X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • meowne Autorytet
    Postów: 297 531

    Wysłany: 14 maja, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!

    Ja trochę się cykam przed poinformowaniem pracodawcy o ciąży. Już tu pisałam, że pozytywny test niemal zbiegł się z rozpoczęciem nowego projektu. To naprawdę spoko człowiek, a ja zamierzam pracować do końca, ale mimo wszystko reakcje mogą być różne, tym bardziej, że i tak na przełomie listopada i grudnia częściowo ucieknę.

    Mnie to też turbo stresuje, ale wynika to głównie już z niepewności co do tego kiedy powiedzieć. Zupełnie nie mam ochoty mówić nikomu do samej jesieni, szczególnie, że pod koniec sierpnia powinnam dostać umowę na czas nieokreślony i tak sobie obliczyłam najwcześniejszy termin zajścia w ciąże, żebym w razie czegoś dotrwała do tego czasu bez zwolnienia. Szczególnie, że najpewniej do tego czasu się nie zobaczymy z zespołem, bo ostatnio widujemy się bardzo rzadko. Niemniej mamy dość bliskie relacje z przełożoną i chciałabym być fair i powiedzieć im wcześniej i niekoniecznie dzień po dostaniu nowej umowy, a po tym terminie czas mi zaczyna mocno uciekać :D Zależy mi, żeby dziewczyny się przygotowały na przejęcie moich obowiązków. Dostaje dużo rad, żeby nie mówić do momentu dostania umowy, ale nie wiem czy będę się czuć z tym dobrze, także to jest moja największa zagwostka 🙈

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 667 869

    Wysłany: 14 maja, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!

    Ja trochę się cykam przed poinformowaniem pracodawcy o ciąży. Już tu pisałam, że pozytywny test niemal zbiegł się z rozpoczęciem nowego projektu. To naprawdę spoko człowiek, a ja zamierzam pracować do końca, ale mimo wszystko reakcje mogą być różne, tym bardziej, że i tak na przełomie listopada i grudnia częściowo ucieknę.

    Mam tak samo jeśli chodzi o powiedzenie swojej szefowej. Miałam to zrobić wczoraj i oczywiście nie dałam rady. Ona jest ogólnie bardzo w porządku, ale na pewno się nie spodziewa takiej wiadomości a druga sprawa, że wiem, że będzie jej trudno beze mnie, bo jesteśmy tylko my dwie. Chociaż też planuję pracować najkrócej do początku listopada to wiem, że nie będzie jej to na rękę, że mnie nie będzie i chociaż mam umowę o pracę to też nie wiem jak wyjdzie z powrotem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 10:43

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z usg 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺 1500g🤩
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 239 302

    Wysłany: 14 maja, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Dziewczyny na której wizytycie, w którym tygodniu słyszałyście bicie serca ? Bo tak jak obserwuje to już większość słyszała. A u mnie lekarze mowią, że na spokojnie na następnej wizycie. Serce bije bo to widać a myślę, że 10 tc to już wystarczający czas 😁.
    I drugie pytanie kiedy zabieracie faceta na wizytę ? Bo ja jakoś nie mogę się przemóc 🤣

    Wczoraj miałam wizytę w 9+3 i też nie słyszałam bicia a jedynie na monitorze widziałam. Z tego co gdzieś czytałam to zależy od lekarza, niektórzy mówią, że dopiero od 11 tc można słuchać serduszka.. jak nie podkręciłam to kwestia, Zet głowica się nagrzewa przy nasłuchu.
    Mój partner chodzi ze mną na każdą wizytę i czeka na korytarzu.. powiedział, że jak będzie USG przez brzuch to chce wtedy wejść, bo dopochwowe to zbyt intymne 🤣

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 14 maja, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam w internecie detektory tętna maluszków w brzuchu..ciekawa sprawa. Dobre dla dziewczyn które się mocno stresują bo mogą mieć cały czas pod kontrolą jak serduszko bobaska oczywiście o ile jest tak odwrócony by detektor wyłapał.
    Ja mam w domu stetoskop ale z.tego co czytam to dopiero w 17-18 tyg można dobrze przez niego usłyszeć serduszko choć są wzmianki na forach że dziewczynom się szybciej udało tylko trzeba dużo cierpliwości żeby znaleźć odpowiednie miejsce. Detektor wyłapuje o wiele wcześniej serduszko bo już chyba w 12tyg
    A wy co myślicie i takim detektorze czy stetoskopie?
    Ja wczoraj stetoskopem nasłuchiwałem ale tylko pracę moich jelit mogłam usłyszec😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 09:49

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1210 1103

    Wysłany: 14 maja, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Dziewczyny na której wizytycie, w którym tygodniu słyszałyście bicie serca ? Bo tak jak obserwuje to już większość słyszała. A u mnie lekarze mowią, że na spokojnie na następnej wizycie. Serce bije bo to widać a myślę, że 10 tc to już wystarczający czas 😁.
    I drugie pytanie kiedy zabieracie faceta na wizytę ? Bo ja jakoś nie mogę się przemóc 🤣
    My już słyszeliśmy bicie serduszka ❤️ ja miałam troszke mieszane uczucia co do tego bo naczytalan się, że to niebezpieczne ale mój doktor twierdzi, że on ma same pacjentko co walczą latami o dzidzie więc na tym etapie nie zrobiłby nic co mogłoby zagrażać zdrowiu i życiu babeka 😀
    U mnie mąż w pierwszej ciąży chodził na każdą wizytę, od samego początku. Gabinet doktora jest tak urządzony, że w żaden sposób nas nie krępuje to że USG jest robione dopochwowo. Zresztą po tylu latach leczenia niepłodność, zabiegach, monitoringach itp. człowiek traci jakieś poczucie intymności i wstydu w takich momentach.
    W obecnej ciąży mąż był tylko na pierwszej wizycie i już raczej nie będzie chodził bo nie chcemy ciągnąć ze sobą 14miesiecznego synka w miejsce gdzie wiele par przeżywa swoje dramaty. Jedynie na badania prenatalne będziemy chcieli iść razem 😀

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 14 maja, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie update po wczorajszej wizycie-mamy 3,5cm malucha☺️ wczoraj było 10+1 i puściła mi serduszko ❤️tętno 171, raczki nóżki wszystko na miejscu, tylko bardzo ruchliwy ciężko było zmierzyć ale nawet pomachał mamie i mam zdjęcie malutkiej rączki 🙈 stres przed wizytą ogromny, prawie się popłakałam, mam nadzieję że mimo złych doświadczeń nauczę się cieszyć z tej ciąży.
    @Megipta bardzo proszę jeśli możesz wpisz prenatalne 23.05 oraz wizyta 12.06💜
    Co do zwolnienia najchętniej poszłabym już teraz ale jestem na swojej działalności i muszę dociągnąć do września bo mam zobowiązania wobec klientek.
    8c01aa6a81851.jpghttps://zapodaj.net/plik-k0vUF9FCHN

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 10:18

    meowne, Megipta, KarolinaAnastazja, Skryta19, Merida Waleczna, Elewina, aambrozjaa93, Evelle28, Kam.ila, Rudylisek, Dariaa29, Mag_len, Nina_02, spineczka, Mala_Kasija, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 297 531

    Wysłany: 14 maja, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Dziewczyny na której wizytycie, w którym tygodniu słyszałyście bicie serca ? Bo tak jak obserwuje to już większość słyszała. A u mnie lekarze mowią, że na spokojnie na następnej wizycie. Serce bije bo to widać a myślę, że 10 tc to już wystarczający czas 😁.
    I drugie pytanie kiedy zabieracie faceta na wizytę ? Bo ja jakoś nie mogę się przemóc 🤣

    Ja jeszcze nie słyszałam, ale może na następnej w 12+2, choć na tym etapie wystarczy mi info, że serduszko bije 😊

    Do tej pory na wizyty chodziłam sama, bo i mi samej było bardziej komfortowo, mimo, że nie mamy przed sobą oporów. Rzeczywiście usg dopochwowe jest trochę krępujące - do przeżycia i z facetem, ale wolałam się sama z tym oswajać i z całą tą nową sytuacją. Na najbliższe usg idę już z mężem i już czuję spokój i cieszę się, że idziemy razem, więc jak widać nic na siłę ☺️

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2916 4842

    Wysłany: 14 maja, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Znalazłam w internecie detektory tętna maluszków w brzuchu..ciekawa sprawa. Dobre dla dziewczyn które się mocno stresują bo mogą mieć cały czas pod kontrolą jak serduszko bobaska oczywiście o ile jest tak odwrócony by detektor wyłapał.
    Ja mam w domu stetoskop ale z.tego co czytam to dopiero w 17-18 tyg można dobrze przez niego usłyszeć serduszko choć są wzmianki na forach że dziewczynom się szybciej udało tylko trzeba dużo cierpliwości żeby znaleźć odpowiednie miejsce. Detektor wyłapuje o wiele wcześniej serduszko bo już chyba w 12tyg
    A wy co myślicie i takim detektorze czy stetoskopie?
    Ja wczoraj stetoskopem nasłuchiwałem ale tylko pracę moich jelit mogłam usłyszec😁


    Jeżeli ktoś potrzebuje to czemu nie.
    Traktuje jaki indywidualną sprawę. Ja osobiście jestem osobą bardzo panikującą i jeżeli bym nie usłyszała na detektorze Serducha to wpadłabym w panikę i leciała do lekarza. A tak to nie chce się stresować, jeżeli Doktorka powoe, że jest wszystko okej, to do następnej wizyty tego się trzymam 😊

    Skryta19 lubi tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    20.09-1770g Dinusia🦕

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2916 4842

    Wysłany: 14 maja, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie od początku starań w klinice chodziłam z mężem na wizyty I chodzę nadal. Od początku jest ze mną na każdej wizycie 😊

    Co do pracodawcy, to ja się wypowiem od drugiej strony jako pracodawca. Mamy pod swoimi skrzydłami i kobiety i mężczyzn i ciążę to rzecz normalna. Ja jestem osobą, która woli wiedzieć szybciej, żeby znaleźć godna osobę na miejsce, gdy pracownik będzie na L4. Zależy mi na dobrym przyuczeniu nowego pracownika aby praca szła nadal płynnie. Bardziej denerwuje mnie zachowanie mówienia na ostatnią chwilę, bo wiadomo, że ciezko znaleźć ludzi do pracy na poszczególne stanowiska. A miałam taki przypadek, że dziewczyna nic nie mówiła do 5miesaca pracy mi ale powiedziała dziewczyna z biura i wyszło jak wyszło, że od nich się dowiedziałam a mi osobiście nie powiedziała. Musiałam sama zapytać. Na wariata szukałam kogoś nowego bo dała mi następnego dnia zwolnienie


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 10:19

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    20.09-1770g Dinusia🦕

    preg.png
  • Merida Waleczna Przyjaciółka
    Postów: 78 118

    Wysłany: 14 maja, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Bardzo mi przykro:( pamiętaj jesteśmy tutaj gdybyś chciała porozmawiać.


    Detektor tętna super sprawa ale słyszałam że dopiero wyłapuje od 16 tyg. Kuzynka ma i sobie chwali.

    Ja męża wezmę na prenatalne i jeżeli będą przez brzuszek to może się uda też żeby córcia coś zobaczyła bo akurat idziemy do takiego fajnego gościa l. Ale to tylko pod warunkiem że będzie wszystko ok😘

    + hetero A1298c mthfr, + hetero pai-1

    05.2018 - 6/8 tc 💔
    07.2019 - córcia 🩷
    2024 diagnoza niepłodność wtórna, niskie AMH 0.76-->1.13

    Nasza druga córcia w brzuszku🩷

    🙏Cudzie trwaj🙏

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 667 869

    Wysłany: 14 maja, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @AniaŁ123 🫂🫂🫂🥺🥺🥺

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z usg 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺 1500g🤩
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 352 501

    Wysłany: 14 maja, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie uspokoilyscie z tym słuchaniem serduszka. Myślałam, że coś przeciąga mnie lekarz ale może faktycznie już świruje jak mówi, że wszystko super to trzeba się tego trzymać.
    Detektor słyszałam dużo fajnych opinii ale dla mnie to raczej nie jest sprzęt. Bo ja jak nie wyłapie to zaraz załacze panikę 🤣

    preg.png
  • Malina352 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 14 maja, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was. Piszę tutaj bo mamy podobne tygodnie ciąży obecnie mam 11+3 . Czy macie czasem kłucia jajnika?

    Malina352
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 221 437

    Wysłany: 14 maja, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety po pierwszej wizycie 6+1, ze względu na dolegliwości i rodzaj pracy lekarz kazał od razu przejść na l4. Bardzo się bałam zadzwonić do pracodawcy i poinformować go, że już mam wystawione zwolnienie, ale o dziwo dobrze to przyjął, nie usłyszałam żadnego niemiłego komentarza.

    Co do słuchania serduszka to ja na ostatniej wizycie w skończonym 9 tygodniu usłyszałam, ale wiem, że lekarze różnie do tego podchodzą :)

    Ja się ciagle waham nad zakupem detektora tętna, ale niestety znam siebie i wiem, że jakbym nie mogla znaleźć tętna to strasznie bym spanikowała i pewnie jechała od razu do lekarza albo na izbę przyjęć 🙈 dlatego dla własnego zdrowia psychicznego raczej nie zdecyduje się na zakup

    preg.png
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3231 2033

    Wysłany: 14 maja, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Bardzo współczuję Aniu, trzymałam kciuki mocno czy to już naprawdę przesadzone? Będziesz szła wkrótce jeszcze do lekarza?
    Wiesz może jeszcze organizm Twój potrzebuje chwili żeby dojść do siebie żeby były idealne warunki dla nowego czlowieczka..
    Jest fajna grupa na telegramie Świadome Zdrowie sa na niej wspaniali pomocni ludzie i wielu naturopatow i zielarzy grupa powstała żeby sobie pomagać w sposób naturalny można się zwrócić z każdym problemem cierpliwie podpowiedzi, poradzą, dużo materiałów do oglądania, słuchania czytania. Jeśli byś miała ochotę to wpadnij ja też tam jestem

    Zaprosiłam Cię do przyjaciółek na ovufriend, zajrzyj do wiadomości. Chętnie się dowiem więcej.

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    preg.png

    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪
    3 II 2022 ➡️ 1 IUI 😔
    3 III 2022 ➡️ 2 IUI 😔
    V 2024 puste jajo 😭

    age.png
    O Łucję starałam się 20 cykli
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3231 2033

    Wysłany: 14 maja, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam wszystkim dziękuję za słowa wsparcia ❤️
    Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki i cieszę się, że u Was wszystko w porządku, oby tak dalej ☺️

    hakorośl, Malina1111, rybka8, meowne, Megipta, Dariaa29, Elewina, MummyYummy, Skryta19, Merida Waleczna, Evelle28, Aune, Mala_Kasija lubią tę wiadomość

    preg.png

    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪
    3 II 2022 ➡️ 1 IUI 😔
    3 III 2022 ➡️ 2 IUI 😔
    V 2024 puste jajo 😭

    age.png
    O Łucję starałam się 20 cykli
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 14 maja, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina352 wrote:
    Witam was. Piszę tutaj bo mamy podobne tygodnie ciąży obecnie mam 11+3 . Czy macie czasem kłucia jajnika?
    Ja aktualnie 7+5 i dziś kłuje mnie właśnie jajnik. Podobno to normalne 😉

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 239 302

    Wysłany: 14 maja, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, polećcie poduszkę ciążową do spania?

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 75 89

    Wysłany: 14 maja, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    @AniaŁ bardzo mi przykro, ściskam mocno 🫂

    Trzymam kciuki za wszystkie pobrania, wizyty, wyniki🤞

    Na mojej wczorajszej wizycie dostałam kartę ciąży, skierowanie na prenatalne. Dzieciątko ma 2.67 cm, serduszko bije 182/min. Nawet udało się uchwycić jak delikatnie macha rączką 🥹🥹🥹
    @Megipta poproszę o korektę na 1 stronie - data porodu jednak 13.12 tak jak wychodzi z OM, kolejna wizyta 10.06, 05.08. nie wiem jak termin będzie w lipcu, bo w mojej przychodni nie ma już terminów na Luxmed. Będziemy kombinować.

    Z tego co kojarzę mamy tu na grupie dziewczyny z Warszawy, możecie polecić super miejsce na wykonanie badań prenatalnych, ale w ramach NFZ? Prywatnie mam namiary od mojej gin na 2 miejsca.

    Hej, ja planuje robić w boramed:-) jeśli masz skierowanie to powinno być za free

    💗
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 75 89

    Wysłany: 14 maja, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Znalazłam w internecie detektory tętna maluszków w brzuchu..ciekawa sprawa. Dobre dla dziewczyn które się mocno stresują bo mogą mieć cały czas pod kontrolą jak serduszko bobaska oczywiście o ile jest tak odwrócony by detektor wyłapał.
    Ja mam w domu stetoskop ale z.tego co czytam to dopiero w 17-18 tyg można dobrze przez niego usłyszeć serduszko choć są wzmianki na forach że dziewczynom się szybciej udało tylko trzeba dużo cierpliwości żeby znaleźć odpowiednie miejsce. Detektor wyłapuje o wiele wcześniej serduszko bo już chyba w 12tyg
    A wy co myślicie i takim detektorze czy stetoskopie?
    Ja wczoraj stetoskopem nasłuchiwałem ale tylko pracę moich jelit mogłam usłyszec😁

    Co do detektora, to wg mnie nie ma sensu.. Jak leżałam na oddziale ok 26 tc, to było tetno sprawdzane 2 x dziennie. I wyobraź sobie, że czasem nawet położne miały problem ze znalezieniem tętna (nie tylko u mnie). Także myślę, może to przysporzyć więcej nerwów niż spokoju.. a od 18 tyg to już chyba czuć delikatnie ruchy, więc wiadomo, że wtedy już jest się spokojniejszą :-) ale są pewnie dziewczyny,które miały i polecają, także na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi

    💗
‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ