwca zaczyna grupę przejściową 1,5-2,5 roku w przedszkolu tam gdzie siostra.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 5 lipca 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, Jakoś żyję, musiałam odespać 🤪 Magda, to nie pierwszy raz... To po porodzie zaczęły się akcie zrobiłam gastroskopię i wyszła wporzo, a po usg wyszło że mam złogi w woreczku dużą ilość 😒 natychmiast do usunięcia. Już byłam umuwiona do chirurga by wszystko ustalić i przyszedł covid i odmówili mi wizyty w przychodni 2 razy. Przed ciąża też mnie bolało ale wtedy nie postawili diagnozy i na usg nic nie dopatrzyli. A nagle okazuje się że tego mam tyle że muszę jak najprędzej usunąć. Myślę że przed ciąża źle mnie zdiagnozowano, babką tak szybko robiła usg, a te po ciąży robił facet i bardzo długo i szczegółowo.
    Pozostaje operacja. Bóle mam codziennie i najczęściej w nocy. Ale mogę ból posegregować na 3 grupy
    1 bloli jest mi słabo nie ma innych dolegliwości więc mija po nocy lub jak w ciągu dnia to krótko trzyma 1-2 h
    2. Kiedy coś zjem np lody i mam ostry atak biegunki połączony z bólem od wątrobowym. Minie biegunka mija ból. Pomaga smecta. Takie akcje mam nawet 2 razy na tydzień.
    3. To ból taki jak dziś w nocy promieniuje do pleców, mam drgawki, nie mogę oddychać, nie mogę wstać bo mi słabo, zwijam się z bólu. Nic nie pomaga żaden lek, każdy zwymiotuje. Wtedy tylko pogotowie i dozylnio leki. Już to był nie pierwszy raz.

    Muszę uważać co jeść, staram się funkcjonować jakość. Najpierw muszę syna wykarmić i rozszerzyć mu dietę tak że będzie jadł na etapie 3 posiłków stałych dziennie. Wtedy mogę to usunąć.

    Magda oby wam się trafiło i podczas chrztu było mało osób.

    Ja narazie do pracy nie wracam bym musiała zacząć nową. A muszę zająć się zdrowiem.
    Trochę boję się powrotu do pracy to jedyny teraz czas kiedy mogę być z dziećmi aż tyle.

    Upal straszny, też muszę uprać wózek przed chrztem. zobaczę co mogę wrzucić do pralki.

    W biedronce teraz będzie promocja na pieluchy i Mleko nan optipro jeżeli ktoś z was kupuje dla dziecka to od poniedziałku w biedrze. I będą na komary i muchy różne rzeczy w tym do kontaktu, szału dostaje z muchami. Muszę kupić. 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2020, 15:14

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 5 lipca 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi, współczuję takich akcji.

    My na chrzest daliśmy 200zł. Ale to mąż chyba dał tyle dlatego że ksiądz zgodził się na świadka chrztu a nie chrzestnego.

    Ja jeszcze nie wiem czy do pracy wrócę zaraz po macierzyńskim i wykorzystaniu zaległych urlopów czy wezmę wychowawczy do maja do Komunii córki. Wiem na pewno że wracam na 7/8 etatu i będę chciała wykorzystać godzinę na karmienie. Chociaż nawet nie wiem czy będzie gdzie wracać. Moją firma jest z branży motoryzacyjnej, która jak wiadomo leży teraz i niestety mamy bardzo mało zamówień i zakład praktycznie stoi.

    Moja boląca brodawka to najprawdopodobniej mocne podrażnienie, intensywne smarowanie lanomaścią pomogło.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 5 lipca 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taka_mama do chrztu potrzebny jest tylko 1 chrzestny 😉 drugi może być wlasnie świadek.
    My dawaliśmy chyba 150 aż za dosc

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 5 lipca 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powrót do pracy na 7/8 etatu (lub mniej) chroni przed zwolnieniem przez rok, chyba że cały zakład pracy upadnie. Albo zniosą ten przepis w ramach "tarczy", chociaż myślę, że nie ruszą praw matek po macierzyńskim, mam nadzieję...
    U mnie w pracy zwolnili w tym tygodniu 6 osób, 10% biura...I tak planowałam skrócić etat na rok, ale dobrze że przy okazji dostajemy trochę ochrony.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
‹‹ 966 967 968 969 970 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ